• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Gorgoroth - grupa muzyczna  Podstrony: [1] 2 [3]
  Przeczytaj także...
  Black Mass Krakow 2004 (ang. Czarna Msza w Krakowie) – album koncertowy norweskiego zespołu black metalowego Gorgoroth wydany w Europie 9 czerwca 2008 roku, a następnie 10 czerwca 2008 roku w Stanach Zjednoczonych przez wytwórnię płytową Metal Mind Productions. Materiał został zarejestrowany 1 lutego 2004 roku w Studiu Krzemionki w Krakowie. Koncert został wydany w formie płyty DVD. Ponadto na płycie znajdują się: galerie, biografia, dyskografia, linki, oraz dwa bonusowe nagrania video zarejestrowane podczas festiwalu "With Full Force Festival" w Lipsku z 2000 roku. Całość zrealizowano w formacie Dolby Digital 5.1 Surround Sound.Infernus, właściwie Roger Tiegs (ur. 18 czerwca 1972 w Bergen) - norweski muzyk, kompozytor, wokalista i autor tekstów. Jest założycielem blackmetalowej grupy muzycznej Gorgoroth. Muzyk ponadto współpracował z takimi grupami jak: Orcustus, Desekrator czy Borknagar.
  Muzycy[ | edytuj kod]

  Dyskografia[ | edytuj kod]  Podstrony: [1] 2 [3]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Immortal – norweska grupa muzyczna wykonująca black metal. Powstała w 1990 roku w Bergen z inicjatywy basisty i wokalisty Olve "Abbatha" Eikemo, gitarzysty Haralda "Demonaza" Nævdala oraz perkusisty Gerharda "Armagedda" Herfindala. Do 2010 roku ukazało się osiem albumów studyjnych formacji cieszących się niejednoznacznym przyjęciem ze strony krytyków muzycznych jak i publiczności. Ostatni wydany w 2009 roku album pt. All Shall Fall, odniósł największy sukces komercyjny w historii działalności Immortal. Wydawnictwo dotarło m.in. do 162. miejsca listy Billboard 200 w Stanach Zjednoczonych. Pomimo sukcesu grupa utrzymuje swe przywiązanie do artystycznego podziemia, odrzucając m.in. nominację do nagrody norweskiego przemysłu muzycznego Spellemannprisen.
  Legendarium Tolkiena – fikcyjne uniwersum stworzone przez J.R.R. Tolkiena, przedstawione w dziełach o Śródziemiu (Ardzie), m.in. we Władcy Pierścieni, Hobbicie i Silmarillionie, w którym Tolkien wykorzystał swoją wiedzę o wierzeniach Anglosasów. W rozumieniu tolkienistycznym nazwa legendarium Tolkiena (mitologia Tolkiena) może oznaczać także część uniwersum Tolkiena poświęconą wierzeniom i legendom elfów, czyli w myśl świata przedstawionego: historycznym wydarzeniom, które przeszły do świata legend z perspektywy bohaterów Władcy Pierścieni.
  Death metal - gatunek muzyki heavymetalowej, będący pochodną thrash metalu, powstały na początku lat 80. XX wieku. Nazwa "death metal" w dosłownym znaczeniu oznacza "metal śmierci". Za twórcę terminu death metal powszechnie uznawany jest Jeff Becerra, autor utworu o tym samym tytule z albumu Seven Churches grupy Possessed z 1985 roku.
  Erlend Erichsen właściwie Erlend Severin Gimmestad Erichsen (ur. 15 czerwca 1975 w Bergen), znany również pod pseudonimem Sersjant - norweski pisarz, muzyk i instrumentalista, perkusista. Erichsen znany jest z występów w grupie muzycznej Gorgoroth oraz Molested. Autor noweli zatytułowanej Nasjonalsatanisten (2005, ISBN 82-04-11840-6).
  Antichrist - drugi studyjny album norweskiej grupy Gorgoroth. Wydany w roku 1996, a ponadto powstały cztery reedycje. W roku 1999 (Century Black), ponownie remasterowana wersja Season of Mist w 2005. Wersja na winylu wydana przez Agonia Records limitowana do 1000 kopii oraz Back On Black Records z dodatkiem w postaci kostki do gry na gitarze Infernusa.
  Ole Jørgen Moe pseudonim Apollyon (ur. 1 kwietnia 1974 w Kolbotn), znany również jako OJ Noir - norweski muzyk, kompozytor i multiinstrumentalista. Ole Jørgen Moe znany jest z występów w takich grupach muzycznych jak: Dødheimsgard, Cadaver, Aura Noir, Lamented Souls, Immortal czy Gorgoroth. Gościnnie zaśpiewał na albumach pt. Sardonic Wrath i Plaguewielder grupy Darkthrone oraz minialbumie grupy Audiopain z roku 2000 o tytule 1986.
  Nuclear Blast – niemiecka wytwórnia płytowa zajmująca się wydawaniem płyt oraz promocją wykonawców rockowych i metalowych z całego świata. Siedziba firmy znajduje się w Donzdorf w powiecie Göppingen.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.828 sek.