• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Goya - grupa muzyczna  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  W domach z betonu nie ma wolnej miłości – piosenka Martyny Jakubowicz z jej debiutanckiego albumu pt. Maquillage. Muzykę do utworu skomponowała Martyna Jakubowicz, natomiast autorem tekstu był jej ówczesny mąż Andrzej. Zdaniem Jakubowicza do napisania tekstu skłoniła go podobna do przedstawionej w piosence sytuacji, która miała miejsce latem 1980 roku.Maria Sadowska (ur. 27 czerwca 1976 roku w Warszawie) – polska scenarzystka i reżyser, a także piosenkarka wykonująca muzykę jazz, pop, funk i elektroniczną. Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV.

  Goya – polska grupa muzyczna wykonująca pop. Powstała w Warszawie 1995 roku.

  Spis treści

 • 1 Historia
 • 2 Dyskografia
 • 2.1 Albumy studyjne
 • 2.2 Single
 • 3 Przypisy


 • Podstrony: 1 [2] [3]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Nigel Kennedy (ur. 28 grudnia 1956 w Brighton) – angielski skrzypek, uczeń Yehudi Menuhina, absolwent Juilliard School w Nowym Jorku.
  Kawałek po kawałku - drugi album muzyczny grupy Goya z roku 2003. Promowały go trzy single: Będę się starać, Jeśli będę taka oraz piosenka tytułowa Kawałek po kawałku.
  Te 30. urodziny – album zawierający utwory z repertuaru Martyny Jakubowicz w wykonaniu innych artystów, na płycie znajdują się także dwie nowe piosenki w wykonaniu Jakubowicz. W nagraniu płyty wzięli udział Goya, Indios Bravos, Kasia Stankiewicz, Elżbieta Adamiak, Lipali, Soomood, Ewa Bem, Bracia, Pogodno, Hurt i Krzysztof Kiljański.
  Krajowe Eliminacje do Konkursu Piosenki Eurowizji 2004 – polskie selekcje do 49. Konkursu Piosenki Eurowizji, który odbył się w Abdi İpekçi Arena w Stambule (Turcja). Finał eliminacji odbył się 24 stycznia 2004 roku w Studiu 5 w siedzibie TVP przy ul. Woronicza 17, a wygrał je zespół Blue Café z utworem „Love Song”.
  Krasnystaw – miasto w województwie lubelskim, w powiecie krasnostawskim, przy ujściu rzeki Żółkiewki do Wieprza. Położone na terenie Działów Grabowieckich i Wyniosłości Giełczewskiej. Herb miasta przedstawia dwie ryby (karpie), które znajdują się na niebieskim tle. Umiejscowione one są naprzemianlegle, jedna nad drugą. Natomiast flaga Krasnegostawu jest prostokątną, żółtą tkaniną z umieszczonym na środku herbem miasta. Miejscowość posiada swój hejnał.
  2 plus 1 – polski zespół wykonujący muzykę pop i folk, a w późniejszym okresie swojej działalności także disco, rock i synth pop, założony w 1971 roku w Warszawie. Grupa ma na swoim koncie dziesięć albumów studyjnych (w tym trzy złote płyty), prestiżowe nagrody oraz liczne koncerty, zarówno w kraju jak i za granicą. Czas największej popularności zespołu w Polsce przypada na lata 70. XX wieku, a na przełomie lat 70. i 80. grupa osiągnęła również znaczący sukces w Europie Zachodniej. Kres działalności zespołu przyniosła śmierć Janusza Kruka w 1992 roku, choć w latach 1998-1999 miała miejsce krótka reaktywacja grupy.
  Remiks – utwór muzyczny, który powstał dzięki zmianie innego. W odróżnieniu od covera, remiks jest opracowaniem utworu z wykorzystaniem tzw. śladów oryginału udostępnionych przez pierwotnego autora.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.042 sek.