• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Giorgio Sterchele  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Michael Konsel (ur. 6 marca 1962 w Wiedniu), były piłkarz austriacki grający na pozycji bramkarza. Podczas kariery piłkarskiej mierzył 185 cm wzrostu, ważył 75 kg.Vicenza jest włoskim klubem piłkarskim z miasta Vicenza, grającym w Serie B. Klub ten jest zdobywcą Coppa Italia za sezon 1996/97, kiedy to w finale Biancorossi pokonali SSC Napoli. Vicenza doszła do półfinału Pucharu Zdobywców Pucharów, ulegając ostatecznie w dwumeczu Chelsea Londyn. Od tego czasu rozpoczęła się degrengolada Vicenzy. Od kilku lat klub bronił się przed spadkiem do Serie C, jednak wraz z przyjściem nowego trenera - Angelo Gregucciego, Vicenza zanotowała znaczny postęp.
  .mw-parser-output .infobox td>.kariera td{padding:2px}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(1){min-width:61px}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(2){width:100%}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(3){text-align:right}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(4){text-align:right}

  Giorgio Sterchele (ur. 8 stycznia 1970 w Schio) – włoski piłkarz, występujący w Vicenzy Calcio grający na pozycji bramkarza, mający za sobą bogate doświadczenie ligowe w Serie A i Serie B.

  Włochy (Republika Włoska, wł. Italia, Repubblica Italiana) – państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim, będące członkiem wielu organizacji, m.in.: UE, NATO, należące do ośmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państw świata – G8.Serbia, Republika Serbii (serb. Република Србија/ Republika Srbija – państwo w południowej Europie, powstałe 5 czerwca 2006 roku po rozpadzie federacji Serbii i Czarnogóry. Stolicą jest Belgrad. Serbia graniczy z Węgrami na północy, Rumunią i Bułgarią na wschodzie, Macedonią i Albanią na południu oraz z Czarnogórą, Chorwacją i Bośnią i Hercegowiną na zachodzie. De facto na południu Serbia graniczy z Kosowem, którego jednostronnie ogłoszoną niepodległość uznała część państw świata. Od 29 lutego 2012 r. kraj ten posiada status oficjalnego kandydata do Unii Europejskiej, a w czerwcu 2013 UE wyraziła zgodę na rozpoczęcie rozmów akcesyjnych w styczniu 2014.

  Początki kariery[ | edytuj kod]

  Sterchele zaczynał bronić bramki Vicenzy pod koniec lat 80., kiedy jeszcze klub ten występował pod historyczną nazwą Lanerossi Vicenza i grał w Serie C1. Początkowo był jedynie czwartym bramkarzem, jednak już w sezonie 1990/91 zadebiutował w trzeciej lidze. Pewne miejsce pomiędzy słupkami wywalczył w następnym roku, gdy wyparł ze składu Vincenzo Nunziatę. Od tego momentu nieprzerwanie dzierżył miano pierwszego golkipera Vicenzy, aż do głośnego w całym regionie transferu do AS Roma w lecie 1995 roku, gdy Vicenza awansowała do Serie A.

  Marco Pascolo (ur. 9 maja 1966 w Sionie), były piłkarz szwajcarski grający na pozycji bramkarza. Podczas kariery piłkarskiej mierzył 188 cm wzrostu, ważył 90 kg.Bramkarz – w grach zespołowych – członek zespołu, którego zadaniem jest uniemożliwienie zdobycia bramki (gola) zawodnikom drużyny przeciwnej.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  A.C. Milan, Associazione Calcio Milan – włoski klub piłkarski z siedzibą w Mediolanie, wielokrotny klubowy mistrz Europy i świata.
  Vlada Avramov (serb.: Влада Аврамов, ur. 5 kwietnia 1979 w Nowym Sadzie), serbski piłkarz grający na pozycji bramkarza. Mierzy 187 cm wzrostu, waży 81 kg.
  Matteo Guardalben (ur. 5 czerwca 1974 w Nogarze) – włoski piłkarz występujący na pozycji bramkarza. Obecnie jest wolnym zawodnikiem.
  Piłkarz – sportowiec uprawiający piłkę nożną (futbolista), ręczną (szczypiornista), wodną (waterpolista) lub siatkową (siatkarz).
  Serie A – najwyższa liga piłkarska we Włoszech. Oficjalna nazwa rozgrywek to Serie A TIM – od nazwy głównego sponsora ligi Telecom Italia Mobile. Od sezonu 2004/2005 w Serie A gra 20 zespołów, które rozgrywają łącznie po 38 spotkań.
  Francesco Antonioli (ur. 14 września 1969 w Monzy), były włoski piłkarz, bramkarz. . Mierzy 188 cm, waży 82 kg.
  Serie C1, jest trzecią po (Serie A i Serie B) w kolejności ligą piłkarską we Włoszech. Gra w niej 36 zespołów. Z każdej grupy (A i B) bezpośrednio do Serie B awansują dwa pierwsze zespoły. Drużyny zajmujące w swojej grupie miejsca 3 lub 4 grają o awans w barażach. Drużyny zajmujące trzy ostatnie miejsca w grupie spadają bezpośrednio (zespół czwarty od końca gra w barażach o utrzymanie) do Serie C2 (4 Liga).

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.023 sek.