• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Grzegorz Kucias  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  W labiryncie – pierwsza polska opera mydlana w reżyserii Pawła Karpińskiego emitowana w Programie 2 TVP (ówczesnym TP2) od 30 grudnia 1988 do 26 czerwca 1991. Łącznie powstało 120 odcinków w dwóch seriach.Henryk Bista (ur. 12 marca 1934 w Kochłowicach, obecnej dzielnicy Rudy Śląskiej, zm. 8 października 1997 w Warszawie) – polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, pedagog.

  Grzegorz Kucias (ur. 29 grudnia 1961 w Siemianowicach Śląskich) – polski aktor i wokalista, członek kwartetu „Rampa”.

  Kariera[ | edytuj kod]

  Ukończył Technikum geodezyjne w Katowicach, następnie zdał do Studia Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej przy Teatrze Muzycznym w Gdyni, które zakończył dyplomem w 1985. Poznał tam m.in. Joannę Pałucką i Stefana Każuro. W tym okresie brał udział w musicaluSkrzypek na dachu” (w reżyserii Jerzego Guzy) oraz przedstawieniu dyplomowym „The Fantasticks” (w reżyserii opiekuna roku Henryka Bisty). Po Studiu przeniósł się do Warszawa gdzie przez 3 miesiące grał w Teatrze na Targówku (powodem tak krótkiego czasu był obowiązek odbycia służby w Ludowym Wojsku Polskim). W 1987 powrócił do Teatru, który zmienił nazwę (wraz z właścicielem, którym został Andrzej Strzelecki) na Teatr Rampa.

  Przegląd Piosenki Aktorskiej - najstarszy festiwal aktorski organizowany co roku we Wrocławiu. W jego trakcie odbywa się Konkurs Aktorskiej Interpretacji Piosenki oraz cykl koncertów i spektakli muzycznych.Śpiew – czynność polegająca na wytwarzaniu dźwięków o charakterze muzycznym za pomocą głosu. Każda osoba potrafiąca mówić potrafi też śpiewać, ponieważ śpiew pod wieloma względami jest jedynie formą przedłużonej mowy.

  Grzegorz Kucias z „Rampą” był związany przez kolejnych 10 lat. Spotkał tam m.in. swoich przyjaciół ze Studia a także Annę Ścigalską, którą znał z Teatru Muzycznego w Chorzowie. Razem z nimi wziął udział w Gali Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu („Na wszystkich dworcach świata”) w 1989, która poświęcona była piosenkom Jonasza Kofty. Cała czwórka uczestniczyła wielokrotnie w kolejnych Galach.

  Lawa, nadtytuł: Opowieść o "Dziadach" Adama Mickiewicza – film polski z 1989 roku, wyreżyserowany przez Tadeusza Konwickiego.Samo życie – polski serial telewizyjny, emitowany na antenie telewizji Polsat od 12 lutego 2002 do 25 listopada 2010. Akcja serialu koncentrowała się wokół pracowników fikcyjnego warszawskiego dziennika „Samo Życie”. 12 grudnia 2007 wyemitowano 1000. odcinek, jako drugi (po Klanie) polski serial.

  W 1992 wraz z Joanną Pałucką, Anną Ścigalską oraz Stefanem Każuro, założyli kwartet wokalny „Rampa”, pojawiając się po raz pierwszy na galowym koncercie Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. Współpracując z Andrzejem Strzeleckim – poza spektaklami teatralnymi w Rampie – zrobili szereg programów telewizyjnych („Parawan”, „Prezenty”, „Jedna sytuacja”, „Kilka sytuacji”, „Con'te opowiadania w dur i w moll”). Brali udział również w programach TV na zaproszenie Wojciecha Młynarskiego oraz uczestniczyli w operowym projekcie Teatru Wielkiego w Warszawie „Tides and Waves”, którego premiera miała miejsce w Barcelonie. Kucias współpracuje z najlepszymi polskimi kompozytorami i aranżerami – Krzesimirem Dębskim, Piotrem Rubikiem, Włodzimierzem Korczem, Jerzym Satanowskim, Aleksandrem Maliszewskim, Jerzym Derflem i Juliuszem Lorancem.

  Technikum — szkoła szczebla średniego o profilu technicznym, a obecnie typ szkoły ponadgimnazjalnej, wprowadzona w Polsce w 1948 jako alternatywna wobec liceum. Pierwotnie dostępna dla absolwentów 7-letnich szkół podstawowych (od reformy w 1968 – ośmioletnich) oraz dla absolwentów ponadpodstawowych dwu- lub trzyletnich tzw. zasadniczych szkół zawodowych (ZSZ). Nauka w technikum trwała lat pięć (jeśli podjęta po ZSZ – trzy lata) i kończyła się tak jak w liceum – egzaminem dojrzałości oraz dodatkowo pracą dyplomową. Dyplom ukończenia technikum upoważniał do posługiwania się tytułem technika. Nie wszystkie średnie szkoły techniczne podlegały Ministrowi Oświaty, liczne z nich były resortowe (podlegające ministerstwom odpowiednich gałęzi przemysłu), niektóre zaś były utworzone przy większych fabrykach.Jerzy Gruza (ur. 4 kwietnia 1932 w Warszawie) – polski reżyser i scenarzysta, okazjonalnie aktor filmowy. Twórca wielu programów i widowisk telewizyjnych.

  Grzegorz Kucias w czasie pracy w Teatrze Rampa wziął udział m.in. w przedstawieniu Teatru Telewizji „Żółta szlafmyca”. W międzyczasie zagrał w kilku filmach fabularnych, a przez trzy lata brał udział w pierwszym polskim sitcomie „Zulu-Gula”, autorstwa Tadeusza Rossa. Od 1996 wraz z przyjaciółmi współpracuje ze Zbigniewem Górnym w programach estradowych w ramach „Gali Piosenki Biesiadnej”. Kwartet do dziś bierze udział w kolejnych edycjach tego przedsięwzięcia, śpiewając transkrypcje Fryderyka Chopina i Duke Ellingtona, współczesną polską muzykę popową oraz klasyczne utwory jazzowe Fatsa Wallera, Jerzego Wasowskiego i Jerzego Petersburskiego.

  Stefan Każuro (ur. 11 lutego 1962 roku w Dębinie, powiat wejherowski) – polski aktor teatralny, serialowy i dubbingowy. W 1979 roku, otrzymał Brązowego Samowara na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze. W 1981 roku, ukończył Studium Wokalno-Aktorskie im. Danuty Baduszkowej przy Teatrze Muzycznym w Gdyni.Jonasz Kofta właśc. Janusz Kafta (ur. 28 listopada 1942 w Mizoczu na Wołyniu, zm. 19 kwietnia 1988 w Warszawie) – polski poeta, dramaturg, satyryk, piosenkarz i malarz.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Na sygnale – polski serial medyczny, emitowany na antenie TVP2 od 12 lutego 2014, ukazujący pracę ratowników pogotowia ratunkowego.
  Barcelona (katal. [bərsəˈɫonə], hiszp. [barθeˈlona]) – miasto w północno-wschodniej Hiszpanii, nad Morzem Śródziemnym, około 110 km na południe od grzbietu Pirenejów i granicy hiszpańsko-francuskiej. Stolica prowincji o tej samej nazwie oraz wspólnoty autonomicznej Katalonii. Drugie co do wielkości miasto Hiszpanii, z liczbą mieszkańców wynoszącą 1 620 809 wewnątrz centrum administracyjnego. Zespół miejski Barcelony wykracza poza centrum administracyjne, z liczbą ludności wynoszącą 4 588 000, jest piątym co do wielkości zespołem miejskim w Unii Europejskiej. Cała metropolia ma około 5 milionów mieszkańców.
  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).
  Stan strachu – polski film obyczajowy wyreżyserowany przez Janusza Kijowskiego z 1989 roku. Akcja dotyczy historycznych wydarzeń związanych z wprowadzeniem stanu wojennego w grudniu 1981 roku.
  Zulu-Gula - program satyryczny emitowany w TVP1 w latach 1992-1995. Odtwórcą tytułowej roli był Tadeusz Ross, który był ubrany w charakterystyczny żółty beret i czerwoną marynarkę. W programie występowali również: Stefan Każuro, Barbara Babilińska, Joanna Pałucka, Grzegorz Kucias i Sylwia Noran, którzy grali gospodarzy przybysza z państwa Zulu Gula.
  Piosenka – forma muzyczna powszechnie stosowana w muzyce ludowej i rozrywkowej. Jest uproszczoną formą pieśni. Do słowa piosenka dodaje się często przymiotnik bliżej określający jej charakter, np. piosenka ludowa, piosenka miłosna, piosenka popowa, piosenka rockowa, piosenka jazzowa itd. Dzieła muzyki poważnej oraz ambitne i bardziej złożone dzieła jazzowe i rockowe określa się mianem utworu muzycznego lub krótko – utworu.
  Modrzejewska – polski serial z 1989 roku, będący biografią wybitnej polskiej aktorki dramatycznej Heleny Modrzejewskiej

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.021 sek.