• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Glamour

  Przeczytaj także...
  Felieton (fr. feuilleton – zeszycik, odcinek powieści) – specyficzny rodzaj publicystyki, krótki utwór dziennikarski (prasowy, radiowy, telewizyjny) utrzymany w osobistym tonie, lekki w formie, wyrażający - często skrajnie złośliwie - osobisty punkt widzenia autora. Charakterystyczne jest częste i sprawne "prześlizgiwanie" się po temacie. Gatunek ten wprowadzony został w XIX wieku na łamach francuskiego "Journal des Débats". Felieton jest zwykle umieszczany na stałej kolumnie (tzn. stronie gazety lub czasopisma - stąd po angielsku stały felietonista to columnist), zwanej kolumną felietonową.Marcin Prokop (ur. 14 lipca 1977) – polski dziennikarz, osobowość telewizyjna, prowadzący programów rozrywkowych, felietonista, publicysta.
  Związek Kontroli Dystrybucji Prasy – organizacja wydawców, agencji reklamowych i ogłoszeniodawców, zajmująca się zbieraniem i weryfikowaniem danych o dystrybucji i sprzedaży prasy.

  Glamour” – międzynarodowy magazyn dla kobiet, w Polsce wydawany od 2003 w Warszawie przez niemieckie wydawnictwo Gruner+Jahr Polska.

  Redaktorem naczelnym jest Anna Jurgaś. W kampanii promocyjnej czasopisma brała udział Joanna Brodzik, pisała też felietony na jego łamach. Od numeru lutowego w roku 2008 felietony pisze Marcin Prokop. W Internecie działa serwis społecznościowy „Klub Glamour”. Począwszy od 2007 r. Glamour ogłasza plebiscyt na „Kobietę Roku”.

  Joanna Honorata Brodzik (ur. 11 stycznia 1973 w Krośnie Odrzańskim) – polska aktorka, znana z seriali Graczykowie, Kasia i Tomek, Magda M. oraz Dom nad Rozlewiskiem (i jego kontynuacjach, tj.: Miłość nad rozlewiskiem, Życie nad rozlewiskiem, Nad rozlewiskiem i Cisza nad rozlewiskiem).

  Glamour koncentruje się głównie na modzie i urodzie. Każde wydanie dzieli się na działy: Planeta Glamour (krótkie teksty dotyczące mody i nowości), Tylko ty! (artykuły poradnicze), Ekspres Glamour (dział dotyczący zakupów), Moda i uroda (sesje zdjęciowe mody i urody), Gwiazdy (wywiady z gwiazdami), Psychologia, Styl życia i zdrowie oraz Kultura.

  Polska edycja część artykułów tłumaczy z wydania amerykańskiego albo brytyjskiego. W numerze 11/06 przedstawiono zdjęcia z brytyjskiego wydania, ale postaci podpisane były polskimi imionami, np. Karina i Janek. Również część sesji mody i urody jest zaczerpnięta z zagranicznych wydań. W każdym numerze jest przynajmniej jedna sesja zdjęciowa z amerykańskiego Glamour i jedna sesja z magazynu Allure.

  Średni nakład wynosi 280 tys. egzemplarzy, średnia sprzedaż - 150 tys. (według danych ZKDP za 2005 r.).

  Linki zewnętrzne[]

 • Oficjalny serwis internetowy Glamour
 • Wydanie brytyjskie
 • Wydanie niemieckie
 • Wydanie francuskie • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.012 sek.