• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Glaston

  Przeczytaj także...
  Oakham – miasto i civil parish w Anglii, ośrodek administracyjny hrabstwa Rutland, w dystrykcie (unitary authority) Rutland. W 2011 roku civil parish liczyła 10 922 mieszkańców.Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.
  Wieś (łac. pagus, rus) – jednostka osadnicza o zwartej, skupionej lub rozproszonej zabudowie i istniejących funkcjach rolniczych lub związanych z nimi usługowych lub turystycznych, nieposiadająca praw miejskich lub statusu miasta (art. 2 ustawy z 29 sierpnia 2003 o urzędowych nazwach miejscowości i obiektów fizjograficznych).

  Glastonwieś w Anglii, w hrabstwie Rutland. Leży 10 km na południowy wschód od miasta Oakham i 127 km na północ od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 185 mieszkańców.

  Rutland – hrabstwo ceremonialne i jednolita jednostka administracyjna (unitary authority) w środkowej Anglii, w regionie East Midlands.Anglia (ang. England, język staroangielski Englaland) – w przeszłości samodzielne królestwo, obecnie największa i najludniejsza część składowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Anglię zamieszkuje 83% całkowitej populacji państwa. Region zajmuje dwie trzecie wyspy Wielkiej Brytanii i posiada granice lądowe z Walią na zachodzie i Szkocją na północy. Wyspa oblewana jest przez Morze Północne, Morze Irlandzkie, Ocean Atlantycki i kanał La Manche. Stolicą Anglii jest Londyn.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Rutland Civil Parish Populations (ang.). Rutland County Council, 2001. [dostęp 11 II 2009].
  2. Glaston na mapie (ang.). getamap.ordnancesurvey.co.uk. [dostęp 2010-11-27].
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.004 sek.