• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Golf Channel Polska

  Przeczytaj także...
  ipla – interaktywna telewizja internetowa i serwis typu wideo na życzenie prowadzony przez Redefine sp. z o.o., związaną z grupą Polsat. W 2010 r. ipla osiągnęła oglądalność na poziomie ok. 2 milionów stałych użytkowników. Konkurencję stanowią TVN Player, TVP PL, Iplex, Kinoplex, AXN Player, YouTube, TV Jard i CinemanWirtualne Media – polski portal informacyjny poświęcony telewizji, radiu, prasie, internetowi, reklamie, technologii, public relations i badaniom marketingowym.
  Cyfrowy Polsat (WIG30: CYFRPLSAT, GPW: CPS) – polska telewizyjno-radiowa satelitarna platforma cyfrowa, której właścicielem jest Cyfrowy Polsat SA. Jest największą platformą satelitarną w Europie Środkowo-Wschodniej i czwartą pod względem ilości abonentów w całej Europie. W listopadzie 2009 roku będąc 10 lat na rynku platforma posiadała 3 mln abonentów (+600 tys. użytkowników prepaid). Obecnie Cyfrowy Polsat jest największą platformą w Polsce pod względem liczby kanałów, ma 3.558.000 abonentów (listopad 2012), co daje piąte miejsce w Europie wśród platform cyfrowych.

  Golf Channel Polskapolski telewizyjny kanał tematyczny o golfie na licencji NBCUniversal oraz PGA Tour, który wystartował 18 marca 2017. Współwłaścicielami stacji są biznesmen Marek Sowa i Katarzyna Terej. Golf Channel Polska można oglądać na platformie Cyfrowy Polsat, Platforma Canal+. w sieci Multimedia Polska (pakiet Superbox i Maxbox), w sieci cyfrowej Vectra (pakiet „Sport na ostro”), w sieci kablowej UPC Polska (pakiet Max) oraz telewizji internetowej ipla.

  Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.UPC Polska Sp. z o.o. – polska filia międzynarodowej firmy UPC Broadband należącej do Liberty Global, dostawca usług telewizji kablowej, szerokopasmowego dostępu do internetu i usług telefonicznych.

  Ramówka stacji to trzy bloki tematyczne:

  Golf – sport uprawiany na otwartych trawiastych terenach, polegający na wrzucaniu małej piłki do otworów w ziemi (mających kształt cylindra o średnicy 108 mm) za pomocą uderzeń specjalnymi kijami. Celem gracza jest wrzucenie piłeczki do dołka w jak najmniejszej liczbie uderzeń. Golf był dyscypliną olimpijską w latach 1900-1904. Ponownie zagości na tej imprezie w roku 2016 w Rio de Janeiro.Historia telewizji w Polsce sięga 1937 roku, kiedy to w Warszawie uruchomiona została pierwsza doświadczalna stacja telewizyjna. W 1952 emisję regularnego programu rozpoczął nadawca publiczny – Telewizja Polska. Od 1970 nadawany jest Program 2 telewizji publicznej, a od 1992 – program satelitarny dla Polonii zagranicznej.
 • transmisje najbardziej prestiżowej serii turniejów golfowych PGA Tour,
 • seria programów rozrywkowych i informacyjnych związanych z golfem,
 • programy edukacyjne, dzięki którym można się nauczyć grać w golfa.
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Golf Channel Polska
 • Multimedia Polska S.A. (MMP) – polska spółka akcyjna notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 13 listopada 2006, dostawca usług multimedialnych: telewizji kablowej, szerokopasmowego dostępu do Internetu, telefonii stacjonarnej; obejmuje grupę spółek zależnych.Vectra S.A. – spółka akcyjna z siedzibą w Gdyni, jeden z największych w Polsce operatorów telewizji kablowej. Oferuje swoje usługi w 164 miastach i według danych Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej, obecnie posiada około 815 tys. abonentów, czyli 17,71% rynku, co daje jej trzecie miejsce pośród wszystkich operatorów kablowych w Polsce.
  Warto wiedzieć że... beta

  PGA Tour (stylizowane na PGA TOUR) – amerykańska organizacja zrzeszająca profesjonalnych golfistów. Zajmuje się tworzeniem głównych rozgrywek odbywających w USA i Ameryce Północnej. Organizuje takie wydarzenia jak PGA Toug Champions i Korn Ferry Tour. Istnieje od 1929.
  NBCUniversal, LLC (wcześniej NBC Universal, Inc.) – amerykańska korporacja mediowa powstała w 2004 roku z połączenia sieci telewizyjnej NBC i grupy filmowej Universal Studios Entertainment. Obecnymi właścicielami NBC Universal są General Electric (49%) i Comcast Corporation (51%).

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.711 sek.