Godzina z Hanną-Barberą lub Spotkanie z Hanną-Barberą (ang. Hanna Barbera Hour / Hanna Barbera Rocket, 1990-1996) – amerykański blok programowy przeznaczony dla dzieci w wieku od 3 do 9 lat. Światowa premiera - listopad 1990 roku, polska premiera - 5 lipca 1992 roku.
W USA blok programowy pojawił się po raz pierwszy w listopadzie 1990 roku. Natomiast w Polsce pojawił się w niedzielę, 5 lipca 1992 roku na antenie TVP2. Odbiorcami bloku byli chłopcy i dziewczynki w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Początkowo nadawano go w niedziele, w późniejszym czasie zmieniono dzień emisji na sobotni poranek. Był emitowany w polskiej wersji lektorskiej. W rolę lektora wcielił się Janusz Szydłowski, a podczas jego choroby Maciej Gudowski. W lipcu 1996 roku w Stanach Zjednoczonych blok programowy został zdjęty z ramówki z powodu niskiej oglądalności. W Polsce blok ten pojawił się na antenie TVP2 po raz ostatni wiosną 1998 r., same seriale zaś dalej były emitowane (już z dubbingiem) w bloku "Kino Bez Rodziców" pod nazwą Hanna-Barbera w Dwójce do 29 maja 2004 roku.
Hanna-Barbera w Dwójce - blok programowy emitowany w latach 1998-2004, adresowany do widzów w wieku szkolnym i gimnazjalnym oraz ich rodziców.Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.
W Ameryce Łacińskiej na kanale Tooncast w latach 2008-2019 emitowano blok o takiej nazwie. Wśród emitowanych kreskówek były między innymi Miś Yogi, Pies Huckleberry, Odlotowe wyścigi czy Kocia ferajna.
Seriale emitowane w bloku[ | edytuj kod]
Scooby Doo, gdzie jesteś?
Augie Piesek i pies Tata (z dubbingiem od listopada 1998 roku)
Dink, mały dinozaur
Scooby-Doo i nowe tajemnice
Droopy, detektyw pies
Don Kojote i Sancho Panda
Scooby Doo
Flintstonowie (z dubbingiem od 7 marca 1998 r.)
Miś Yogi (z dubbingiem od września 1998 roku)
Pies Huckleberry (z dubbingiem od lipca 1999 roku)
Jetsonowie (z dubbingiem od 19 lutego 2000 r.)
Pixie i Dixie (z dubbingiem od kwietnia 1999 roku)
Goryl Magilla (z dubbingiem od grudnia 1998 roku)
Gang Yogiego
Nowy Show Misia Yogi
Wally Gator
Kot Tip-Top (z dubbingiem od maja 1998 roku)
Godzilla
Dzieciństwo Flintstonów
Kapitan Jaskiniowiec
Tom i Jerry (z dubbingiem od 23 września 2000 r.)
Wersja polska: Studio Opracowań Filmów w Warszawie/Telewizja Polska
Scooby Doo (ang. The Scooby-Doo Show) – amerykański serial animowany, trzeci z serii Scooby Doo, wyprodukowany w latach 1976-1978 w wytwórni Hanna-Barbera dla stacji ABC.Czytanie filmu przez lektora (pot. szeptanka; ang. voice-over) – jedna z trzech technik lokalizacji filmów (obok dubbingu i napisów) polegająca na nałożeniu na oryginalną ścieżkę dźwiękową dodatkowej, zawierającej tłumaczenie czytane przez lektora. Została przyjęta w krajach byłego Związku Radzieckiego oraz w Polsce. W innych krajach nie jest w ogóle stosowana lub w bardzo ograniczonym zakresie, np. w filmach dokumentalnych.
Tekst: Barbara Włodarek
Lektor: Janusz Szydłowski

Warto wiedzieć że... beta
Dzieciństwo Flintstonów (ang. The Flintstone Kids, 1986-1988) – amerykański serial animowany wyprodukowany przez studio Hanna-Barbera. Serial przedstawia przygody jaskiniowców znanych z serialu Flintstonowie – Freda, Wilmę, Barney’ego i Betty – tym razem jako dzieci.
Goryl Magilla (ang. Magilla Gorilla) – amerykański serial animowany wytwórni Hanna-Barbera, produkowany w latach 1964-1967.
Flintstonowie, pierwotnie w Polsce pod tytułem Między nami Jaskiniowcami (ang. The Flintstones) – amerykański serial animowany opowiadający o przygodach 2 rodzin jaskiniowców: Flintstonów i Rubble’ów.
Ameryka Łacińska, Iberoameryka – termin obejmujący 20 krajów i 9 autonomii Ameryki Południowej i Ameryki Środkowej, w których mówi się językami romańskimi, tj. po hiszpańsku, portugalsku lub francusku.
Miś Yogi (ang. The Yogi Bear Show) – amerykański serial animowany, którego głównym bohaterem jest Miś Yogi. Serial był emitowany w latach 1958-1988.
Studio Opracowań Filmów w Warszawie (w pierwszych latach Studio Opracowań Dialogowych w Warszawie) – nieistniejące obecnie polskie filmowo-telewizyjne studio dźwiękowe, zajmujące się realizacją dźwięku dla potrzeb polskich i zagranicznych produkcji telewizyjnych, filmowych i radiowych, gier komputerowych, reklam oraz prezentacji multimedialnych. Powstało w 1956 r. Pierwszym dyrektorem Studia Opracowań Filmów w Warszawie był Seweryn Nowicki. Likwidacja studia nastąpiła w marcu 1998 r. w 1999 r. ogłoszono upadłość spółki.
Maciej Gudowski (ur. 1955) − polski lektor telewizyjny, radiowy i teatralny. Lektor w setkach filmów i seriali (znany m.in. z seriali Dynastia, Domek na prerii, Z archiwum X i Kobra - oddział specjalny), specjalizujący się w filmach akcji. Na początku lat 90 był lektorem czytającym na żywo w Telewizyjnym Kurierze Warszawskim.