Globox

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Globox – fikcyjna postać z serii gier komputerowych Rayman. Globox jest najlepszym przyjacielem Raymana. Wyglądem przypomina wyrośniętą żabę koloru niebieskiego. Jest ojcem setek dzieci, które mają podobny wygląd do niego, tylko cechują się mniejszymi rozmiarami. Ma żonę Uglette, której wygląd przypomina aparycję Globoxa. Wystąpił w grach Rayman 2: The Great Escape, Rayman M, Rayman 3: Hoodlum Havoc, Rayman: Hoodlums' Revenge Rayman Origins i Rayman Legends oraz w wielu innych mniejszych spin-offach.

Spin-off (ang. produkt uboczny) – w terminologii związanej z produkcją filmową, telewizyjną i grami komputerowymi jest to określenie nowego produktu powstałego na bazie dużej popularności bohaterów lub wątków produkcji oryginalnych. Spin-off występuje też w książkach i komiksach, głównie amerykańskich, rzadziej w japońskich - najczęściej prezentuje wtedy przygody drugoplanowych bohaterów serii pierwotnej, rozwijając wątki poboczne.Batuta (z włoskiego takt) – cienka, wydłużona pałeczka używana przez dyrygenta do wyznaczania taktu i kierowania orkiestrą. Wskazuje się nią tempo, rytm, metrum. Ma długość ok. 25-30 cm, jest wykonywana z lekkich gatunków drewna (balsa), niekiedy z bambusa, a także z włókna szklanego i innych tworzyw. Często posiada korkowy uchwyt. Kiedy dyrygent jest ubrany na ciemno, batuta ma kolor jasny, a kiedy jest jasno ubrany, batuta ma ciemny kolor.

| edytuj kod]

Globox został uprowadzony przez Robo-piratów i umieszczony w tej samej celi, co Rayman. Żabopodobny bohater celowo dał się złapać dla powodzenia misji, z którą wysłała go Ly. Przetransportował w swoim żołądku Srebrnego Luma dla Raymana, dzięki czemu bohater odzyskuje cząstkę mocy i ucieka z nim ze Statku Więziennego.

Rayman – tytułowy bohater serii gier komputerowych Rayman. Ta fikcyjna postać została stworzona przez firmę Ubisoft, a dokładniej przez Michela Ancela. Postać ta zdobyła dużą popularność na świecie, zwłaszcza w Polsce. Imię "Rayman" w dokładnym tłumaczeniu oznacza "Promienisty Człowiek".Kórliki (z ang. Rabbids) – fikcyjna rasa szalonych antropomorficznych królików, występujących w grze Rayman Szalone Kórliki, Rayman Raving Rabbids 2, "Rayman Raving Rabbids TV Party", "Rabbids Go Home ". Oprócz tego występują jako dodatkowy pojazd w grze TrackMania 2.

Rayman spada do Świetlistego Lasu, a Globox do Moczarów Przebudzenia, gdzie zostaje złapany przez Robo-piratów. Świadkiem tego zdarzenia jest Ssam. Zostaje on zamknięty w celi ukrytej w Sklepieniu. Obok celi Ssama widnieje informacja, że jest wrogiem publicznym nr 2, ponieważ zabił swoim deszczowym tańcem kilku wrogów (przywoływał chmurę, w wyniku czego doszło w jednym miejscu do krótkiej burzy). Dzięki tej metodzie Globox spowodował spięcie u kilku Robo-piratów, ugasił pożary w Sklepieniu oraz spowodował wzrost tamtejszych roślin. Pomaga Raymanowi przedostać się przez Sklepienie. Kiedy zostają zaatakowani przez Robo-pirata, Globox panikuje i na widok wroga się chowa.

Pirania (Pygocentrus piraya) – gatunek słodkowodnej, drapieżnej ryby kąsaczokształtnej, jeden z największych przedstawicieli rodziny piraniowatych (Serrasalmidae). Jest gatunkiem typowym rodzaju Pygocentrus. Wraz z piranią Natterera zaliczana jest do gatunków bardzo agresywnych i niebezpiecznych, również dla ludzi.Rayman Origins – komputerowa gra platformowa stworzona przez Ubisoft. Należy ona do serii gier Rayman. Jej autorem jest Michel Ancel, twórca pierwszych gier o Raymanie. Tytuł został wydany na PlayStation 3, Xbox 360, Wii, Nintendo 3DS, PlayStation Vita i Microsoft Windows w 2011 roku.

Bohater udaje się do swojej rodziny, do Żelazowych Gór. Niestety, przybyli tam również Robo-piraci, którzy zabrali jego dzieci do pracy w tamtejszych kopalniach, a jego samego za stawianie oporu zabrali na Statek Więzienny. Trójka ze wszystkich jego dzieci ląduje w Zakładzie Wychowawczym stworzonym przez Robo-piratów.

Rayman M (w Stanach Zjednoczonych pod tytułem Rayman Arena) – francuska gra wyścigowa wydana przez Ubisoft. Rayman M to spin-off dla popularnej gry platformowej Rayman 2: The Great Escape.

Globox następnie zostaje użyty przez Brzytwobrodego jako przynęta na Raymana. Brzytwobrody zabijając na Wronim Gnieździe niebieską żabę, chciał zwabić Raymana, co mu się udaje. Rozpoczyna się walka Raymana z Brzytwobrodym, jednak nie wiadomo co się dzieje w tym czasie z przyjacielem głównego bohatera. Przyjaciele Raymana odnajdują jego but, bez śladów po reszcie ciała, co powoduje ogólne przygnębienie i żałobę. Niedługo później Rayman się pojawia, więc Globox wraz z innymi zaczyna się cieszyć zwycięstwem.

Podstrony: 1 [2] [3] [4]
Reklama