• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Greatest Hits III

  Przeczytaj także...
  Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.Elton Hercules John (ur. 25 marca 1947 jako Reginald Kenneth Dwight w Londynie w dzielnicy Pinner) – brytyjski piosenkarz, kompozytor, pianista i okazjonalnie aktor. Współpracuje z tekściarzem Bernie Taupinem od 1967r. Do tej pory są autorami 30 albumów.
  No-One but You (Only the Good Die Young)” – napisana przez Briana Maya ballada soft rockowa, którą nagrali żyjący członkowie brytyjskiego zespołu Queen. W roku 1997 utwór wydano na singlu, który promował ich album kompilacyjny Queen Rocks. Jest to pierwszy i jak dotąd jedyny utwór Queen, który powstał bez udziału Frieddiego Mercuryego (nie licząc utworów nagranych jako Queen + Paul Rodgers). Rolę wokalistów pełnią w nim gitarzysta Brian May i perkusista Roger Taylor.
  .mw-parser-output table.album-studyjny td.naglowek{background:lightsteelblue!important}.mw-parser-output table.album-bootleg td.naglowek{background:lightblue!important}.mw-parser-output table.album-ep td.naglowek{background:lightsalmon!important}.mw-parser-output table.album-koncert td.naglowek,.mw-parser-output table.album-koncertowy td.naglowek,.mw-parser-output table.album-live td.naglowek{background:burlywood!important}.mw-parser-output table.album-soundtrack td.naglowek{background:gainsboro!important}.mw-parser-output table.album-demo td.naglowek,.mw-parser-output table.album-nielegal td.naglowek,.mw-parser-output table.album-mixtape td.naglowek{background:peachpuff!important}.mw-parser-output table.album-tribute td.naglowek,.mw-parser-output table.album-cover td.naglowek{background:thistle!important}.mw-parser-output table.album-kompilacja td.naglowek,.mw-parser-output table.album-split td.naglowek,.mw-parser-output table.album-remix td.naglowek{background:darkseagreen!important}.mw-parser-output table.album-wideo td.naglowek{background:lightskyblue!important}.mw-parser-output table.album-box td.naglowek{background:lightgray!important}

  Greatest Hits III – kompilacja późniejszych utworów brytyjskiej grupy Queen. Zespół wydał płytę pod nazwą Queen+, jako że zawiera przeboje śpiewane przez Queen, jak i również przez pojedynczych członków zespołu oraz nagrania z innymi wykonawcami. Wydana została 8 listopada 1999. Na albumie wystąpili również: Elton John, David Bowie, Montserrat Caballé, George Michael i Wyclef Jean.

  Somebody to Love” – napisana przez Freddiego Mercury’ego ballada rockowa z repertuaru brytyjskiego zespołu Queen. Utwór wydano na singlu promującym album A Day at the Races, wydany w 1976 roku. Można go też znaleźć na albumie Greatest Hits.Queen – brytyjski zespół rockowy utworzony w 1970 w Londynie przez Briana Maya, Rogera Taylora i Freddiego Mercury’ego. Basista John Deacon dołączył do grupy rok później.

  Lista utworów[ | edytuj kod]

  1. The Show Must Go On” (na żywo) (Queen + Elton John)
  2. Under Pressure” (Rah Mix) (Queen & David Bowie)
  3. Barcelona” (Single Version) (Freddie Mercury & Montserrat Caballé)
  4. Too Much Love Will Kill You
  5. Somebody to Love” (na żywo) (Queen + George Michael)
  6. You Don’t Fool Me
  7. Heaven for Everyone” (Single Version)
  8. Las Palabras de Amor (The Words of Love)
  9. „Driven by You” (Brian May)
  10. Living on My Own” (Julian Raymond Album Mix) (Freddie Mercury)
  11. Let Me Live” – 4:45
  12. The Great Pretender” (Freddie Mercury)
  13. Princes of the Universe
  14. Another One Bites the Dust” (Queen + Wyclef Jean feat. Pras Michel & Free)
  15. No-One but You (Only the Good Die Young)
  16. These Are the Days of Our Lives
  17. Thank God It’s Christmas

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Okładka
 • Montserrat Caballé, właśc. Maria de Montserrat Viviana Concepción Caballé i Folch (ur. 12 kwietnia 1933 w Barcelonie) – hiszpańska śpiewaczka (sopran spinto), zwana „La Superba” i „La Stupenda” („Zdumiewająca”) ze względu na możliwości głosowe.Heaven for Everyone – utwór napisany przez Rogera Taylora. Pierwotnie pojawił się na albumie jego zespołu The Cross, Shove it z Freddiem Mercurym jako gościnnym wokalistą. W 1995 roku utwór w innej aranżacji umieszczono na albumie grupy Queen Made in Heaven i wydano jako pierwszy singel z tej płyty.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Las palabras de amor (The Words of Love) – utwór zespołu Queen. Napisał go gitarzysta Brian May i jest to czwarty utwór na stronie B albumu Hot Space. Singel został wydany 1 czerwca 1982 i był #1 w Polsce. Na stronie B singla umieszczono utwór "Cool Cat".
  David Bowie, właśc. David Robert Jones (ur. 8 stycznia 1947 w Brixton) – brytyjski piosenkarz, kompozytor, autor tekstów, producent muzyczny, a także aktor.
  George Michael, właśc. Georgios Kyriacos Panayiotou, gr. Γεώργιος Κυριάκος Παναγιώτου (ur. 25 czerwca 1963 w Finchley w północnej części Londynu) – brytyjski piosenkarz, producent i kompozytor muzyki pop i soul.
  Let Me Live – utwór brytyjskiego zespołu rockowego Queen z albumu Made in Heaven (wydany też jako singiel w 1996, z utworami "Bicycle Race" i "Fat Bottomed Girls" na stronie B). Jest to jedyny utwór w historii zespołu, w którym Freddie Mercury, Roger Taylor i Brian May śpiewają razem (każdy po jednej zwrotce piosenki) - we wszystkich pozostałych dominuje jeden lub dwóch wokalistów, a pozostali występują najwyżej w chórkach. Fragmenty, w których muzycy śpiewają wspólnie przypominają styl gospel.
  Living on My Own – solowy utwór Freddiego Mercury’ego. Pochodzi z Mr. Bad Guy i we wrześniu 1985 został wydany w Wielkiej Brytanii jako singel wraz z utworem „My Love Is Dangerous”. W USA utwór wydano w czerwcu 1985 wraz z „She Blows Hot & Cold” na stronie B singla.
  Another One Bites The Dust – utwór grupy Queen w stylu funkowo-rockowym. Napisana przez Johna Deacona piosenka była światowym hitem, pojawiła się na albumie The Game, a jako singel sprzedała się w liczbie 7 mln sztuk.
  Brian Harold May, CBE (ur. 19 lipca 1947 w Londynie) – brytyjski gitarzysta i wokalista rockowy, współzałożyciel zespołu Queen, doktor astronomii. Autor wielu przebojów tej grupy, m.in. "We Will Rock You", "Who Wants to Live Forever", "Too Much Love Will Kill You", "The Show Must Go On", "No-One but You".

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.012 sek.