• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Gorefest

  Przeczytaj także...
  Death metal - gatunek muzyki heavymetalowej, będący pochodną thrash metalu, powstały na początku lat 80. XX wieku. Nazwa "death metal" w dosłownym znaczeniu oznacza "metal śmierci". Za twórcę terminu death metal powszechnie uznawany jest Jeff Becerra, autor utworu o tym samym tytule z albumu Seven Churches grupy Possessed z 1985 roku.Nuclear Blast – niemiecka wytwórnia płytowa zajmująca się wydawaniem płyt oraz promocją wykonawców rockowych i metalowych z całego świata. Siedziba firmy znajduje się w Donzdorf w powiecie Göppingen.
  Zespół muzyczny, grupa muzyczna – grupa wykonawców muzycznych wspólnie wykonujących muzykę z wykorzystaniem głosów (zespół wokalny), instrumentów muzycznych (zespół instrumentalny) lub jednocześnie głosów i instrumentów (zespół wokalno-instrumentalny).

  Gorefest - holenderska grupa muzyczna z Goes (prowincja Zelandia), grająca muzykę deathmetalową, z naleciałościami brutal deathmetalowymi oraz death and rollowymi. Zespół został założony w 1989 roku i - z przerwą na lata 1998-2005 - działał do 2009, kiedy to został rozwiązany. Wytwórnią płyt zespołu jest Nuclear Blast.

  Brutal death metal – odmiana death metalu charakteryzująca się bardzo ciężkim, intensywnym brzmieniem, dużym udziałem perkusji oraz zazwyczaj bardzo nisko zestrojonymi gitarami. Tempo jest w tym gatunku mniej zróżnicowane niż w łagodniejszych odmianach gatunku - jest niemal zawsze bardzo szybkie, przez co tremolo przestaje być środkiem akcentującym koniec taktu i zlewa się z partią prowadząca. Gitara basowa bardzo często jest mocno przesterowana i przyjmuje rolę zbliżoną do gitary rytmicznej. W jeszcze większym stopniu niż w łagodniejszych odmianach stylu wykorzystuje się skale chromatyczne, przez co struktura kompozycji jest wybitnie "riffowa" - aż do całkowitego zarzucenia tradycyjnego podziału na zwrotki, refreny i łączniki.Język polski (polszczyzna) – język naturalny należący do grupy zachodniosłowiańskich (do których należą również czeski, słowacki, kaszubski, dolnołużycki, górnołużycki i wymarły połabski), stanowiących część rodziny indoeuropejskiej.

  Dyskografia[]

  Przypisy

  1. Encyclopaedia Metallum - Gorefest (ang.). www.metal-archives.com. [dostęp 2011-09-18].
  2. Gorefest (ang.). www.metalstorm.ee. [dostęp 2010-02-21].
  3. Koniec Gorefest (pol.). muzyka.interia.pl. [dostęp 2009-06-17].
  4. Gorefest Dutch Albums Chart (ang.). dutchcharts.nl. [dostęp 2011-09-18].
  5. Chartverfolgung / Gorefest / Longplay (niem.). www.musicline.de. [dostęp 2011-09-18].
  Zelandia (niderl. Zeeland, w dialekcie miejscowym Zeêland) – prowincja leżąca na południowym zachodzie Holandii przy granicy z Belgią. Stolicą prowincji jest miasto Middelburg.Death and roll – termin używany do opisania muzyki zespołów death metalowych, które używają w swojej twórczości elementów rocka i rock and rolla.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.023 sek.