• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Giuseppe Materazzi

  Przeczytaj także...
  US Lecce – włoski klub piłkarski z siedzibą w mieście Lecce, założony w 1908 roku. W sezonie 2008/2009 zajął ostatnie miejsce w Serie A i spadł do drugiej ligi. Najwyższe miejsce w Serie A Lecce zanotowało w sezonach 1988/1989 i 2004/2005 - była to pozycja 9.Trener – osoba zajmująca się przygotowaniem fizycznym i psychicznym swoich podopiecznych (najczęściej grupy) w wielu dziedzinach życia, m.in. sportu. Najczęściej wyspecjalizowany jest w jednej, konkretnej dyscyplinie (np. piłka nożna, koszykówka czy gimnastyka). Jego zadaniem jest umotywowywanie i wyszkolenie osób, z którymi pracuje.
  Associazione Sportiva Bari – włoski klub piłkarski z miasta Bari. W sezonie 2008/2009 zespół zajął pierwsze miejsce w rozgrywkach Serie B i awansował do pierwszej ligi.W 2011 roku zespół spadł do Serie B.
  function mfTempOpenSection(id){var block=document.getElementById("mf-section-"+id);block.className+=" open-block";block.previousSibling.className+=" open-block";}

  Giuseppe Materazzi (ur. 5 stycznia 1946 w Arborea) - włoski piłkarz i trener, ojciec piłkarza Marco Materazziego. Występował w takich klubach jak US Lecce, Reggina Calcio czy AS Bari. Trenował wiele klubów, w tym S.S. Lazio, Brescia Calcio czy Sporting CP. Ostatnio pracował w chińskim klubie Tianjin Teda FC. Ostatnio był rozpatrywany jako następca Alexandre Guimaraesa na stanowisku trenera reprezentacji Kostaryki, jednak ostatecznie na to stanowisko wybrano Hernana Medforda. W 2007 roku był trenerem AS Bari, a w sezonie 2008/2009 prowadził grecki Olympiakos Volos.

  Włochy (Republika Włoska, wł. Italia, Repubblica Italiana) – państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim, będące członkiem wielu organizacji, m.in.: UE, NATO, należące do ośmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państw świata – G8.Alexandre Henrique Guimarães Borges (ur. 27 listopada 1959 roku w Maceio), brazylijski piłkarz i trener piłkarski, naturalizowany w Kostaryce. Jako zawodnik grał we wszystkich czterech meczach reprezentacji Kostaryki w czasie jej premierowego startu na mistrzostwach świata w 1990 roku. Jako selekcjoner dwukrotnie prowadził ją w czasie kolejnych Mundiali, do których zdołała awansować – w 2002 i 2006 roku.
  (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});
  Piłkarz – sportowiec uprawiający piłkę nożną (futbolista), ręczną (szczypiornista), wodną (waterpolista) lub siatkową (siatkarz).Hernán Evaristo Medford Bryan zwany el Pelicano (ur. 23 maja 1968) – kostarykański piłkarz, a obecnie trener piłkarski.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Ojciec (tato, tata) – mężczyzna, który znajduje się w relacji pokrewieństwa z dzieckiem. Pokrewieństwo to może być oparte na tym, że uczestniczy on w wychowaniu dziecka lub że je począł; jest to jedna z podstawowych relacji w rodzinie. Antropologia uznaje ojcostwo społeczne (pater) i ojcostwo genetyczne (genitor).
  Tianjin Teda FC (chiń.: 天津泰达足球俱乐部; pinyin: Tiānjīn Tàidá Zúqiú Jùlèbù) - chiński klub piłkarski, grający obecnie w Chinese Super League, mający siedzibę w mieście Tiencin, leżącym na północy kraju.
  Reprezentacja Kostaryki, zwanej Szwajcarią Karaibów (o obywatelach Kostaryki powiada się ricos – bogacze), należy do FIFA od 1927 roku.
  Società Sportiva Lazio – włoski klub sportowy ze stolicy Włoch. Lazio jest największym klubem sportowym w Europie, klub ma aż 41 sekcji sportowych.
  Reggina Calcio – włoski klub piłkarski z siedzibą w mieście Reggio di Calabria. Swoje mecze rozgrywa na Stadio Oreste Granillo, który może pomieścić 27 763 widzów. Zespół nosi przydomek "Amaranto", który pochodzi od klubowych barw.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.016 sek.