• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Grand Prix Malezji 2014  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  McLaren MP4-29 – samochód Formuły 1, zaprojektowany przez Tima Gossa i skonstruowany przez McLarena na sezon 2014. Kierowcami modelu są: mistrz świata z 2009 roku – Jenson Button, oraz debiutant, mistrz Formuły Renault 3.5, Kevin Magnussen. Samochód został zaprojektowany z uwzględnieniem zastosowania nowej, turbodoładowanej jednostki napędowej Mercedes PU106A Hybrid o pojemności 1,6 litra. Będzie to zarazem dwudziesty i ostatni ostatni rok używania przez McLarena silników Mercedesa, jako że od 2015 roku brytyjski zespół będzie używał jednostek Hondy.Malaysia Airlines – malezyjskie narodowe linie lotnicze, z siedzibą w Sultan Abdul Aziz Shah. Obsługuje połączenia niemal z całym światem ze swojej bazy na lotnisku Kuala Lumpur International Airport, oraz oferuje bogatą sieć połączeń z Kota Kinabalu. Przewoźnik jest własnością rządu.

  Grand Prix Malezji 2014 (oficjalnie 2014 Formula 1 Petronas Malaysia Grand Prix) – druga eliminacja Mistrzostw Świata Formuły 1 w sezonie 2014. Grand Prix obyła się w dniach 28–30 marca 2014 roku na torze Sepang International Circuit w Sepang.

  Tło[ | edytuj kod]

  Krawężnik na wyjściu z piątego zakrętu toru został przedłużony do wierzchołka zakrętu szóstego. Nowy krawężnik został umieszczony na wyjściu z piętnastego zakrętu. Sztuczna trawa po zewnętrznej zakrętów: pierwszym, piątym, siódmym, ósmym i dwunastym została usunięta.

  Grand Prix Australii 2014 (oficjalnie 2014 Formula 1 Rolex Australian Grand Prix) – pierwsza eliminacja Mistrzostw Świata Formuły 1 w sezonie 2014. Grand Prix odbyła się w dniach 14–16 marca 2014 roku na torze Albert Park Circuit w Melbourne.Zaginięcie lotu Malaysia Airlines 370 – zaginięcie samolotu, do którego doszło 8 marca 2014 roku. Lecący z Kuala Lumpur do Pekinu samolot Boeing 777-200ER należący do Malaysia Airlines zniknął z radarów nad Morzem Południowochińskim. Samolot jednak cały czas leciał, wykonał skręt w kierunku Oceanu Indyjskiego i przypuszczalnie po kilku godzinach lotu, runął do niego. Na pokładzie samolotu znajdowało się 227 pasażerów i 12 członków załogi .To jeden z dwóch wypadków lotniczy z udziałem samolotu Boeing 777-200ER należącego do malezyjskich linii lotniczych Malaysia Airlines w ciągu pięciu miesięcy, obok katastrofy lotu Malaysia Airlines 17 z 17 lipca 2014 roku.

  8 marca 2014 roku doszło do zaginięcia malezyjskiego samolotu linii Malaysia Airlines z 239 osobami na pokładzie. Szef toru Sepang International Circuit, Razlan Razali stwierdził, że w Malezji nie ma atmosfery Formuły 1, a ludzie skupiają się na temacie odnalezienia samolotu. Gdy pracownicy zespołu Ferrari chcieli zakwaterować się w swoich miejscach hotelowych okazało się, że są one zajmowane przez rodziny (z Chin) zaginionego samolotu. Ze względu na rezerwację zespołu, rodziny musiały opuścić hotel.

  Pojęcia Chiny używa się w odniesieniu do krainy historycznej, obejmując wówczas całokształt chińskiej historii i kultury (zobacz: historia Chin), lub w węższym znaczeniu, w odniesieniu do Chińskiej Republiki Ludowej.Formuła 1 (inaczej Mistrzostwa Świata Formuły 1, błędnie nazywana formułą pierwszą, oficjalny skrót F1) – przeprowadzany regularnie (corocznie) od roku 1950 cykl najbardziej prestiżowych międzynarodowych wyścigów samochodowych na świecie, znany również jako wyścigi Grand Prix, a jednocześnie klasa biorących w nich udział jednomiejscowych samochodów wyścigowych o otwartym nadwoziu. Dyscyplina sportu zapoczątkowana w Europie, obecnie o zasięgu globalnym, organizowana w Europie, Ameryce Południowej, Ameryce Północnej, Afryce, Azji i Australii. Podczas danego sezonu odbywa się w sumie kilkanaście wyścigów (tzw. eliminacji), czyli poszczególnych grand prix, na wydzielonych torach ulicznych lub na specjalnie stworzonych do tego celu torach zamkniętych.

  Sędzią z ramienia byłych kierowców wybrany został Martin Donnelly, kierowca Formuły 1 w latach 1989–1990. Donnelly’iemu pomagali także Silvia Bellot i Lars Österlind.

  Po tym jak podczas Grand Prix Australii McLaren MP4-29 został pomalowany w barwy Mobil 1, w celu uczczenia 20–letniej współpracy pomiędzy firmami, podczas Grand Prix Malezji bold wystartował w barwach Esso.

  Lista startowa[ | edytuj kod]

  Źródło: Wyprzedź Mnie!

  Sepang International Circuit – tor wyścigowy położony 85 km od Kuala Lumpur w miejscowości Sepang. Odbywa się na nim Grand Prix Malezji.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.015 sek.