• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Grzybowiec - Wzgórza Gumińskie

  Przeczytaj także...
  Wzgórza Gumińskie – pasmo wzgórz, będące częścią Wzgórz Niemczańsko-Strzelińskich, rozciągające się południkowo od potoku Krzywula, za którym znajduje się Masyw Ślęży i Równina Wrocławska, do Obniżenia Ząbkowickiego, na długości ponad 16 kilometrów.Ruszkowice (niem. Lohenstein) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie dzierżoniowskim, w gminie Niemcza.
  Wzgórze – naturalna i wypukła forma rzeźby terenu o umownej wysokości względnej od 100 do 300 m, jednakże może mniej lub więcej zależnie od wielkości form sąsiednich np. wzgórza stanowiące przedgórza gór wysokich w innym przypadku mogłyby być nazywane górami.

  Grzybowiecwzgórze (364 m n.p.m.) w południowo-zachodniej Polsce, w południowej części Wzgórz Gumińskich, na Przedgórzu Sudeckim, między miejscowościami Piława Górna i Przerzeczyn-Zdrój.

  Zachodnie zbocza są odsłonięte (łąki i pola uprawne), wschodnie porośnięte lasem mieszanym.

  W 2013 wzniesiono na szczycie platformę widokową, z której roztacza się widok na Wzgórza Bielawskie, Wzgórza Gilowskie i Góry Sowie oraz Piławę Górną.

  Piława Górna (niem. Gnadenfrei) - gmina miejska leżąca w Polsce, na Dolnym Śląsku, w województwie dolnośląskim, w powiecie dzierżoniowskim.Przełęcz Słupicka (320 m n.p.m.) – przełęcz w południowo-zachodniej Polsce, w Masywie Ślęży, na Przedgórzu Sudeckim.

  Szlaki turystyczne[]

  600 m na północ od szczytu węzeł szlaków turystycznych zwany Skrzyżowanie pod Grzybowcem:

  szlak turystyczny czarny ZiębiceLipa - Jasłówek - Krzelków - Zameczny Potok - Ciepłowody - Kawia Góra (Łysica) - Ruszkowice - Ostra Góra - Podlesie - Przerzeczyn-Zdrój - Skrzyżowanie pod Grzybowcem - Grzybowiec - Piława Górna - Piława Dolna

  szlak turystyczny zielony Przełęcz Srebrna - Mikołajów - Brzeźnica - Grochowiec - Tarnów - Ząbkowice Śląskie - Zwrócona - Brodziszów - Skrzyżowanie pod Grzybowcem - Tatarski Okop - Gilów - Zamkowa Góra - Przełęcz Dębowa - Słupice - Przełęcz Słupicka - Przełęcz Tąpadła - Biała - Strzelce

  Zamkowa Góra (j. niem. Schloß-Berg) – szczyt (407 m n.p.m.) w południowo-zachodniej Polsce, we Wzgórzach Strzelińskich we Wzgórzach Krzyżowych.Przełęcz Srebrna (niem. Silberbergpass) – przełęcz górska w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Środkowych, rozdzielająca Góry Sowie od Gór Bardzkich.

  Przez szczyt przechodzi szlak szlak turystyczny czarny

  Linki zewnętrzne[]

 • Panorama z Grzybowca
 • Przypisy
  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Piława Dolna (niem. Peilau) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie dzierżoniowskim, w gminie Dzierżoniów.
  Grochowiec (niem Groch Berg) – wzgórze o wysokości 425 m n.p.m. w południowo-zachodniej Polsce, w Obniżeniu Otmuchowskim. Pod względem administracyjnym położone w woj. dolnośląskim, w pow. ząbkowickim.
  Zameczny Potok – potok w województwie dolnośląskim na Wzgórzach Niemczańsko-Strzelińskich, prawy dopływ Złotnika.
  Ostra Góra (niem. Spitzberg , 360,2 m n.p.m.) – najwyższe wzniesienie Wzgórz Dębowych w południowo-zachodniej Polsce.
  Przełęcz Tąpadła (384 m n.p.m.) – przełęcz w Masywie Ślęży na Przedgórzu Sudeckim, oddzielająca Ślężę od Raduni. Obecna nazwa przełęczy pochodzi z 1945 roku.
  Zwrócona, niem. Protzan – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie ząbkowickim, w gminie Ząbkowice Śląskie.
  Gilów (niem. Girlachsdorf) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie dzierżoniowskim, w gminie Niemcza.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.033 sek.