• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Google Play  Podstrony: [1] 2 [3]
  Przeczytaj także...
  EMI Group, wcześniej Electric and Musical Industries Ltd – firma muzyczna z siedzibą w Londynie zawierająca głównie EMI Music należące do EMI Music Publishing oraz zaliczane do wielkiej czwórki wytwórni płytowych.HDTV (ang. High Definition TV) – telewizja wysokiej rozdzielczości. Jest ogólnym określeniem sygnału telewizyjnego o rozdzielczości większej niż standardowa (PAL lub NTSC).
  Filmy i seriale telewizyjne[ | edytuj kod]

  W usłudze Google Play udostępniono tysiące filmów i seriali, z czego część w jakości HD. Istnieje możliwość wypożyczenia materiału celem jego jednokrotnego obejrzenia bezpośrednio na stronie Google Play lub korzystając z aplikacji Google Play Movies w systemie Android. Użytkownicy mogą także pobrać film na własność, by obejrzeć go później przy pomocy programu Google Play Movie. Usługa ta jest dostępna w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Japonii, Polsce i Rosji.

  Google Play Music, początkowo Music Beta – usługa strumieniowania muzyki, część serwisu internetowego Google Play. Android – system operacyjny dla urządzeń mobilnych takich jak telefony komórkowe, smartfony, tablety, tablety PC i netbooki. Obecnie (2013) najpopularniejszy system mobilny na świecie. Android został oparty na jądrze Linux oraz oprogramowaniu na licencji GNU. Początkowo był rozwijany przez firmę Android Inc. (kupioną później przez Google), następnie przeszedł pod skrzydła Open Handset Alliance.

  Muzyka[ | edytuj kod]

  16 listopada 2011 roku Google uruchomiło usługę Google Music, która 6 marca 2012 roku została przekształcona w Google Play.

  Google Play Music to internetowy sklep z muzyką współpracujący m.in. z takimi wytwórniami muzycznymi jak Universal Music Group, EMI czy Sony Music. Serwis pozwala także za miesięczną opłatą przesyłać strumieniowo muzykę. Usługa początkowo dostępna była tylko w Stanach Zjednoczonych. 13 listopada została udostępniona także w Hiszpanii, Francji, Niemczech, Włoszech i Wielkiej Brytanii, a następnie w Polsce.

  Google Inc. NASDAQ: GOOG – amerykańskie przedsiębiorstwo z branży internetowej. Jego flagowym produktem jest wyszukiwarka Google, a deklarowaną misją - skatalogowanie światowych zasobów informacji i uczynienie ich powszechnie dostępnymi i użytecznymi.Universal Music Group (UMG), wcześniej MCA Music Entertainment Group – największa grupa biznesowa oraz rodzina wytwórni płytowych w przemyśle muzycznym. Jest jedną z wielkiej czwórki wytwórni płytowych.


  Podstrony: [1] 2 [3]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Media strumieniowe – technika dostarczania informacji multimedialnej na życzenie. Najpopularniejsze media strumieniowe opierają się na transmisji skompresowanych danych multimedialnych poprzez Internet. Nie należy mylić mediów strumieniowych z multimedialnymi formatami plików (AVI).

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.831 sek.