• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Grupa TVN  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Teleturniej – specyficznie telewizyjny gatunek dziennikarski i typ telewizyjnego programu rozrywkowego. Polega na wykonywaniu przed kamerami przez uczestników (na ogół dobieranych na zasadzie otwartych eliminacji, choć czasem specjalnie zapraszanych do programu – wówczas są to z reguły osoby powszechnie znane) narzuconych im przez organizatora zadań, za co otrzymują – niekiedy bardzo wysokie – nagrody.TVN CNBC (dawniej TVN CNBC Biznes) – kanał biznesowy, należący do Grupy TVN i powstały na bazie redakcji biznesowej TVN24, we współpracy z CNBC Europe. Pomysłodawcą, założycielem i pierwszym szefem stacji był Roman Młodkowski (do końca lipca 2013 roku). Od sierpnia 2013 roku szefem stacji jest redaktor naczelny TVN24 - Adam Pieczyński. Z końcem 2013 roku zakończona zostanie współpraca z CNBC Europe przez co od 2014 roku kanał będzie nadawać pod nową nazwą i jego charakter będzie wykraczać poza informacje biznesowe. Od 1 stycznia 2014 roku w miejscu TVN CNBC pojawi się nowy kanał TVN24 Biznes i Świat w którym informacje biznesowe wedle zapowiedzi mają zajmować 40 proc. ramówki.

  Grupa TVN – polska grupa medialno-rozrywkowa notowana na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

  Powstała w 1995 roku jako TVN Sp. z o.o. W 2004 roku wraz z debiutem na GPW przekształcona w TVN S.A. Do grupy medialnej TVN należy również Agencja TVN – producent i dystrybutor materiałów newsowych w Europie Środkowej i Wschodniej oraz TVN Media – największe biuro sprzedaży reklam w Polsce.

  Wraz z partnerem strategicznym, Grupą Canal+, TVN jest operatorem platformy cyfrowej nc+. Grupa jest także partnerem Ringier Axel Springer Media AG, operatora Onetu.

  Fundacja TVN Nie jesteś sam – ogólnopolska fundacja, będąca organizacją pozarządową posiadającą także status organizacji pożytku publicznego.Klub Przygód – przygodowe reality show, w którym dziesięć osób walczyło w Tunezji o 50 tysięcy złotych, wykonując szereg różnych zadań wymagających wysiłku fizycznego i psychicznego.

  Prezesem Grupy TVN od 13 lipca 2016 jest Jim Samples, który zastąpił Markusa Tellenbacha.

  Główna siedziba ITI oraz TVN w Warszawie

  Spis treści

 • 1 Zarząd
 • 2 Kanały Grupy TVN
 • 3 Skład grupy TVN
 • 3.1 Stacje telewizyjne
 • 3.2 Platforma VOD
 • 3.3 Platforma satelitarna
 • 4 Budynki
 • 5 Zobacz też
 • 6 Przypisy
 • 7 Linki zewnętrzne
 • Zarząd[]

  Skład zarządu

  Media Business Centre (MBC) - budynek mieszczący się przy ulicy Wiertniczej 166 w Warszawie (w części Warszawy potocznie znanej jako Sadyba, na granicy administracyjnej dzielnic Mokotów i Wilanów). Stanowi główną siedzibę Grupy ITI i zarazem dużej części jej spółek, m.in. Grupy TVN, Multikina, ITI Film Studio oraz ITI Cinema.Mokotów – lewobrzeżna dzielnica Warszawy na południu miasta, leżąca po obu stronach skarpy wiślanej (Górny i Dolny Mokotów).
  Jim Samples – Prezes Zarządu TVN i Dyrektor Generalny TVN S.A. Piotr Korycki – Wiceprezes Zarządu TVN Christian Anting - Członek Zarządu ds. Digital & e-Commerce Edward Miszczak – Członek Zarządu TVN ds. Programów Rozrywkowych Adam Pieczyński – Członek Zarządu TVN ds. Programów Informacyjnych Piotr Tyborowicz – Członek Zarządu TVN ds. Sprzedaży Maciej Maciejowski – Członek Zarządu TVN ds. Rozwoju Biznesu
  TVN Warszawa – polska, regionalna stacja telewizyjna o profilu informacyjno-rozrywkowym. TVN Warszawa został stworzony jako konkurencja dla TVP Warszawa.Scripps Networks Interactive - amerykańska korporacja medialna specjalizująca się w programach typu lifestyle, poruszających tematykę kulinarną, podróżniczą czy związaną z nieruchomościami. W Polsce jest najbardziej znana jako właściciel Travel Channel i Polsat Food Network (na licencji Food Network). Koncern jest producentem m.in. HGTV, Food Network, DIY Network, Cooking Channel, Fine Living i Asian Food Channel. Produkty SNI docierają do ponad 220 mln abonentów w 180 krajach w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce, w regionie Azji i Pacyfiku, w Ameryce Południowej i na Karaibach. Jej wartość jest szacowana na ok. 11 mld dolarów. 16 marca 2015 roku Grupa ITI i Grupa Canal+ sprzedała większościowy udział 52,7% w TVN S.A za 584 mln euro grupie Scripps Networks Interactive. Dzięki transakcji amerykański koncern stał się właścicielem TVN, jednej z największych komercyjnych stacji telewizyjnych w Polsce i jednocześnie właścicielem 32% udziałów w platformie cyfrowej nc+.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Ursus – dzielnica w lewobrzeżnej części Warszawy, w latach 1952–1977 samodzielne miasto, do 1954 roku znane jako Czechowice.
  TVN Turbo – kanał kierowany do mężczyzn, emituje programy motoryzacyjne, sportowe, dla majsterkowiczów, dokumentalne oraz erotyczne. Konkurentem dla stacji jest kanał Polsat Play.
  n – polska satelitarna platforma cyfrowa telewizyjno-radiowa ITI działająca od 12 października 2006 do 21 marca 2013. Operatorem tej platformy była spółka ITI Neovision będąca członkiem grupy TVN.
  Hyde Park – jeden z kilku królewskich parków w Londynie, położony na obszarze 390 akrów (ok. 159 ha). Podzielony na dwie części przez jezioro Serpentine.
  12 października jest 285. (w latach przestępnych 286.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 80 dni.
  Edward Miszczak (ur. 18 marca 1955 w Jaśle) – polski dziennikarz telewizyjny i radiowy. Jeden z twórców radia RMF FM. Dyrektor programowy TVN od 1998 roku. Od 12 listopada 2012r. członek Zarządu TVN S.A.
  Discovery Communications, Inc. (NASDAQ: DISCA) – jest jednym z największych nadawców programów edukacyjnych i dokumentalnych. Jej siedziba znajduje się w Silver Spring w amerykańskim stanie Maryland. Korporacja zatrudnia około 4600 pracowników, natomiast jej programy są oglądane w ponad 180 krajach świata w 39 językach. Posiada ponad 100 stacji telewizyjnych. Pierwszy kanał, Discovery Channel, został uruchomiony 17 czerwca 1985 roku.

  Reklama