• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Gigi d'Agostino  Podstrony: [1] [2] 3 [4]
  Przeczytaj także...
  EP (skrót od ang. Extended Play; pot. epka) – minialbum; symbolem tym oznacza się album muzyczny, który jest zbyt długi by nazwać go zwykłym singlem czy też – ze względu na zawarty na nim materiał – nie kwalifikujący się jako maxi singel i który jest jednocześnie zbyt krótki by uznać go za pełnoprawny album długogrający.Madonna, właśc. Madonna Louise Veronica Ciccone (ur. 16 sierpnia 1958 w Bay City) – amerykańska artystka, przede wszystkim piosenkarka (głównie popowa i taneczna), ale także autorka i producentka muzyki, tancerka, osobowość filmowa (aktorka, reżyserka, scenarzystka, producentka), pisarka, projektantka ubrań, przedsiębiorca i filantrop. Pod koniec lat 70. przeniosła się z rodzinnego miasta do Nowego Jorku w celu rozpoczęcia kariery tancerki nowoczesnej, jednak tam ukierunkowała się na muzykę. Początkowo grała w zespołach, a potem rozpoczęła karierę solową, w 1983 roku wydając debiutancki album Madonna. Kolejne jej płyty spotykały się z olbrzymim sukcesem komercyjnym i wysokimi wynikami sprzedaży, a single stawały się przebojami. Artystka wpłynęła nie tylko na rozwój muzyki popowej, ale i mody oraz pojęć koncertu i teledysku, stając się ikoną popkultury; zasłynęła ze skandali na tle seksualnym i religijnym. Upowszechniła model piosenkarki łączącej muzykę z wizerunkiem scenicznym oraz gwiazdy-businesswoman. Jej kariera i sukcesy trwają nieprzerwanie do dziś, a sama Madonna nazywana jest „królową popu”.
  Lento Violento[]

  W tym okresie d'Agostino tworzy utwory, które nazywa Lento Violento. Opiera się to na zwolnionym tempie i bardzo mocnych dźwiękach. Pierwszym sukcesem tego stylu był utwór Passa, opublikowany na kompilacji Il Programmino di Gigi d'Agostino. Wcześniejszym utworem nagranym w tym stylu było Le Serpent. Od tego czasu d'Agostino poświęcał coraz więcej miejsca dla Lento Violento, wydając w 2004 roku we współpracy z dyskoteką Altromondo podwójną płytę, gdzie cd 1 było w całości zmiksowane przez d'Agostino i poświęcone głównie Lento Violento. Od tej płyty wywodzi się styl Lento Violento, który w wielu utworach zawiera dźwięki bardzo minimalistyczne, klimat jest zawsze bardzo ciężki i prosty, w którym dominuje ciężki bit i, w niektórych przypadkach, mroczna melodia.

  Włochy (Republika Włoska, wł. Italia, Repubblica Italiana) – państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim, będące członkiem wielu organizacji, m.in.: UE, NATO, należące do ośmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państw świata – G8.Didżej lub DJ, dyskdżokej (ang. Disc Jockey – Dee Jay) – osoba zajmująca się dobieraniem oraz odtwarzaniem i miksowaniem muzyki na żywo w celu rozbawienia publiczności. DJ najczęściej stara się stworzyć płynność muzyczną w swoim występie, łącząc ze sobą różne utwory muzyczne, a nawet dodając efekty dźwiękowe, sample, utwory typu acapella. DJ-e turntabliści posługują się także skreczem.

  2004 to rok licznej współpracy d'Agostino z takimi artystami jak Molella czy Datura. Następnie zostaje wydana 2 i 3 część Underconstruction oraz kompilacja Laboratorio 1, która zawiera wiele utworów wydanych przez wytwórnię Noisemaker.

  W listopadzie 2004 roku została wydana dwupłytowa kompilacja Benessere 1, która zawierała utwory wybrane i zmiksowane przez d'Agostino. W grudniu 2004 wydał kolejny dwupłytowy album L'Amour Toujours II, który zawierał wiele nieznanych wcześniej utworów oraz kilka przerobionych wcześniejszych hitów.

  W 2005 roku d'Agostino produkuje wiele kolejnych płyt. Kompilacje Laboratorio 2, Laboratorio 3 oraz singel „Welfare” pochodzący z albumu L'Amour Toujours II, a także Movimenti Incoerenti Vol 1,2 i 3 (wydane tylko na płytach winylowych) oraz singel La Batteria Della Mente, zawierający także remiks Roberto Molinaro, a także winyl La Tarantella dell'Orso. We wrześniu 2005 roku d'Agostino, dzięki ścisłej współpracy z Altromondo Studios oraz z Provenzano Dj, otrzymuje propozycję pracy w radiu m2o i prowadzenia codziennie programu o nazwie Il Cammino di Gigi d'Agostino, z pomocą Luca Noise.

  Turyn (wł. Torino) – miasto w północno-zachodnich Włoszech, przy ujściu rzeki Dora Riparia do rzeki Pad, na przedgórzu Alp Zachodnich. Jest stolicą prowincji Piemont. Patronem miasta jest św. Jan Chrzciciel (święto obchodzone 24 czerwca).Biblioteka Kongresu Stanów Zjednoczonych (ang.: Library of Congress) – największa biblioteka świata. Gromadzi ponad 142 mln różnego rodzaju dokumentów, ponad 29 mln książek, 58 mln rękopisów, 4,8 mln map i atlasów, 12 mln fotografii, 6 mln mikrofilmów, 3,5 mln dokumentów muzycznych, 500.000 filmów; wszystko w ponad 460 językach. 7% zbiorów to dokumenty w językach słowiańskich, w tym największy w USA zbiór polskich książek. Całość zajmuje 856 km półek. Biblioteka dysponuje (w 3 budynkach) 22 czytelniami ogólnymi, 3 wydzielonymi czytelniami dla kongresmenów oraz biblioteką sztuki (John F. Kennedy Center). Zatrudnia 5 tysięcy pracowników. Wyposażona jest w system komputerowy o pojemności 13 mln rekordów oraz w 3000 terminali. Pełni funkcję biblioteki narodowej.

  d'Agostino produkował wciąż kolejne single, które wychodziły na płytach winylowych, jak choćby: Like A Prayer (cover znanej piosenki Madonny), Cammino Contento, Minestra EP. Końcówka 2005 roku charakteryzuje się wydaniem Disco Tanz – many ways for deejays, która oprócz nowych utworów zawierała te opublikowane wcześniej na winylach oraz singel „I Wonder Why”, który został później wydany zarówno na winylu jak i na CD.

  Złota płyta jest powszechnie stosowaną na świecie nazwą wyróżnienia przyznawanego wydawnictwom muzycznym. Warunkiem uzyskania przez płytę statusu złotej jest osiągnięcie przez nią określonego progu sprzedaży.Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.

  Rok 2006 rozpoczyna się w marcu wydaniem Some Experiments, która w najlepszy sposób przedstawia styl d'Agostino. Utwory radosne i rytmiczne mieszają się z piosenkami o mrocznym klimacie. Niewielki wkład (bo w 2 własne oraz częściowo 1 utwór) ma także Polak, Luigi Elettrico (wymieniony jako signor Sosnowski), dzięki któremu powstały: Gigi's Love, Pigia pigia oraz Those were the days.

  Lento Violento …e altre storie – dwupłytowy album Gigiego D’Agostino, wydany 27 kwietnia 2007 roku przez Noise Maker. Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.

  Rok 2007 charakteryzuje się wieloma produkcjami w klimatach Lento Violento. 27 kwietnia 2007 roku została wydana płyta o nazwie Lento Violento e altre storie, dzięki której Gigi d'Agostino otrzymał srebrną płytę za ponad 20 tys. sprzedanych kopii i osiągnął 3. miejsce wśród najlepiej sprzedających się płyt we Włoszech oraz 1. miejsce wśród producentów niezależnych.

  Platynowa płyta – wyróżnienie na lokalnym rynku dla wydawnictwa fonograficznego za odpowiednio wysoką sprzedaż egzemplarzy (różne progi w różnych krajach, poza tym zależne od typu nośnika fonograficznego). Jest formą wyróżnienia za „kasowość” nagrań – większej rangi niż złota płyta, a mniejszej niż diamentowa. Może mieć wartość wielokrotną.Największe przeboje, Greatest Hits – powszechnie używany tytuł albumów kompilacyjnych złożonych z najbardziej znanych utworów danego wykonawcy. Pierwszy raz nazwał tak swój album Johnny Mathis (Johnny’s Greatest Hits) w 1958 roku.

  Kilka miesięcy po sukcesie Lento Violento e altre storie Gigi d'Agostino 27 lipca opublikował kolejną podwójną płytę. Pod aliasem Lento Violento Man wydał album La Musica Che Pesta.

  25 lipca 2008 roku d'Agostino powraca do sklepów z płytą Suono Libero, na której znajduje się 40 utworów.

  Przypisy

  1. Drago Bonacich: Gigi D'Agostino (ang.). allmusic.com. [dostęp 2010-08-18].
  Gemeinsame Normdatei (GND) – kartoteka wzorcowa, stanowiąca element centralnego katalogu Niemieckiej Biblioteki Narodowej (DNB), utrzymywanego wspólnie przez niemieckie i austriackie sieci biblioteczne.


  Podstrony: [1] [2] 3 [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.045 sek.