• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Gmina Haanja

  Przeczytaj także...
  Vihkla – wieś w Estonii, w prowincji Võru, w gminie Rõuge. Przed reformą administracyjną samorządów w 2017 r. wieś należała do gminy Haanja. Obszar Chronionego Krajobrazu Haanja (est. Haanja looduspark) – obszar chronionego krajobrazu o powierzchni 17039,7 ha położony w Estonii, w prowincji Võrumaa. Został utworzony w 1957 roku. Położony jest na terenie pięciu gmin: Haanja, Lasva, Rõuge, Vastseliina, Võru.
  Mäe-Tilga – wieś w Estonii, w prowincji Võru, w gminie Haanja. Wieś położona jest na terenie obszaru chronionego krajobrazu Haanja (est. Haanja looduspark). W jejn sąsiedztwie znajduje się kilka jezior należących do pojezierza Haanja (est. Hannja järved), m. in. Mäe-Tilga, Mäe-Tilga Kogrõjärv, Vällämäe Küläjärv.

  Gmina Haanja (est. Haanja vald) – dawna gmina wiejska w Estonii, w prowincji Võru. Została utworzona w 1991 roku i zlikwidowana w 2017 roku, kiedy to w ramach reformy administracyjnej wraz z gminami Misso, Mõniste, Rõuge i Varstu została scalona w nową większą gminę Rõuge. Siedzibą gminy była wieś Haanja.

  Estonia (est. Eesti, Republika Estońska – Eesti Vabariik) – państwo w Europie Północnej, nad Morzem Bałtyckim, powstałe po I wojnie światowej. Członek Unii Europejskiej i NATO. Graniczy z Łotwą od południa i z Rosją od wschodu oraz z Finlandią przez Zatokę Fińską.Prowincja Võru (est. Võru maakond, võr. Võro maakund) – jedna z 15 prowincji w Estonii, znajdująca się w południowej części kraju.

  Na jej terenie znajdowała się część Obszaru Chronionego Krajobrazu Haanja.

  W skład gminy wchodziły 92 wsie:

 • Ala-Palo, Ala-Suhka, Ala-Tilga, Andsumäe, Haanja, Haavistu, Hanija, Holdi, Horoski, Hulaku, Hurda, Hämkoti, Ihatsi, Jaanimäe, Kaaratautsa, Kaldemäe, Kallaste, Kaloga, Kergatsi, Kilomani, Kirbu, Kotka, Kriguli, Kuiandi, Kuklase, Kuura, Kõomäe, Käänu, Kääraku, Külma, Leoski, Lillimõisa, Loogamäe, Luutsniku, Lüütsepä, Mahtja, Mallika, Meelaku, Miilimäe, Mikita, Murati, Mustahamba, Mäe-Palo, Mäe-Suhka, Mäe-Tilga, Märdimiku, Naapka, Palanumäe, Palli, Palujüri, Pausakunnu, Peedo, Piipsemäe, Pillardi, Plaani, Plaksi, Posti, Preeksa, Pressi, Pundi, Purka, Puspuri, Raagi, Resto, Rusa, Ruusmäe, Saagri, Saika, Saluora, Sarise, Simula, Soodi, Sormuli, Söödi, Trolla, Tsiamäe, Tsiiruli, Tsilgutaja, Tsolli, Tummelka, Tuuka, Tõnkova, Uue-Saaluse, Vaalimäe, Vaarkali, Vakari, Vastsekivi, Vihkla, Villa, Vorstimäe, Vungi, Vänni
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  Mallika – wieś w Estonii, w prowincji Võru, w gminie Haanja. Wieś połozona jest na terenie obszaru chronionego krajobrazu Haanja (est. Haanja looduspark). Pomiędzy kilkoma jeziorami m. in. Käpämäe, Poksi, Kalda, Jürijärv.Haanja – wieś w Estonii, w prowincji Võrumaa, w gminie Rõuge. W latach 1991 – 2017 była siedzibą wiejskiej gminy Haanja.
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.086 sek.