• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • God of War - seria

  Przeczytaj także...
  Sony – japońskie przedsiębiorstwo założone 7 maja 1946 roku przez Masaru Ibukę i Akio Moritę w Tokio jako Tokyo Telecommunications Engineering Company, obecnie jeden z największych światowych producentów elektroniki użytkowej. Spółka publiczna notowana na giełdach tokijskiej (TSE) i nowojorskiej (NYSE) (NYSE: SNE).Electronic Entertainment Expo, znane także jako albo E3 – jest największą coroczną wystawą przemysłu gier komputerowych i wideo. Ekspozycja jest otwarta tylko dla ekspertów branżowych oraz dziennikarzy. Od 2009 nastąpił powrót do starej formy targów, tzn. otwartej dla wszystkich chętnych.
  Mitologia nordycka – mitologia ludów krajów skandynawskich (północno-germańskich): Danii, Szwecji, Norwegii, Islandii i Wysp Owczych.

  God of War – seria gier konsolowych z gatunku hack and slash wydawanych na PlayStation 2, PlayStation Portable, PlayStation 3, PlayStation Vita i PlayStation 4. Jej głównym bohaterem jest Kratos.

  Gry-Online (zapis stylizowany GRY-OnLine) – polska strona internetowa poświęcona grom komputerowym. Strona została założona 1 stycznia 2001 jako serwis informacyjny. Jego redaktorem naczelnym jest Łukasz Malik. Siedziba redakcji znajduje się w Krakowie. Jedną z większych części serwisu jest Encyklopedia Gier. Wielka Encyklopedia Gier co roku (do 2009) była wydawana przez firmy Gry-OnLine S.A. i Axel Springer w wersji płytowej.Europa – część świata (określana zwykle tradycyjnym, acz nieścisłym mianem kontynentu), leżąca na półkuli północnej, na pograniczu półkuli wschodniej i zachodniej, stanowiąca wraz z Azją kontynent Eurazję.

  Gry z serii[]

  God of War[]

   Osobny artykuł: God of War.

  God of War – pierwsza gra z serii wydana 22 marca 2005 na PlayStation 2.

  God of War II[]

   Osobny artykuł: God of War II.

  God of War II – druga część serii. Jej amerykańska premiera miała miejsce 13 marca 2007, a europejska 27 kwietnia 2007.

  God of War: Betrayal[]

   Osobny artykuł: God of War: Betrayal.

  God of War: Chains of Olympus[]

   Osobny artykuł: God of War: Chains of Olympus.

  God of War: Chains of Olympus – pierwsza gra na PlayStation Portable.

  PlayStation Vita (nazwa kodowa Next Generation Portable) – przenośna konsola gier wideo firmy Sony, która została oficjalnie zaprezentowana 27 stycznia 2011 roku. Jest to następca konsoli PlayStation Portable. Urządzenie zadebiutowało w Japonii 17 grudnia 2011 roku, a na rynku europejskim i amerykańskim pojawiła się 22 lutego 2012 roku. Jest konkurentem przenośnej konsoli Nintendo 3DS, która miała swą premierę w pierwszym kwartale 2011 roku.Kratos – główny bohater serii God of War. Występuje też w grze Soul Calibur: Broken Destiny. Spartański wojownik, który dowodził wojskami w licznych bitwach z barbarzyńcami.

  God of War Collection[]

  God of War Collection – zestaw dwóch pierwszych gier przeniesionych (tzw. port) z PlayStation 2 na PlayStation 3 i PlayStation Vita z podwyższoną rozdzielczością.

  God of War III[]

   Osobny artykuł: God of War III.

  God of War III – trzecia część głównej serii. Jej światowa premiera odbyła się 16 marca 2010, a europejska trzy dni później. Jest to pierwsza gra, która doczekała się pełnej polskiej wersji językowej. 14 lipca 2015 roku została wydana ulepszona wersja na PlayStation 4 zatytułowana God of War III Remastered.

  Ameryka Północna – kontynent o powierzchni 24 242 000 km² (co stanowi 16,3% całkowitej powierzchni lądów na kuli ziemskiej), położony na półkulach: północnej i zachodniej. Do Ameryki Północnej należy Ameryka Środkowa.PlayStation 4 (PS4) – czwarta z rodziny PlayStation konsola gier wideo firmy Sony Computer Entertainment. Należy do ósmej generacji konsol.

  God of War: Duch Sparty[]

   Osobny artykuł: God of War: Duch Sparty.

  God of War: Duch Sparty – druga część na PlayStation Portable.

  God of War Collection – Volume II[]

  God of War Collection – Volume II – to zestaw dwóch gier z serii na PlayStation Portable, przeniesionych (tzw. port) na PlayStation 3 z podwyższoną rozdzielczością.

  God of War Saga[]

  God of War Saga - kompilacja pięciu pierwszych gier z serii God of War wydanych na PlayStation 3.

  Ten artykuł opisuje ważne wydarzenia w 2010 roku w grach komputerowych i wideo. Zapoznaj się również z: Historia gier komputerowych.Sony PlayStation 3 (potocznie PS3; do września 2009 znak towarowy PLAYSTATION 3, obecnie PlayStation 3) – konsola gier wideo firmy Sony, trzecia w rodzinie PlayStation.

  God of War: Wstąpienie[]

   Osobny artykuł: God of War: Wstąpienie.

  God of War: Wstąpienie – prequel oryginalnej trylogii. W trakcie gry gracz będzie mógł poznać pochodzenie Kratosa i początki jego walki o wolność.

  God of War[]

  Podczas targów Electronic Entertainment Expo w 2016 roku zapowiedziano wydanie nowej odsłony serii zatytułowanej tak jak pierwsza część – God of War. Fabuła gry będzie oparta o mitologię nordycką.

  Sprzedaż[]

  Na konferencji prasowej na targach E3 w Los Angeles firma Sony ujawniła, że wszystkie części serii God of War zostały do tej pory sprzedane w ponad 20 milionach egzemplarzy.

  Ten artykuł opisuje ważne wydarzenia w 2015 roku w grach komputerowych. Zapoznaj się również z: Historia gier komputerowych.PlayStation Portable (oficjalny skrót: PSP) – przenośna konsola gier wideo produkowana i sprzedawana przez Sony Computer Entertainment. Po raz pierwszy o pracach nad konsolą wspomniano na E3 2003, a pierwsza jej odsłona miała miejsce 11 maja 2004 na konferencji prasowej Sony przed E3 2004. Urządzenie zostało wydane w Japonii 12 grudnia 2004 roku, w Ameryce Północnej 24 marca 2005, a w regionie PAL (m.in. Europa i Australia) 1 września 2005.

  Sprzedaż poszczególnych gier z serii na dzień 2012-06-19.[]

 • Źródło Gry-Online
 • Przypisy

  1. Mamy ociekającą krwią galerię God of War III: Remastered - Aktualności - PS Site Polska. www.pssite.com. [dostęp 2015-07-14].
  2. Rob Crossley: God of War Revealed for PS4 at E3 2016 (ang.). GameSpot, 2016-06-21. [dostęp 2016-06-23].
  3. God of War: Wstąpienie - data premiery, nowy fragment rozgrywki i edycja kolekcjonerska (pol.). gry-online.pl, 2012-06-05. [dostęp 2012-06-15].
  4. Hed: Który God of War sprzedał się najlepiej? Znamy odpowiedź (pol.). gry-online.pl, 2012-06-19. [dostęp 2012-07-08].
  Los Angeles – najludniejsze miasto amerykańskiego stanu Kalifornia, a zarazem drugie pod względem liczby mieszkańców miasto w Stanach Zjednoczonych (za Nowym Jorkiem), za sprawą populacji liczącej 3 792 621 mieszkańców (2010). Los Angeles zajmuje powierzchnię 1302 km² i położone jest w regionie Kalifornii Południowej. Miasto stanowi centrum aglomeracji Los Angeles-Long Beach-Santa Ana, którą w 2010 roku zamieszkiwało 12 828 837 osób, czyniąc z tego regionu 2. pod względem populacji obszar metropolitalny Stanów Zjednoczonych i jednocześnie jedną z najludniejszych metropolii świata. Los Angeles jest siedzibą hrabstwa Los Angeles, czyli najbardziej zaludnionego i jednego z najbardziej zróżnicowanych etnicznie hrabstw w Stanach Zjednoczonych. Z kolei obszar samego Los Angeles uznany został za najbardziej zróżnicowane etnicznie amerykańskie miasto. Mieszkańcy Los Angeles często określani są mianem „Angelenos”.Prequel – poprzednik, nawiązanie do jakiegoś utworu (zwykle popularnego filmu), opowiadające o wydarzeniach wcześniejszych niż opisane w pierwowzorze. Prequele zazwyczaj powstają później niż oryginalne dzieło i często są w nich wyjaśniane wątki i zdarzenia, o których opowiadała główna część. Kontynuacja utworu przedstawiająca wydarzenia późniejsze niż w pierwowzorze to sequel.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  God of War II (z ang. Bóg wojny II) – przygodowa gra akcji wyprodukowana i wydana przez Sony Computer Entertainment w 2007 roku. Ukazała się wyłącznie w wersji na platformę PlayStation 2.
  Język polski (polszczyzna) – język naturalny należący do grupy zachodniosłowiańskich (do których należą również czeski, słowacki, kaszubski, dolnołużycki, górnołużycki i wymarły połabski), stanowiących część rodziny indoeuropejskiej.
  God of War III (ang. Bóg Wojny III) – gra akcji stworzona przez Santa Monica Studio i wydana przez Sony Computer Entertainment na PS3. Została wydana w pełnej polskiej wersji językowej.
  Port – wersja programu komputerowego na inną platformę sprzętową bądź programistyczną, zazwyczaj na inną architekturę procesora lub system operacyjny. Port powstaje w wyniku przeniesienia już istniejącego kodu, ogólniej można mówić o implementacji danego programu na inną platformę.
  God of War (z ang. Bóg wojny) – przygodowa gra akcji na platformę PlayStation 2 a od marca 2010 również na PlayStation 3.
  Gra komputerowa (gra wideo, ang. video game) – rodzaj oprogramowania komputerowego przeznaczonego do celów rozrywkowych bądź edukacyjnych (rozrywka interaktywna) i wymagającego od użytkownika (gracza) rozwiązywania zadań logicznych lub zręcznościowych. Gry komputerowe mogą być uruchamiane na komputerach osobistych, specjalnych automatach, konsolach do gry, telewizorach, telefonach komórkowych oraz innych mobilnych urządzeniach, nazywanych łącznie platformami sprzętowymi. Zadania stawiane przed graczem w grach komputerowych różnią się w zależności od gatunku i mogą polegać na przykład na rozwiązaniu zadania logicznego, eliminacji wirtualnych przeciwników czy też rywalizacji ze sztuczną inteligencją bądź innymi graczami (gra wieloosobowa); interaktywna rozrywka w celach zawodowych nosi nazwę sportu elektronicznego.
  PlayStation 2 (PS2) – konsola gier wideo produkcji Sony Computer Entertainment, następca PlayStation. Konsola miała swoją premierę 4 marca 2000 w Japonii, a w Stanach Zjednoczonych 26 października 2000.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.028 sek.