• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Give It Away


  UWAGA: TA PODSTRONA MOŻE ZAWIERAĆ TREŚCI PRZEZNACZONE TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH  Przeczytaj także...
  Frederick Jay "Rick" Rubin (ur. 10 marca 1963) - amerykański producent muzyczny żydowskiego pochodzenia, współzałożyciel wytwórni Def Jam Recordings, założyciel i właściciel wytwórni American Recordings oraz jeden z prezesów wytwórni Columbia Records, zajmujący się przede wszystkim muzyką z gatunku hip-hop i heavy metal. Należał do rockowego zespołu Hose, z którym w 1983 wydał album o nazwie Hose. W latach 80. był pierwszym DJ-em hip-hopowego zespołu Beastie Boys, występując na scenie pod pseudonimem DJ Double R.Singel (SP, singiel) – w muzyce krótkie wydawnictwo zawierające jeden lub więcej utworów zazwyczaj zapowiadające i promujące album, z którego pochodzi tytułowy utwór na singlu.
  Soul to Squeeze – piosenka Red Hot Chili Peppers pochodząca z soundtracku do filmu Coneheads, poczatkowo utwór miał trafić na płytę Blood Sugar Sex Magik, ale zespół obawiał się, że płyta bedzie zbyt "miękka". Piosenka również wydana jako singel. Do utworu został nakręcony teledysk, w którym zespół występuje jako grupa cyrkowców (w teledysku nie pojawia się John Frusciante, gdyż teledysk został nakręcony już po odejściu gitarzysty z zespołu) .
  function mfTempOpenSection(id){var block=document.getElementById("mf-section-"+id);block.className+=" open-block";block.previousSibling.className+=" open-block";}

  "Give It Away" - dziewiąty utwór i zarazem pierwszy singel z albumu Blood Sugar Sex Magik grupy Red Hot Chili Peppers, który został wydany w 1991 roku, nakładem wydawnictwa Warner Music, jego producentem był Rick Rubin.

  Red Hot Chili Peppers (w skrócie: RHCP) – kalifornijska grupa muzyczna grająca głównie funk rock, powstała w Los Angeles w 1983. Obecny skład grupy tworzą wokalista Anthony Kiedis, gitarzysta Josh Klinghoffer, basista Michael "Flea" Balzary i perkusista Chad Smith. Zróżnicowany styl muzyczny zespołu połączył tradycyjny funk z elementami innych stylów, w tym rocka alternatywnego, punk rocka, i rocka psychodelicznego.

  Lista utworów[]

  Pierwsze wydanie CD (1991)

  1. "Give It Away" (Singel Mix)
  2. "Give It Away" (12" Mix) – 6:02
  3. "Search and Destroy" (poprzednio nieopublikowany) – 3:34
  4. "Give It Away" (Rasta Mix) – 6:47
  5. "Give It Away" (Album)

  Drugie wydanie CD (1991)

  1. "Give It Away" (Singel Mix)
  2. "Give It Away" (12" Mix) – 6:02
  3. "Give It Away" (Rasta Mix) – 6:47
  4. "Give It Away" (Album)
  5. "Search and Destroy" (poprzednio nieopublikowany) – 3:34
  6. "Soul to Squeeze" (poprzednio nieopublikowany) – 4:50

  Trzecie wydanie CD (1991)

  1. "Give It Away" (Album)
  2. "Search and Destroy" (poprzednio nieopublikowany) – 3:34
  3. "Soul to Squeeze" (poprzednio nieopublikowany) – 4:50

  Czwarte wydanie CD (1991)

  1. "Give It Away" (Singel Mix)
  2. "Give It Away" (12" Mix) – 6:02
  3. "Give It Away" (Rasta Mix) – 6:47
  4. "Soul to Squeeze" (poprzednio nieopublikowany) – 4:50

  Kaseta magnetofonowa (1991)

  1. "Give It Away" (Album)
  2. "Search and Destroy" (poprzednio nieopublikowany) - 3:34

  Linki zewnętrzne[]

 • Okładka
 • (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.014 sek.