• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Gravesham

  Przeczytaj także...
  High Speed 1 – linia kolei dużej prędkości o długości 108 km biegnącej od Londynu, poprzez Kent do Eurotunelu. Celem budowy było uzyskanie szybkiego połączenia pasażerskiego ruchu międzynarodowego z Wielkiej Brytanii do Europy kontynentalnej, dodatkowo służy ruchowi krajowemu do i z miast w Kent. Linia poprowadzona jest przez rzeki Medway i pod Tamizą do stacji kolejowej London St Pancras. Linię otwarto 14 listopada 2007. Linia pozwala na rozwinięcie prędkości do 300 km/h, a jej budowa kosztowała 5,2 mld funtów. Na linii znajdują się stacje pośrednie: Stratford International, Ebbsfleet International i Ashford International.Southeastern - brytyjski przewoźnik kolejowy posiadający koncesję na obsługę połączeń pasażerskich w południowo-wschodniej Anglii. Okres koncesyjny rozpoczął się 1 kwietnia 2006 i potrwa do 31 marca 2014. Podobnie jak korzystająca z sąsiedniego obszaru koncesyjnego firma Southern, Southeastern jest wspólnym przedsięwzięciem dwóch grup transportowych: brytyjskiej Go-Ahead Group i francuskiej Keolis (za pośrednictwem ich spółki Govia). Pociągi przewoźnika zatrzymują się na 203 stacjach, z czego na 182 pełni on rolę administratora.
  Meopham – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Gravesham. Leży 16 km na północny zachód od miasta Maidstone i 38 km na południowy wschód od centrum Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 6427 mieszkańców.
  Rzeźba Pokahontas

  Borough of Gravesham - dystrykt w Anglii, w północno-zachodniej części hrabstwa Kent. Centrum administracyjne dystryktu znajduje się w Gravesend.

  Dystrykt ma powierzchnię 99,02 km, od północy graniczy przez rzeką Tamizę z dystryktem Thurrock w hrabstwie Essex, od zachodu z dystryktami Dartford i Sevenoaks, od południa z dystryktem Tonbridge and Malling, zaś od wschodu z dystryktem Medway – wszystkie w hrabstwie Kent. Zamieszkuje go 101 702 osób.

  Chrześcijaństwo, chrystianizm (gr. Χριστιανισμóς, łac. Christianitas) – monoteistyczna religia objawienia, bazująca na nauczaniu Jezusa Chrystusa zawartym w kanonicznych ewangeliach. Jej wyznawcy uznają w nim obiecanego Mesjasza i Zbawiciela, który ustanowił Królestwo Boże poprzez swoje Zmartwychwstanie. Kanon wiary chrześcijańskiej został spisany w Nowym Testamencie i przekazywany jest przez Kościoły.Borough of Medway - dystrykt o statusie borough i unitary authority w hrabstwie ceremonialnym Kent w Anglii, nad rzeką Medway. Centrum administracyjne dystryktu znajduje się w Chatham.

  W pierwszej połowie XX wieku na terenie obecnego dystryktu Gravesham znajdowało się lotnisko, na którym w trakcie II wojny światowej stacjonowały dywizjony Royal Air Force (m.in. przez krótki okres Dywizjon 306) i z którego w 1939 roku wystartował Alex Henshaw ustanawiając rekord w samotnym locie na trasie do Kapsztadu i z powrotem, który został poprawiony dopiero po 70 latach w 2009 roku przez Charlesa Stobbart. W centrum administracyjnym dystryktu w Gravesend przy kościele św. Jerzego została pochowana Pokahontas, na terenie którego znajduje się przedstawiająca ją rzeźba.

  Islam (arab. الإسلام ; al-islām) – religia monoteistyczna, druga na świecie pod względem liczby wyznawców po chrześcijaństwie. Świętą księgą islamu jest Koran, a zawarte w niej objawienie ma stanowić ostateczne i niezmienne przesłanie Boga do ludzi.Gravesend – miasto w Wielkiej Brytanii, w Anglii, w hrabstwie Kent, położone na południowym brzegu Tamizy, naprzeciwko miasta Tilbury w hrabstwie Essex.

  Podział administracyjny[]

  Dystrykt obejmuje miasta Gravesend i Northfleet oraz sześć civil parish:

 • Cobham
 • Higham
 • Luddesdown
 • Meopham
 • Shorne
 • Vigo
 • Dystrykt dzieli się na 19 okręgów wyborczych:

  Demografia[]

  W 2011 roku dystrykt Gravesham miał 101 702 mieszkańców. Zgodnie ze spisem powszechnym z 2011 roku dystrykt zamieszkiwało 1242 osoby urodzone w Polsce.

  Buddyzm (inna nazwa to: sanskr. Buddha Dharma; pāli. Buddha Dhamma lub Buddha Sasana – "Nauka Przebudzonego") – nonteistyczny system filozoficzny i religijny, którego założycielem i twórcą jego podstawowych założeń był żyjący od około 560 do 480 roku p.n.e. Siddhārtha Gautama (pāli. Siddhattha Gotama), syn księcia z rodu Śākyów, władcy jednego z państw-miast w północnych Indiach. Buddyzm bywa zaliczany do religii dharmicznych oraz do religii nieteistycznych.Dode – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Gravesham. Leży 13 km na północny zachód od miasta Maidstone i 41 km na południowy wschód od centrum Londynu.

  Podział mieszkańców według grup etnicznych na podstawie spisu powszechnego z 2011 roku:

  Podział mieszkańców według wyznania na podstawie spisu powszechnego z 2011 roku:

 • Chrześcijaństwo - 60,8%
 • Islam – 1,9%
 • Hinduizm – 0,9%
 • Judaizm – 0,1%
 • Buddyzm – 0,3%
 • Sikhizm – 7,6%
 • Pozostałe religie – 0,6%
 • Bez religii – 21,5%
 • Nie podana religia – 6,3%
 • Transport i komunikacja[]

  Gravesend Tilbury Ferry

  Na terenie dystryktu znajdują się następujące stacje kolejowe:

  II wojna światowa – największy konflikt zbrojny w historii świata, trwający od 1 września 1939 do 2 września 1945 roku (w Europie do 8 maja 1945), obejmujący zasięgiem działań wojennych prawie całą Europę, wschodnią i południowo-wschodnią Azję, północną Afrykę, część Bliskiego Wschodu i wszystkie oceany. Niektóre epizody wojny rozgrywały się nawet w Arktyce i Ameryce Północnej. Poza większością państw europejskich i ich koloniami, brały w niej udział państwa Ameryki Północnej i Ameryki Południowej oraz Azji. Głównymi stronami konfliktu były państwa Osi i państwa koalicji antyhitlerowskiej (alianci). W wojnie uczestniczyło 1,7 mld ludzi, w tym 110 mln z bronią. Według różnych szacunków zginęło w niej od 50 do 78 milionów ludzi.Chalk – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Gravesham. Leży 20 km na północny zachód od miasta Maidstone i 39 km na wschód od centrum Londynu. W 2005 miejscowość liczyła 2400 mieszkańców.
 • Gravesend
 • Higham
 • Meopham
 • Northfleet
 • Sole Street
 • Stacja Gravesend obsługuje linie kolei dużej prędkości High Speed 1, na której jeżdżą pociągi Southeastern Highspeed, z tą różnicą, że poruszają się ŧutaj zwykłymi torami i dopiero na stacji Ebbsfleet International w dystrykcie Dartford wjeżdżają na linię High Speed.

  Borough of Dartford - dystrykt w Anglii, w północno-zachodniej części hrabstwa Kent. Centrum administracyjne dystryktu znajduje się w Dartford.Thurrock - dystrykt (borough) w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Essex, w dolnym biegu Tamizy, na wschód od Londynu. Około 145,7 tys. mieszkańców.

  Przez dystrykt przechodzi autostrada M2, a także droga A2 łącząca Dover z centrum Londynu.

  Z przystani w Gravesend odpływają statki pasażerskie do Tilbury po drugiej stronie Tamizy.

  Inne miejscowości[]

  Chalk, Cobham, Dode, Harvel, Higham, Istead Rise, Luddesdown, Meopham, Painters Ash, Shorne, Springhead, Vigo.

  Przypisy

  Sevenoaks District - dystrykt w Anglii, w zachodniej części hrabstwa Kent. Centrum administracyjne dystryktu znajduje się w Sevenoaks.Cobham – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Gravesham. Leży 16 km na północny zachód od miasta Maidstone i 39 km na wschód od centrum Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 1456 mieszkańców.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Harvel – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Gravesham. Leży 14 km na północny zachód od miasta Maidstone i 39 km na południowy wschód od centrum Londynu.
  Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.
  Dover – miasto w Anglii, w hrabstwie Kent, brytyjski port nad kanałem La Manche. Punkt Anglii najbliższy Francji – jest oddalony od francuskiego portu Calais o 34 kilometry, dlatego też Dover nazywane jest Bramą Anglii.
  Painters Ash – część miasta Gravesend, w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Gravesham. Leży 22 km na północny zachód od miasta Maidstone i 34 km na wschód od centrum Londynu. W 2005 miejscowość liczyła 6100 mieszkańców.
  Tonbridge and Malling District - dystrykt w Anglii, w zachodniej części hrabstwa Kent. Centrum administracyjne dystryktu znajduje się w West Malling.
  Northfleet – miasto w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Gravesham. Leży 25 km na północny zachód od miasta Maidstone i 33 km na wschód od centrum Londynu. W 2005 miasto liczyło 13 300 mieszkańców.
  Vigo – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Gravesham. Leży 15 km na północny zachód od miasta Maidstone i 39 km na południowy wschód od centrum Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 2201 mieszkańców.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.035 sek.