• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Gorillaz - album

  Przeczytaj także...
  Rock the House – trzeci singel zespołu Gorillaz. Pochodzi z pierwszego albumu zespołu, Gorillaz, wydanego w 2001 roku.Gorillaz – wirtualny zespół założony przez Damona Albarna i Jamie Hewletta w 1998 tworzący muzykę będącą połączeniem hip-hopu, rocka i innych gatunków muzycznych. Zespół cechuje nietypowy, wirtualny image. W rzeczywistości w zespole od strony muzycznej na stałe jest tylko Damon Albarn, który współpracuje z bardzo wieloma różnymi muzykami na potrzeby danego utworu. Przez wiele pierwszych lat członkowie nie pokazywali się osobiście, nawet na koncertach (z wyjątkiem pięciu występów w Manchesterze i Nowym Jorku) czy rozdaniach nagród, a zastępowali to wirtualnymi postaciami zespołu Gorillaz (2D, Noodles, Murdoc oraz Russel). Obecnie Albarn otwarcie występuje osobiście na koncertach wraz z całym gronem współpracujących muzyków w składzie zależnym od granego utworu.
  BBC News Channel (do 20 kwietnia 2008 BBC News 24) – brytyjski kanał informacyjny, dostępny tylko w przekazie cyfrowym (naziemnym i satelitarnym) oraz w sieciach kablowych i właściwie tylko na terenie Wielkiej Brytanii. Jednak jego odbiór w Polsce jest możliwy.
  .mw-parser-output table.album-studyjny td.naglowek{background:lightsteelblue!important}.mw-parser-output table.album-bootleg td.naglowek{background:lightblue!important}.mw-parser-output table.album-ep td.naglowek{background:lightsalmon!important}.mw-parser-output table.album-koncert td.naglowek,.mw-parser-output table.album-koncertowy td.naglowek,.mw-parser-output table.album-live td.naglowek{background:burlywood!important}.mw-parser-output table.album-soundtrack td.naglowek{background:gainsboro!important}.mw-parser-output table.album-demo td.naglowek,.mw-parser-output table.album-nielegal td.naglowek,.mw-parser-output table.album-mixtape td.naglowek{background:peachpuff!important}.mw-parser-output table.album-tribute td.naglowek,.mw-parser-output table.album-cover td.naglowek{background:thistle!important}.mw-parser-output table.album-kompilacja td.naglowek,.mw-parser-output table.album-split td.naglowek,.mw-parser-output table.album-remix td.naglowek{background:darkseagreen!important}.mw-parser-output table.album-wideo td.naglowek{background:lightskyblue!important}.mw-parser-output table.album-box td.naglowek{background:lightgray!important}

  Gorillaz – debiutancka płyta zespołu Gorillaz wydana w 2001 roku. Album promowany przez piosenkę "Clint Eastwood" pozwolił zespołowi na zdobycie popularności.

  Mercury Prize (Mercury Music Prize) – corocznie przyznawana nagroda dla najlepszego albumu muzycznego w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Po raz pierwszy przyznana w 1992 roku.Clint Eastwood – pierwszy singel zespołu Gorillaz wydany 5 marca 2001, piosenka pochodzi z pierwszego albumu zespołu.

  Płyta zdobyła nominację do Mercury Prize, ale wycofano ją na życzenie zespołu.

  Lista utworów[ | edytuj kod]

  1. "Re-Hash" – 3:38
  2. "5/4" – 2:40
  3. "Tomorrow Comes Today" – 3:12
  4. "New Genious (Brother)" – 3:57
  5. "Clint Eastwood" – 5:40
  6. "Man Research (Clapper)" – 4:29
  7. "Punk" – 1:36
  8. "Sound Check (Gravity)" – 4:40
  9. "Double Bass" – 4:44
  10. "Rock the House" – 4:09
  11. "19-2000" – 3:27
  12. "Latin Simone (Que Pasa Contigo)" – 3:36
  13. "Starshine" – 3:31
  14. "Slow Country" – 3:35
  15. "M1 A1" – 3:54

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Gorillaz - Gorillaz (Album Sampler) w Discogs.com (ang.)
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Mercury Music Prize: The nominees. BBC News, 2001-07-25. [dostęp 2010-08-12].


  Reklama

  Czas generowania strony: 0.842 sek.