• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Grzegorz Daukszewicz  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Teatr Współczesny w Warszawie - warszawski teatr, zlokalizowany w dzielnicy Śródmieście przy ul. Mokotowskiej 13 w rejonie placu Zbawiciela.Surfing – jazda (ślizg) na przystosowanej do tego specjalnej desce, unoszonej przez czoło fali morskiej. Największy efekt osiąga się na przybrzeżnych falach oceanicznych. Deska wyposażona w żagiel służy do uprawiania windsurfingu, deski do uprawiania kitesurfingu napędzane są rodzajem latawca - paralotni. Jednym z rodzajów surfingu jest bodyboard, czyli ślizg na desce w pozycji leżącej.

  Grzegorz Daukszewicz (ur. 21 lutego 1985 w Warszawie) – polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, znany między innymi z roli Adama Krajewskiego w serialu TVP2 Na dobre i na złe.


  Życiorys[ | edytuj kod]

  Wczesne lata[ | edytuj kod]

  Urodził się w Warszawie jako syn Małgorzaty Janiny Kreczmar (1953–2006), pochodzącej z aktorskiej rodziny, i Krzysztofa Daukszewicza, satyryka, pisarza i kompozytora. Ma przyrodnią siostrę Sylwię oraz dwóch braci – Aleksandra i Krzysztofa. Pochodzi z rodziny o tradycjach artystycznych, jego dziadkowie ze strony matki – Justyna i Jan Kreczmarowie – byli aktorami, podobnie jak jego wujek – Zbigniew Zapasiewicz.

  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.Fdb.pl Internetowa baza filmowa (fdb.pl) - polski serwis internetowy, poświęcony filmom i ludziom kina. Jedna z największych baz filmowych w Polsce, której autorami są sami użytkownicy. W dniu 19 marca 2012 roku zawierał informacje o 271.324 filmach i 13.659 serialach.

  Jest absolwentem Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

  W dzieciństwie był zamknięty w sobie. Marzył, by zostać psychologiem, weterynarzem i policjantem. Przez rok studiował psychologię kliniczną w SWPS.

  Jako nastolatek lubił zespół Metallica, a jedną z jego pasji była gra na gitarze akustycznej. Podczas pobytu na Wyspach Kanaryjskich, odkrył w sobie zapał do surfingu. W końcu postanowił spróbować aktorstwa. W 2010 ukończył studia na Wydziale Aktorskim warszawskiej Akademii Teatralnej.

  Kariera[ | edytuj kod]

  W 2009 zadebiutował na scenie w roli Sergiusza w Sztuce bez tytułu, wystawianej na deskach Teatru Współczesnego, z którym współpracuje od 2010.

  Gala - skierowany do kobiet dwutygodnik wydawany przez Gruner+Jahr Polska od 2001. Skupia się głównie na plotkach z życia gwiazd, wywiadach oraz poradnikach dla kobiet. Oprócz tego stałym punktem magazynu są strony z rozrywką. Redaktor naczelną magazynu jest Agnieszka Jastrzębska.Hotel 52 – polski serial obyczajowy emitowany w telewizji Polsat i Polsat HD od 25 lutego 2010 roku. Reżyserem pierwszego odcinka jest Michał Kwieciński, a pozostałych Grzegorz Kuczeriszka. Serial został zdjęty z anteny jesienią 2012 roku, jednak 16 kwietnia 2013 roku telewizja Polsat poinformowała o przedłużeniu go o siódmą serię, której emisję zaplanowano na jesień 2013 roku.

  W 2010 na XXVIII Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi zdobył nagrodę firmy Opus Film dla „Najbardziej Obiektywnego Aktora”.

  Był dziennikarzem w dwóch odcinkach serialu komediowego Roberta Wichrowskiego Wiadomości z drugiej ręki (2011).

  W latach 2012–2018 grał rolę doktora Adama Krajewskiego w operze mydlanej TVP2 Na dobre i na złe, w 710. odcinku serialu jego postać została uśmiercona.

  W 2019 wystąpił u boku Michaliny Olszańskiej, Eryka Lubosa i Michała Czerneckiego w roli księdza Welsha, alkoholika, próbującego uratować grzeszne dusze bohaterów w premierowej sztuce Samotny zachód autorstwa irlandzkiego dramatopisarza Martina McDonagha w reż. Eugeniusza Korina na scenie Teatru 6. piętro oraz jako Greg Sanderson w komediowym horrorze Petera Colleya Wrócę przed północą (I’ll Be Back Before Midnight!) w reż. Marcina Sławińskiego z Anną Karczmarczyk​ w Teatrze Kwadrat​.

  Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.Prawo Agaty – polski serial obyczajowy w reżyserii Macieja Migasa z Agnieszką Dygant w roli głównej. Pomysłodawczynią serialu jest Katarzyna Frankowska. W czołówce wykorzystano piosenkę Amy Macdonald "This Is The Life".


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Wiadomości z drugiej ręki – polski serial komediowy w reżyserii Roberta Wichrowskiego, emitowany cztery razy w tygodniu od 5 września 2011 roku na kanale TVP2. Serial jest wzorowany na argentyńskim formacie Pan i Pani Pells. Z powodu słabej oglądalności produkcji, TVP podjęła decyzję o nie kontynuowaniu serialu po emisji 48 odcinków, na które podpisała umowę z producentem.
  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).
  Martin Faranan McDonagh (ur. 26 marca 1970 w Londynie) – brytyjsko-irlandzki dramaturg, reżyser i scenarzysta filmowy. Jedna z czołowych postaci współczesnego teatru irlandzkiego. Urodzony i wychowany w Londynie w rodzinie irlandzkich imigrantów. Posiadacz podwójnego obywatelstwa.
  Wyspy Kanaryjskie (hiszp. Islas Canarias, oficjalna nazwa jednostki administracyjnej Comunidad Autónoma de Canarias) – archipelag górzystych wysp pochodzenia wulkanicznego położonych na Oceanie Atlantyckim na północny zachód od wybrzeży Afryki, zaliczanych do Makaronezji . Wyspy te należą do Hiszpanii i tworzą dwie prowincje: Santa Cruz de Tenerife i Las Palmas de Gran Canaria.
  Skazane – polski serial kryminalno-obyczajowy w reżyserii Łukasza Jaworskiego. Okres zdjęciowy rozpoczął się 1 grudnia 2014. Plenery: Warszawa i okolice. Serial jest polską wersją brytyjskiego serialu "Prisoners Wives", realizowanego w latach 2012-2013. W 2015 roku Polsat potwierdził, że produkcja zakończy się na jednym sezonie.
  Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie (do 1996 jako Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna) – publiczna szkoła wyższa z siedzibą w Warszawie.
  Metallica – amerykański zespół heavymetalowy założony w Los Angeles w 1981 roku przez Jamesa Hetfielda i Larsa Ulricha. Uważany za jeden z najważniejszych i najbardziej wpływowych zespołów metalowych lat 80.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.031 sek.