• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Grand Prix Brazylii 2007

  Przeczytaj także...
  Afera szpiegowska w Formule 1 (zwana też Stepneygate lub Spygate) – niezgodne z prawem działania mające charakter afery, jaki miały miejsce w Formule 1 w 2007 roku.Sezon 2007 Formuły 1 był 58 sezonem o Mistrzostwo Świata Formuły 1. Sezon rozpoczął się 18 marca w Australii, a zakończył 21 października w Brazylii. Tytuł mistrza kierowców zdobył Kimi Räikkönen, zaś mistrzostwo konstruktorów zdobyła ekipa Ferrari.
  Anthony Denis Davidson (ur. 18 kwietnia 1979 r. w Hemel Hempstead w hrabstwie Hertfordshire) – kierowca wyścigowy, wieloletni kierowca testowy zespołów British American Racing i Honda.
  Start wyścigu (pierwszy zakręt)

  Wyniki Grand Prix Brazylii, siedemnastej rundy Mistrzostw Świata Formuły 1 w sezonie 2007.

  Wyniki[]

  Sesje treningowe[]

  Kwalifikacje[]

  Wyścig[]

  Najszybsze okrążenie[]

  Lista startowa[]

  Klasyfikacja po wyścigu[]

  Kierowcy[]

  Konstruktorzy[]

  Uwagi[]

  Prowadzenie w wyścigu[]

  Przypisy

  1. Wystartował z boksów; kara przejazdu przez aleję serwisową za spowodowanie kolizji z Anthonym Davidsonem.
  2. Kara przejazdu przez aleję serwisową za falstart.
  3. Zespół McLaren został pozbawiony punktów zdobytych w klasyfikacji konstruktorów w związku z aferą szpiegowską.

  Linki zewnętrzne[]

 • Wyniki na oficjalnej stronie Formuły 1 (ang.)
 • Formuła 1 (inaczej Mistrzostwa Świata Formuły 1, błędnie nazywana formułą pierwszą, oficjalny skrót F1) – przeprowadzany regularnie (corocznie) od roku 1950 cykl najbardziej prestiżowych międzynarodowych wyścigów samochodowych na świecie, znany również jako wyścigi Grand Prix, a jednocześnie klasa biorących w nich udział jednomiejscowych samochodów wyścigowych o otwartym nadwoziu. Dyscyplina sportu zapoczątkowana w Europie, obecnie o zasięgu globalnym, organizowana w Europie, Ameryce Południowej, Ameryce Północnej, Afryce, Azji i Australii. Podczas danego sezonu odbywa się w sumie kilkanaście wyścigów (tzw. eliminacji), czyli poszczególnych grand prix, na wydzielonych torach ulicznych lub na specjalnie stworzonych do tego celu torach zamkniętych.Falstart – w sporcie przewinienie polegające na przedwczesnym (najczęściej przed sygnałem do startu, lub po sygnale, lecz w czasie zbyt krótkim by ludzki umysł zdążył odebrać i przetworzyć sygnał dźwiękowy) rozpoczęciu konkurencji przez zawodnika.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.008 sek.