• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Gronau - Leine

  Przeczytaj także...
  Saksonia, Wolny Kraj Saksonia (łac. Saxonia; niem. Freistaat Sachsen; górnołuż. Swobodny stat Sakska; dolnołuż. Zwězkowy kraj Sakska) – kraj związkowy w Niemczech graniczący z Polską, Czechami i z następującymi krajami związkowymi: Bawaria, Turyngia, Saksonia-Anhalt i Brandenburgia. Stolicą jest Drezno. Obecnie niewielki skrawek historycznej Saksonii znajduje się w Polsce, w województwie dolnośląskim (okolice Bogatyni). Republika Saksonii jest spółką prawa publicznego. Reprezentuje ją premier Stanislaw Tillich.Honiton (IPA /hʌnɪtɘn/ lub /hɒnitɘn/) - miasto w Wielkiej Brytanii, w Anglii w hrabstwie Devon, położone nad rzeką Otter, 24 km na północny wschód od Exeter. Stacja kolejowa na linii Londyn-Exeter.
  Leine – rzeka (281 km) w Turyngii i Dolnej Saksonii w Niemczech, lewy dopływ rzeki Aller. Swoje źródło ma na wzgórzach Eichsfeld w Turyngii. Przepływa m.in. przez Getyngę i Hanower.

  Gronau (Leine) – miasto w Niemczech położone w kraju związkowym Dolna Saksonia w powiecie Hildesheim nad rzeką Leine, siedziba gminy zbiorowej Leinebergland. Do 31 października 2016 siedziba gminy zbiorowej Gronau (Leine). Dzień później pięć gmin: Banteln, Betheln, Brüggen, Despetal oraz Rheden które należały do tej gminy zbiorowej zostały przyłączone do miasta i stały się tym samym jego dzielnicami.

  Wspólnoty administracyjne i związki gmin w Niemczech – organizacje, które tworzą plany zagospodarowania, administrują cmentarzami, organizują ochronę przeciwpożarową itp. Zrzeszają one gminy leżące w jednym powiecie.Wermsdorf - miejscowość i gmina w Niemczech, w kraju związkowym Saksonia, w okręgu administracyjnym Lipsk, w powiecie Nordsachsen.

  Demografia[ | edytuj kod]

  W dniu 3 listopada 2004 r. miasto liczyło 5 487 mieszkańców, 31 grudnia 2006 roku 5 413 mieszkańców, natomiast na dzień 31 grudnia 2008 r. w Gronau (Leine) mieszkało 5 315 osób.

  Współpraca[ | edytuj kod]

  Miejscowości partnerskie:

  Despetal - miejscowość i gmina w Niemczech, w kraju związkowym Dolna Saksonia, w powiecie Hildesheim, wchodzi w skład gminy zbiorowej Gronau (Leine).Powiat Hildesheim (niem. Landkreis Hildesheim) – powiat w niemieckim kraju związkowym Dolna Saksonia. Siedziba powiatu znajduje się w mieście Hildesheim.
 • Dovre, Norwegia
 • Honiton, Anglia
 • Mézidon-Canon, Francja
 • Wermsdorf, Saksonia
 • Zobacz też[ | edytuj kod]

 • Gronau
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  Warto wiedzieć że... beta

  Betheln - miejscowość i gmina w Niemczech, w kraju związkowym Dolna Saksonia, w powiecie Hildesheim, wchodzi w skład gminy zbiorowej Gronau (Leine).
  Kraj związkowy, tzw. land (niem. das Land – „ziemia”, „kraj”, „kraina” lub das Bundesland – „kraj związkowy”) – nazwa części składowej federacji w Niemczech i Austrii.
  Gmina zbiorowa Leinebergland (niem. Samtgemeinde Leinebergland) – gmina zbiorowa położona w niemieckim kraju związkowym Dolna Saksonia, w powiecie Hildesheim. Siedziba gminy zbiorowej znajduje się w mieście Gronau (Leine). Powstała 1 listopada 2016 z połączenia gminy zbiorowej Duingen z gminą zbiorową Gronau (Leine).
  Banteln - miejscowość i gmina w Niemczech, w kraju związkowym Dolna Saksonia, w powiecie Hildesheim, wchodzi w skład gminy zbiorowej Gronau (Leine).
  Rheden – dzielnica miasta Gronau (Leine) w Niemczech, w kraju związkowym Dolna Saksonia, w powiecie Hildesheim, w gminie zbiorowej Leinebergland. Do 31 października 2016 jako samodzielna gmina wchodziła w skład gminy zbiorowej Gronau (Leine).
  Dolna Saksonia (niem. Niedersachsen, dolnosaks. Neddersassen, saterl. Läichsaksen) – drugi co do wielkości kraj związkowy w Republice Federalnej Niemiec przy granicy z Holandią. Siedziba administracyjna kraju związkowego znajduje się w mieście Hanower.
  Gmina zbiorowa Gronau (Leine) (niem. Samtgemeinde Gronau (Leine)) - gmina zbiorowa położona w niemieckim kraju związkowym Dolna Saksonia, w powiecie Hildesheim. Siedziba gminy zbiorowej znajduje się w miejscowości Gronau (Leine).

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.012 sek.