• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Google TV

  Przeczytaj także...
  Sony – japońskie przedsiębiorstwo założone 7 maja 1946 roku przez Masaru Ibukę i Akio Moritę w Tokio jako Tokyo Telecommunications Engineering Company, obecnie jeden z największych światowych producentów elektroniki użytkowej. Spółka publiczna notowana na giełdach tokijskiej (TSE) i nowojorskiej (NYSE) (NYSE: SNE).Telewizja interaktywna – połączenie zaawansowanych metod przekazu łączących telewizję i sieć Internet w celu zaangażowania odbiorcy w transmitowane treści.
  Set-top box (przystawka STB, dekoder STB) – elektroniczne urządzenie podłączane do telewizora. Umożliwia odtwarzanie video, dźwięku, przeglądanie stron internetowych, granie w gry komputerowe itp. Set-top box wykorzystuje w tym celu najczęściej antenę satelitarną, ale może wykorzystywać również łącze ethernetowe, łącze telewizji kablowej, linię telefoniczną (włączając w to DSL/ADSL) albo nawet zwykłą antenę UHF/VHF.
  Google tv logo (2010-2014).svg

  Google TV – platforma oprogramowania dla set-top boxów oparta na systemie operacyjnym Google Android. Opracowany przez Google, Intel, Sony i Logitech. Projekt został oficjalnie zapowiedziany przez Google i jego partnerów w dniu 20 maja 2010 roku.

  System operacyjny (ang. Operating System, skrót OS) – oprogramowanie zarządzające systemem komputerowym, tworzące środowisko do uruchamiania i kontroli zadań użytkownika.Smart TV (inaczej Connected TV, Telewizja 3G lub Telewizja inteligentna) - telewizja łącząca w odbiornikach telewizyjnych tradycyjne usługi linearne, czyli treści dosyłane przez nadawcę telewizyjnego, z usługami nielinearnymi dostępnymi przy użyciu Internetu. Smart TV czy Connected TV, to nie konkretny system, a trend polegający na integracji usług dostępnych przez Internet z tradycyjną telewizją w jednym urządzeniu. Dostępność usługi, polega na tym, że program telewizyjny jest nadawany drogą satelitarną, naziemną lub kablową, a usługi dodatkowe dostepne są z Internetu poprzez specjalne portale internetowe. Jednak o tym, co będzie udostępniane w tej usłudze, decyduje nadawca stacji telewizyjnej, który może oferować wyłącznie własne serwisy lub podpisać umowy z firmami zewnętrznymi (np. sklepami internetowymi). Natomiast dostępność serwisu uzależniona jest od dostawcy usług telewizyjnych, który to powinien taką funkcję włączyć.

  Projekt na skalę międzynarodową już ruszył, jednak nie cieszy się popularnością.

  Android – system operacyjny dla urządzeń mobilnych takich jak telefony komórkowe, smartfony, tablety, tablety PC i netbooki. Obecnie (2013) najpopularniejszy system mobilny na świecie. Android został oparty na jądrze Linux oraz oprogramowaniu na licencji GNU. Początkowo był rozwijany przez firmę Android Inc. (kupioną później przez Google), następnie przeszedł pod skrzydła Open Handset Alliance.Google Inc. NASDAQ: GOOG – amerykańskie przedsiębiorstwo z branży internetowej. Jego flagowym produktem jest wyszukiwarka Google, a deklarowaną misją - skatalogowanie światowych zasobów informacji i uczynienie ich powszechnie dostępnymi i użytecznymi.

  Zobacz też[ | edytuj kod]

 • Android (platforma)
 • telewizja hybrydowa
 • telewizja interaktywna
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Media Spy. Google TV throws down the gauntlet. „The Spy Report”, 21 maja 2010 (ang.). 
  2. Maciej Gajewski. Google I/O 2010: Telewizja od Google'a. „Chip.pl”, 21 maja 2010 (pol.). 

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Strona główna Google TV (ang.)
 • Oficjalny Blog Google TV (ang.)
 • Logitech NASDAQ: LOGI – firma produkująca sprzęt peryferyjny do komputerów – m.in. głośniki, klawiatury, myszy, kamery internetowe.Intel – największy na świecie producent układów scalonych oraz twórca mikroprocesorów z rodziny x86, które znajdują się w większości komputerów osobistych.
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.756 sek.