• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Ginés García

  Przeczytaj także...
  38. Mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym 1965 odbyły się w hiszpańskiej miejscowości Lasarte-Oria koło San Sebastián, w dniach 2 - 5 września 1965 roku.Letnie igrzyska olimpijskie – międzynarodowe zawody sportowe organizowane co 4 lata przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Należą do największych i najbardziej popularnych zawodów sportowych na świecie. Zwycięstwo na igrzyskach olimpijskich uznawane jest przez sportowców większości dyscyplin za najbardziej prestiżowe osiągnięcie.
  Tour de France (pol. Wyścig dookoła Francji) – znany też jako La Grande Boucle (pol. Wielka Pętla) lub Le Tour (pol. Wyścig) – wieloetapowy, trzytygodniowy szosowy wyścig kolarski, organizowany cyklicznie na terenie Francji – a nierzadko również krajów ościennych – najczęściej w lipcu (czasami na przełomie czerwca i lipca). Należy do cyklu World Tour Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI).
  function mfTempOpenSection(id){var block=document.getElementById("mf-section-"+id);block.className+=" open-block";block.previousSibling.className+=" open-block";}

  Ginés García Perán (ur. 28 lutego 1941 w Esparragal) – hiszpański kolarz szosowy, srebrny medalista mistrzostw świata.

  José Ramón Goyeneche Bilbao (ur. 15 października 1940 w miejscowości Arrieta) – hiszpański kolarz szosowy, srebrny medalista mistrzostw świata.Volta Ciclista a Catalunya (Wyścig Dookoła Katalonii) – kolarski wyścig wieloetapowy rozgrywany w hiszpańskiej Katalonii. Wyścig jest rozgrywany co roku na przełomie maja i czerwca. W latach 2005-2010 należał do cyklu najważniejszych wyścigów sezonu – UCI ProTour, a od 2011 do wprowadzonego w miejsce ProTouru cyklu World Tour.

  Kariera[]

  Największy sukces w karierze Ginés García osiągnął w 1964 roku, kiedy wspólnie z José Goyeneche, Luisem Pedro Santamariną i Ramónem Sáezem zdobył srebrny medal w drużynowej jeździe na czas na mistrzostwach świata w Sallanches. Był to jednak jedyny medal wywalczony przez niego na międzynarodowej imprezie tej rangi. Na rozgrywanych rok później mistrzostwach świata w San Sebastián zajął 33. miejsce w wyścigu ze startu wspólnego zawodowców. Ponadto w 1962 roku wygrał Clásica a los Puertos de Guadarrama i zajął trzecie miejsce w Volta Ciclista a Catalunya, w 1964 roku był trzeci w Tour de l'Avenir, a 1967 roku zwyciężył w Vuelta a los Valles Mineros oraz zajął drugie miejsce w Gran Premio Navarra. Trzykrotnie startował w Tour de France, najlepszy wynik osiągając w 1966 roku, kiedy był osiemnasty w klasyfikacji generalnej. W tym samym roku zajął też 24. miejsce w Vuelta a España, a rok później uplasował się na 45. pozycji w Giro d'Italia. Nigdy nie wystąpił na igrzyskach olimpijskich. Jako zawodowiec startował w latach 1963-1968.

  Kolarstwo szosowe – najstarsza i najbardziej tradycyjna odmiana kolarstwa polegająca na ściganiu się na rowerach szosowych spełniających normy UCI po zwykłych drogach publicznych.Luis Pedro Santamarina Antoñana (ur. 26 czerwca 1942 w Gallarcie) – hiszpański kolarz szosowy, srebrny medalista mistrzostw świata.

  Bibliografia[]

 • Profil na cyclingarchives.com (ang.)
 • Profil na the-sports.org (ang.)
 • (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});
  Grand Prix Miguel Indurain, hiszp. Gran Premio Miguel Indurain – wyścig kolarski rozgrywany w Hiszpanii, w regionie Nawarra, co roku w kwietniu. Od 2005 roku należy do cyklu UCI Europe Tour, początkowo zaliczany do kategorii 1.1, a w latach 2007-2012 miała najwyższą kategorię po UCI ProTour - 1.HC. Od 2013 roku ma ponownie kat. 1.1. Organizowany jest przez Club Ciclista Estella.Ramón Sáez Marzo (ur. 4 stycznia 1940 w Cuart de Poblet - zm. 18 czerwca 2013 w Walencji) – hiszpański kolarz szosowy, dwukrotny medalista mistrzostw świata.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Hiszpania, Królestwo Hiszpanii (hiszp. Reino de España, gal. Reino de España, kat. Regne d’Espanya, arag. Reino d’España, bask. Espainiako Erresuma, okc. Regne d’Espanha, ast. Reinu d’España) – największe z trzech państw położonych na Półwyspie Iberyjskim.
  37. Mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym 1964 odbyły się we francuskiej miejscowości Sallanches, w dniach 3 - 6 września 1964 roku.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.027 sek.