• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Gra niekooperacyjna w postaci ekstensywnej

  Przeczytaj także...
  Drzewo – oznacza w teorii grafów graf, który jest acykliczny i spójny. Mówiąc językiem obrazowym, z każdego wierzchołka drzewa można dotrzeć do każdego innego wierzchołka (spójność) i tylko jednym sposobem (acykliczność, czyli brak możliwości chodzenia w "kółko").Gra niekooperacyjna w postaci strategicznej – model matematyczny w teorii gier pozwalający analizować podejmowanie decyzji w sytuacji konfliktu pomiędzy wieloma graczami. Formalnie, grę niekooperacyjną w postaci strategicznej można przedstawić przy pomocy następujących trzech elementów:
  Doskonała informacja (ang. perfect information) - koncept w teorii ekonomii i teorii gier opisujący klasę gier, w których gracze wykonują ruchy na zmianę i w których każdy z graczy ma pełną informację o historii ruchów wykonanych do tej pory.
  Schemat prostej gry niekooperacyjnej w postaci ekstensywnej

  Gra niekooperacyjna w postaci ekstensywnej (inaczej gra sekwencyjna lub gra pozycyjna) – model matematyczny w teorii gier pozwalający analizować podejmowanie decyzji w sytuacji konfliktu pomiędzy wieloma graczami. Formalnie, grę niekooperacyjną w postaci strategicznej przedstawia się przy pomocy drzewa uporządkowanego.

  Każda gra niekooperacyjna w postaci ekstensywnej może być również w odpowiedni sposób przekształcona do postaci strategicznej.

  Gry niekooperacyjne w postaci ekstensywnej, dla których wszystkie zbiory informacyjne są zbiorami jednoelementowymi, określa się jako gry z doskonałą informacją.
  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.005 sek.