• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Grand Terrace

  Przeczytaj także...
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Angeles – miasto na Filipinach, na wyspie Luzon, w prowincji Pampanga, na północny zachód od Manili. Około 264 tys. mieszkańców.
  Hrabstwo San Bernardino (ang. San Bernardino County) – jedno z hrabstw w Kalifornii. Ma obecnie ponad 2 mln mieszkańców. Jest największym hrabstwem w Stanach Zjednoczonych według powierzchni.
  Położenie Grand Terrace w hrabstwie San Bernardino

  Grand Terrace - miasto w USA położone w południowo-zachodniej części hrabstwa San Bernardino w Kalifornii. Liczba mieszkańców 11 626 (2000).

  Położenie[ | edytuj kod]

  Grand Terrace położone jest w rejonie metropolitalnym Los Angeles, oraz w regionie Inland Empire. Znajduje się ok. 93 km na wschód od Los Angeles. Położone jest pomiędzy miastami Riverside i San Bernardino. Otoczone jest dwoma pasmami górskimi ze wschodu Blue Mountain i La Loma Hills z zachodu.

  San Bernardino – miasto w USA, w stanie Kalifornia, na wschód od Los Angeles, w zespole miejskim Riverside-San Bernardino. Około 199,8 tys. mieszkańców. Aglomeracja miasta wynosi 1,9 mln mieszkańców.Riverside – miasto w Stanach Zjednoczonych, w Kalifornii, nad rzeką Santa Ana, której Riverside zawdzięcza swą nazwę. Miasto znajduje się 70 km na wschód od Los Angeles. Siedziba władz hrabstwa Riverside. Według spisu ludności przeprowadzonego przez United States Census Bureau w roku 2010, w Riverside mieszka 303 871 mieszkańców. Należy do wielkiego obszaru metropolitalnego miasta Los Angeles mającego około 17,5 mln mieszkańców (2005).

  Historia[ | edytuj kod]

  Osadnictwo na terenie miasta rozpoczęło się na przełomie XIX i XX wieku. W 1962 powstała Izba Handlowa (Chamber of Commerce) Grand Terrace. Prawa miejskie od 1978 roku.

  Według pisma Money Magazine Grand Terrace znajduje się w Top 100 najlepszych miejsc do mieszkania w USA.

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Oficjalna strona miasta
 • Los Angeles – najludniejsze miasto amerykańskiego stanu Kalifornia, a zarazem drugie pod względem liczby mieszkańców miasto w Stanach Zjednoczonych (za Nowym Jorkiem), za sprawą populacji liczącej 3 792 621 mieszkańców (2010). Los Angeles zajmuje powierzchnię 1302 km² i położone jest w regionie Kalifornii Południowej. Miasto stanowi centrum aglomeracji Los Angeles-Long Beach-Santa Ana, którą w 2010 roku zamieszkiwało 12 828 837 osób, czyniąc z tego regionu 2. pod względem populacji obszar metropolitalny Stanów Zjednoczonych i jednocześnie jedną z najludniejszych metropolii świata. Los Angeles jest siedzibą hrabstwa Los Angeles, czyli najbardziej zaludnionego i jednego z najbardziej zróżnicowanych etnicznie hrabstw w Stanach Zjednoczonych. Z kolei obszar samego Los Angeles uznany został za najbardziej zróżnicowane etnicznie amerykańskie miasto. Mieszkańcy Los Angeles często określani są mianem „Angelenos”.Inland Empire to surrealistyczny film z roku 2006 w reżyserii Davida Lyncha. W głównych rolach występują Laura Dern, Jeremy Irons, Justin Theroux. Obok zagranicznych aktorów występują również polscy aktorzy – Krzysztof Majchrzak, Karolina Gruszka, Leon Niemczyk. Film ten był częściowo kręcony w Łodzi, m.in. w hotelu Grand.
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.919 sek.