• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Giovanni Bramucci

  Przeczytaj także...
  41. Mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym 1968 odbyły się we włoskiej miejscowości Imola (wyścig zawodowców mężczyzn i kobiet) oraz w urugwajskim mieście Montevideo (amatorzy indywidualnie i drużynowo), w dniach 31 sierpnia - 1 września 1968 roku.Włochy (Republika Włoska, wł. Italia, Repubblica Italiana) – państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim, będące członkiem wielu organizacji, m.in.: UE, NATO, należące do ośmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państw świata – G8.
  Benito Pigato (ur. 14 marca 1944 w San Martino di Venezze) – włoski kolarz szosowy, dwukrotny medalista mistrzostw świata.

  Giovanni Bramucci (ur. 15 listopada 1946 w Civitavecchia) - włoski kolarz szosowy, brązowy medalista olimpijski i brązowy medalista mistrzostw świata.

  Kolarstwo szosowe – najstarsza i najbardziej tradycyjna odmiana kolarstwa polegająca na ściganiu się na rowerach szosowych spełniających normy UCI po zwykłych drogach publicznych.Flavio Martini (ur. 13 stycznia 1945 w Galliera Veneta) – włoski kolarz szosowy, dwukrotny medalista mistrzostw świata.

  Kariera[]

  Największe sukcesy w karierze Giovanni Bramucci osiągnął w 1968 roku, kiedy zdobył dwa medale na międzynarodowych imprezach. Najpierw wspólnie z Benito Pigato, Vittorio Marcellim i Flavio Martinim zdobył brązowy medal w drużynowej jeździe na czas podczas mistrzostw świata w Montevideo. Miesiąc później wystartował na igrzyskach olimpijskich w Meksyku, gdzie w tej samej konkurencji razem z Pierfranco Vianellim, Vittorio Marcellim i Mauro Simonettim zdobył kolejny brązowy medal w drużynowej jeździe na czas. Na meksykańskich igrzyskach wziął również udział w indywidualnym wyścigu ze startu wspólnego, który ukończył na ósmej pozycji. Poza tym nie osiągał większych sukcesów. W 1970 roku wystartował w Vuelta a España, zajmując między innymi trzecie miejsce w 11 etapie, ale w klasyfikacji generalnej nie zajął miejsca w czołówce. Jako zawodowiec startował w latach 1969-1971.

  Bibliografia[]

 • Profil na cyclingarchives.com (ang.)
 • Profil na sports-reference.com (ang.) • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.043 sek.