Grupa Polsat Plus

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Grupa Polsat Plusgrupa kapitałowa spółek mediowych i telekomunikacyjnych, których podmiotem nadrzędnym jest Cyfrowy Polsat. Sztandarowymi markami holdinguPolsat Box i Plus. Do sierpnia 2021 grupę kapitałową określano nazwą jej spółki dominującej.

Grupa kapitałowa – struktura łącząca przedsiębiorstwa za pomocą związków kapitałowych. W Polsce jest konstrukcją mającą umocowanie i definicję prawną, m.in. na gruncie ustawy o rachunkowości oraz o ochronie konkurencji i konsumentów. W odniesieniu do nauki o zarządzaniu stanowi szczególny przypadek holdingu.Cyfrowy Polsat (WIG30: CYFRPLSAT, GPW: CPS) – polska telewizyjno-radiowa satelitarna platforma cyfrowa, której właścicielem jest Cyfrowy Polsat SA. Jest największą platformą satelitarną w Europie Środkowo-Wschodniej i czwartą pod względem ilości abonentów w całej Europie. W listopadzie 2009 roku będąc 10 lat na rynku platforma posiadała 3 mln abonentów (+600 tys. użytkowników prepaid). Obecnie Cyfrowy Polsat jest największą platformą w Polsce pod względem liczby kanałów, ma 3.558.000 abonentów (listopad 2012), co daje piąte miejsce w Europie wśród platform cyfrowych.

Struktura[ | edytuj kod]Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Polsat Box – marka usług cyfrowej telewizji satelitarnej świadczonych przez Cyfrowy Polsat. Zastąpiła markę tożsamą z nazwą firmy w sierpniu 2021.
Zygmunt Solorz-Żak, (urodzony jako Zygmunt Józef Krok, 4 sierpnia 1956 w Radomiu) – polski przedsiębiorca, właściciel wielu przedsiębiorstw działających na rynku mediów, telekomunikacji i finansów. Mieszka w Starej Miłosnej w Warszawie.

Reklama