• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Gigi d'Agostino  Podstrony: [1] 2 [3] [4]
  Przeczytaj także...
  EP (skrót od ang. Extended Play; pot. epka) – minialbum; symbolem tym oznacza się album muzyczny, który jest zbyt długi by nazwać go zwykłym singlem czy też – ze względu na zawarty na nim materiał – nie kwalifikujący się jako maxi singel i który jest jednocześnie zbyt krótki by uznać go za pełnoprawny album długogrający.Madonna, właśc. Madonna Louise Veronica Ciccone (ur. 16 sierpnia 1958 w Bay City) – amerykańska artystka, przede wszystkim piosenkarka (głównie popowa i taneczna), ale także autorka i producentka muzyki, tancerka, osobowość filmowa (aktorka, reżyserka, scenarzystka, producentka), pisarka, projektantka ubrań, przedsiębiorca i filantrop. Pod koniec lat 70. przeniosła się z rodzinnego miasta do Nowego Jorku w celu rozpoczęcia kariery tancerki nowoczesnej, jednak tam ukierunkowała się na muzykę. Początkowo grała w zespołach, a potem rozpoczęła karierę solową, w 1983 roku wydając debiutancki album Madonna. Kolejne jej płyty spotykały się z olbrzymim sukcesem komercyjnym i wysokimi wynikami sprzedaży, a single stawały się przebojami. Artystka wpłynęła nie tylko na rozwój muzyki popowej, ale i mody oraz pojęć koncertu i teledysku, stając się ikoną popkultury; zasłynęła ze skandali na tle seksualnym i religijnym. Upowszechniła model piosenkarki łączącej muzykę z wizerunkiem scenicznym oraz gwiazdy-businesswoman. Jej kariera i sukcesy trwają nieprzerwanie do dziś, a sama Madonna nazywana jest „królową popu”.
  Lata 90.[]

  d'Agostino karierę DJ-a rozpoczął pod koniec lat 80. w Turynie. Jego pierwszy występ miał miejsce w turyńskim klubie Woodstock, od 1993 do 1998 roku na stałe występował w klubie Ultimo Impero.

  W 1992 roku pojawiły się jego pierwsze produkcje muzyczne. Remiksy utworów Wendy Garcia Sexo Sexo oraz Rave Tirolers Uipy, wydane zostały pod pseudonimem Noisemaker, który towarzyszy mu do dzisiaj. W 1993 roku powstał projekt Voyager, założony wspólnie z Sergio Datta i Maurizio De Stefani, który w tym samym roku wydał utwór Hypnotribe oraz Baseball Furies, a w 1994 City Of Light. Projekt ten istniał do 1996 roku, ale już bez wsparcia d'Agostino.

  Włochy (Republika Włoska, wł. Italia, Repubblica Italiana) – państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim, będące członkiem wielu organizacji, m.in.: UE, NATO, należące do ośmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państw świata – G8.Didżej lub DJ, dyskdżokej (ang. Disc Jockey – Dee Jay) – osoba zajmująca się dobieraniem oraz odtwarzaniem i miksowaniem muzyki na żywo w celu rozbawienia publiczności. DJ najczęściej stara się stworzyć płynność muzyczną w swoim występie, łącząc ze sobą różne utwory muzyczne, a nawet dodając efekty dźwiękowe, sample, utwory typu acapella. DJ-e turntabliści posługują się także skreczem.

  W 1994 d'Agostino wydał swój pierwszy singiel winylowy The Mind's Journey i rozpoczął współpracę pomiędzy z Danielą Gas. Wynikiem tej współpracy były płyty Experiments Vol.1, Creative Nature Vol.1, Creative Nature Vol.1 (remix), Creative Nature Vol.2.

  W tym samym roku Gigi d'Agostino wydał remiks utworu Harmonya „No War”, natomiast pod koniec roku 1996 został wydany jego pierwszy album A Journey Into Space.

  W 1995 roku d'Agostino stał się członkiem zespołu Gianfranco Bortolottiego, głównego twórcy Media Records, w którym jest do dzisiaj. w wytwórni BXR wydał EP Melody Voyager, a następnie w 1995 i 1996 roku wydał Giallone Remix, Fly, Sweetly, New Year's Day, Gigi's Violin (które doszło do czwartego miejsca najlepiej sprzedających się singli we Włoszech), Elektro Message i Angel's Symphony (utworzony we współpracy z Mauro Picotto).

  Turyn (wł. Torino) – miasto w północno-zachodnich Włoszech, przy ujściu rzeki Dora Riparia do rzeki Pad, na przedgórzu Alp Zachodnich. Jest stolicą prowincji Piemont. Patronem miasta jest św. Jan Chrzciciel (święto obchodzone 24 czerwca).Biblioteka Kongresu Stanów Zjednoczonych (ang.: Library of Congress) – największa biblioteka świata. Gromadzi ponad 142 mln różnego rodzaju dokumentów, ponad 29 mln książek, 58 mln rękopisów, 4,8 mln map i atlasów, 12 mln fotografii, 6 mln mikrofilmów, 3,5 mln dokumentów muzycznych, 500.000 filmów; wszystko w ponad 460 językach. 7% zbiorów to dokumenty w językach słowiańskich, w tym największy w USA zbiór polskich książek. Całość zajmuje 856 km półek. Biblioteka dysponuje (w 3 budynkach) 22 czytelniami ogólnymi, 3 wydzielonymi czytelniami dla kongresmenów oraz biblioteką sztuki (John F. Kennedy Center). Zatrudnia 5 tysięcy pracowników. Wyposażona jest w system komputerowy o pojemności 13 mln rekordów oraz w 3000 terminali. Pełni funkcję biblioteki narodowej.

  W 1996 roku wydał kompilację Le Voyage '96, która sprzedała się w liczbie 80 tys. sztuk, a następnie jej kolejną część Le Voyage Estate. W tym samym roku wydał kolejny album pod tytułem Gigi d'Agostino, który zawierał 19 utworów i sprzedał się w liczbie ponad 60 tys. sztuk. Jeszcze przed 1997 rokiem d'Agostino wydał swoje Greatest Hits.

  Złota płyta jest powszechnie stosowaną na świecie nazwą wyróżnienia przyznawanego wydawnictwom muzycznym. Warunkiem uzyskania przez płytę statusu złotej jest osiągnięcie przez nią określonego progu sprzedaży.Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.

  W międzyczasie muzyka d'Agostino zaczęła ewoluować i zmieniać się. Wydane zostało EP o nazwie Gin Lemon oraz singel Music (an echo deep inside me), w którym d'Agostino po raz pierwszy wykorzystał wokal w swoim utworze.

  Rok 1997 był pod znakiem wielu remiksów. Wydane zostały remiksy utworów Sharada House Gang – Gipsy Boy, Niccolò Fabi – Il giardiniere, Raf by Picotto – In 2 My Life e Divine Works – Ancient Person Of My Heart.

  Rok później rozpoczęła się współpraca z Paolo Sandrini przy utworach wydawanych jako Gigi d'Agostino. W efekcie tej współpracy w 1998 roku wyszedł Elisir, nowy singel Cuba Libre, oraz The Way i Movimento. Pierwszy z nich został umieszczony na albumie L'amour toujours, a drugi na EP Tanzen.

  Lento Violento …e altre storie – dwupłytowy album Gigiego D’Agostino, wydany 27 kwietnia 2007 roku przez Noise Maker. Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.

  W 1999 roku została wydana kompilacja Eurodance Compilation, zmiksowana przez d'Agostino, która zawierała kilka jego nieznanych wcześniej utworów, d'Agostino otrzymał platynowa płytę i został nagrodzony jako Najlepszy producent roku podczas Italian Dance Awards. W tymże roku wydano także Bla Bla Bla, jeden z największych hitów d'Agostino. Na singlu „Bla Bla Bla” znajduje się utwór „Voyage”, pierwszy przykład stylu, jakiemu obecnie poświęca się d'Agostino czyli Lento Violento. W tym samym roku wyszła również EP Tanzen, która zawiera między innymi utwory „Another Way”, „The Riddle” i „La passion”.

  Platynowa płyta – wyróżnienie na lokalnym rynku dla wydawnictwa fonograficznego za odpowiednio wysoką sprzedaż egzemplarzy (różne progi w różnych krajach, poza tym zależne od typu nośnika fonograficznego). Jest formą wyróżnienia za „kasowość” nagrań – większej rangi niż złota płyta, a mniejszej niż diamentowa. Może mieć wartość wielokrotną.Największe przeboje, Greatest Hits – powszechnie używany tytuł albumów kompilacyjnych złożonych z najbardziej znanych utworów danego wykonawcy. Pierwszy raz nazwał tak swój album Johnny Mathis (Johnny’s Greatest Hits) w 1958 roku.

  Pod koniec 1999 roku został wydany dwupłytowy album pod tytułem L'amour toujours, który zawierał 23 utwory. Album ten osiągnął 10 miejsce wśród najlepiej sprzedających się płyt we Włoszech i w ten sposób d'Agostino zdobył kolejną platynową płytę. d'Agostino otrzymał wtedy również nagrodę dla Najlepszego Dj – producenta roku, Artysta reprezentujący Włochy na świecie, oraz został nagrodzony także na Austrian Music Award.

  Gemeinsame Normdatei (GND) – kartoteka wzorcowa, stanowiąca element centralnego katalogu Niemieckiej Biblioteki Narodowej (DNB), utrzymywanego wspólnie przez niemieckie i austriackie sieci biblioteczne.

  Rok 2000 i później[]

  W 2000 roku singel „The Riddle” w samych Niemczech sprzedał się w liczbie miliona sztuk, a we Francji w liczbie 200 tys. W tym samym roku d'Agostino wydał również 2 EP, a mianowicie Tecno Fes, które zawierało remiks „L'amour toujours”, oraz Tecno Fes Vol 2.

  W październiku 2001 roku d'Agostino powraca publikując „Super” we współpracy z Albertino, który osiąga drugie miejsce wśród najlepiej sprzedających się singli we Włoszech i otrzymuje dwie nagrody: Najlepszy producent dance oraz Public Award na Danish Djs w Kopenhadze. Następnie wydał nowe EP o nazwie L'amour toujours EP, a w grudniu 2001 roku kompilacje Il Grande Viaggio Vol 1, która zawierała specyficzne dźwięki proponowane przez d'Agostino. Następnie wystąpił na Donauinselfest w Austrii, gdzie jego występ oglądało 70 tys. ludzi.

  W 2003 roku d'Agostino dołączył do grupy członków radia Radio Italia Network, gdzie prowadzi Il Programmino di Gigi d'Agostino, które na początku było 45-minutowym przerywnikiem w programie Los Quarenta, a następnie miało swoją własną audycję w soboty w godzinach od 14 do 16.

  W listopadzie 2003 roku Gigi d'Agostino opublikował Silence EP (Underconstructon 1).

  Podstrony: [1] 2 [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.039 sek.