• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Grace Kelly - singel

  Przeczytaj także...
  Queen – brytyjski zespół rockowy utworzony w 1970 w Londynie przez Briana Maya, Rogera Taylora i Freddiego Mercury’ego. Basista John Deacon dołączył do grupy rok później.Singel (SP, singiel) – w muzyce krótkie wydawnictwo zawierające jeden lub więcej utworów zazwyczaj zapowiadające i promujące album, z którego pochodzi tytułowy utwór na singlu.
  Mica Penniman (ur. 18 sierpnia 1983 w Bejrucie jako Michael Holbrook Penniman) znany jako Mika – libańskiego pochodzenia wokalista i kompozytor.

  Grace Kelly – drugi singel promujący debiutancką płytę Miki Life in Cartoon Motion.

  Freddie Mercury, właściwie Farrokh Bulsara (ur. 5 września 1946 w Stone Town, Zanzibar, zm. 24 listopada 1991 w Londynie) – brytyjski muzyk, wokalista rockowy i autor tekstów, frontman brytyjskiej grupy Queen. Wielokrotnie wyróżniany tytułem jednego z najlepszych wokalistów w historii muzyki popularnej, autor takich utworów jak "Bohemian Rhapsody", "We Are the Champions", "Somebody to Love", "Killer Queen" czy "Crazy Little Thing Called Love". Zmarł z powodu powikłań wywołanych przez AIDS.

  Tekst[]

  W tekście pojawia się kilka odniesień kulturowych. W pewnym momencie Mika śpiewa "So I try a little Freddie" jest nawiązanie do Freddiego Mercury'ego, Mika wykonuje w tym czasie również charakterystyczny gest dla frontmana zespołu Queen.
  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.043 sek.