• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Giuseppe Beghetto

  Przeczytaj także...
  58. Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Torowym 1961 odbyły się w szwajcarskim Zurychu. Rozegrano sześć konkurencji dla mężczyzn: sprint, wyścig na dochodzenie i wyścig ze startu zatrzymanego zarówno dla zawodowców jak i amatorów oraz dwie konkurencje dla kobiet: sprint i wyścig na dochodzenie.62. Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Torowym 1965 odbyły się w hiszpańskim San Sebastián. Rozegrano dwie konkurencje dla kobiet: sprint i wyścig na dochodzenie oraz siedem konkurencji dla mężczyzn: sprint, wyścig na dochodzenie, wyścig ze startu zatrzymanego zarówno dla zawodowców jak i amatorów, a także wyścig drużynowy na dochodzenie zawodowców.
  Patrick Sercu (ur. 27 czerwca 1944 w Roeselare) – belgijski kolarz torowy i szosowy, mistrz olimpijski oraz pięciokrotny medalista torowych mistrzostw świata.

  Giuseppe Beghetto (ur. 8 października 1939 w Tombolo) – włoski kolarz torowy i szosowy, mistrz olimpijski oraz sześciokrotny medalista torowych mistrzostw świata.

  Włochy (Republika Włoska, wł. Italia, Repubblica Italiana) – państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim, będące członkiem wielu organizacji, m.in.: UE, NATO, należące do ośmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państw świata – G8.Belgia, Królestwo Belgii (Koninkrijk België, Royaume de Belgique, Königreich Belgien) – państwo federacyjne w zachodniej Europie w południowych Niderlandach. Belgia jest członkiem Unii Europejskiej (UE), ONZ oraz NATO.

  Kariera[]

  Pierwszy sukces w karierze Giuseppe Beghetto osiągnął w 1958 roku, kiedy został mistrzem kraju w wyścigu na 1 km. Dwa lata później wystąpił na igrzyskach olimpijskich w Rzymie, gdzie wspólnie z Sergio Bianchetto zdobył złoty medal w wyścigu tandemów. W 1961 roku zdobył srebrny medal w sprincie indywidualnym amatorów na torowych mistrzostwach świata w Zurychu, wynik ten powtórzył podczas rozgrywanych rok później mistrzostw świata w Mediolanie. Od 1964 roku startował jako zawodowiec i już w 1965 roku zdobył złoto w sprincie indywidualnym na mistrzostwach świata w San Sebastián. W swej koronnej konkurencji zdobył jeszcze trzy medale: złote na MŚ we Frankfurcie (1966) oraz MŚ w Rzymie (1968) oraz srebrny podczas MŚ w Amsterdamie (1967), gdzie wyprzedził go jedynie Belg Patrick Sercu. Startował także w wyścigach szosowych, ale bez większych sukcesów.

  59. Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Torowym 1962 odbyły się w szwajcarskim Zurychu. Rozegrano dwie konkurencje dla kobiet: sprint i wyścig na dochodzenie, a do dotychczas rozgrywanych sześciu konkurencji dla mężczyzn: sprintu, wyścigu na dochodzenie i wyścigu ze startu zatrzymanego zarówno dla zawodowców jak i amatorów dodano wyścig drużynowy na dochodzenie zawodowców.8 października jest 281. (w latach przestępnych 282.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 84 dni.

  Bibliografia[]

 • Profil na cyclingarchives.com (ang.)
 • Profil na sports-reference.com (ang.)
 • Kolarstwo torowe uprawia się na rowerach torowych zbudowanych na kołach 28 calowych, podobnych do rowerów szosowych, ale o uproszczonej i mocno odchudzonej konstrukcji. Tory (zwane też czasem welodromami), na których uprawia się ten sport mają kształt zbliżony do bieżni lekkoatletycznych, na łukach są jednak mocno pochylone, aby można było na nich utrzymywać stałą prędkość.Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Torowym 1966 – 63. edycja mistrzostw świata w kolarstwie torowym, która odbyła się w zachodnioniemieckim Frankfurcie. W programie mistrzostw zostały wszystkie dotychczasowe konkurencje: sprint i wyścig na dochodzenie dla kobiet oraz sprint, wyścig na dochodzenie, wyścig ze startu zatrzymanego zarówno dla zawodowców jak i amatorów, a także wyścig drużynowy na dochodzenie zawodowców dla mężczyzn. Ponadto wprowadzono dwie nowe konkurencje: wyścig tandemów oraz wyścig na 1000 m mężczyzn.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Kolarstwo szosowe – najstarsza i najbardziej tradycyjna odmiana kolarstwa polegająca na ściganiu się na rowerach szosowych spełniających normy UCI po zwykłych drogach publicznych.
  64. Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Torowym 1967 odbyły się w holenderskim Amsterdamie. W programie mistrzostw znalazło się jedenaście konkurencji: sprint i wyścig na dochodzenie dla kobiet oraz sprint, wyścig na dochodzenie, wyścig ze startu zatrzymanego zarówno dla zawodowców jak i amatorów, wyścig drużynowy na dochodzenie zawodowców, a także wyścig tandemów i wyścig na 1000 m dla mężczyzn.
  65. Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Torowym 1968 odbyły się w dwóch miastach: stolicy Włoch - Rzymie (konkurencje zawodowców i kobiet) oraz stolicy Urugwaju - Montevideo (amatorzy). W programie mistrzostw znalazło się jedenaście konkurencji: sprint i wyścig na dochodzenie dla kobiet oraz sprint, wyścig na dochodzenie, wyścig ze startu zatrzymanego zarówno dla zawodowców jak i amatorów, wyścig drużynowy na dochodzenie zawodowców, a także wyścig tandemów i wyścig na 1000 m dla mężczyzn.
  Sergio Bianchetto (ur. 16 lutego 1939 w Brenta) – włoski kolarz torowy, trzykrotny medalista olimpijski oraz czterokrotny medalista mistrzostw świata.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.039 sek.