Grefrath (Neuss)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Położenie Grefrath w Neuss

Grefrath – dystrykt (Bezirk) miasta Neuss, w Niemczech, w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia, w rejencji Düsseldorf, w powiecie Rhein-Kreis Neuss.

Droga krajowa 230 (Bundesstraße 230, B 230) – niemiecka droga krajowa przebiegająca z zachodu na wschód w dwóch częściach.Bad Münstereifel – miasto uzdrowiskowe w Niemczech, w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia, w rejencji Kolonia, w powiecie Euskirchen. W 2010 liczyło 18 449 mieszkańców.

Położenie[ | edytuj kod]

Grefrath położony jest w zachodniej części miasta. Na północ znajduje się mała miejscowość Dirkes, a niewiele na północny zachód Büttgen. Na wschodzie zlokalizowano składowisko odpadów, tuż obok Lanzerath, dzielnicy miasta Bad Münstereifel. Grefrath ograniczony jest na południu przez drogę krajową B230, pod którą prowadzi tunel do Röckrath. Na zachód leży Lüttenglehn.

Rejencja Düsseldorf (niem. Regierungsbezirk Düsseldorf) - jedna z pięciu rejencji niemieckiego kraju związkowego Nadrenia Północna-Westfalia. Siedziba rejencji oraz zarząd znajdują się w Düsseldorfie.Niemiecka autostrada A46 (niem. Bundesautobahn 46, BAB 46, Autobahn 46) przebiega na osi wschód-zachód, od skrzyżowania z drogą B221 koło Heinsbergu z przerwami do skrzyżowania z drogą B7 koło Bestwig w Nadrenii Północnej-Westfalii.


Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Rhein-Kreis Neuss (niem. Rhein-Kreis Neuss) - powiat w Niemczech, w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia, w rejencji Düsseldorf. Stolicą powiatu jest miasto Grevenbroich.
Mönchengladbach (do 1960 München-Gladbach, M. Gladbach) – miasto na prawach powiatu w Niemczech, w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia, w rejencji Düsseldorf. Leży 70 m n.p.m.

Reklama