• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Gigi d'Agostino  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  EP (skrót od ang. Extended Play; pot. epka) – minialbum; symbolem tym oznacza się album muzyczny, który jest zbyt długi by nazwać go zwykłym singlem czy też – ze względu na zawarty na nim materiał – nie kwalifikujący się jako maxi singel i który jest jednocześnie zbyt krótki by uznać go za pełnoprawny album długogrający.Największe przeboje, Greatest Hits – powszechnie używany tytuł albumów kompilacyjnych złożonych z najbardziej znanych utworów danego wykonawcy. Pierwszy raz nazwał tak swój album Johnny Mathis (Johnny’s Greatest Hits) w 1958 roku.

  Gigi D’Agostino lub Gigi Dag, właśc. Luigino Celestino Di Agostino (ur. 17 grudnia 1967 w Turynie) – włoski DJ, remixer i producent muzyczny.

  Popularność w Europie zdobył w 1999 i 2000 roku, dzięki pochodzącym z EPki Tanzen i albumu L’amour toujours singlom „Bla Bla Bla”, „The Riddle(1 000 000 sprzedanych egzemplarzy w samych Niemczech), „La passion” i „L’amour toujours”.

  Lata 90.[ | edytuj kod]

  D’Agostino karierę DJ-a rozpoczął pod koniec lat 80. w Turynie. Jego pierwszy występ miał miejsce w turyńskim klubie Woodstock, od 1993 do 1998 roku na stałe występował w klubie Ultimo Impero.

  Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.Madonna, właśc. Madonna Louise Veronica Ciccone (ur. 16 sierpnia 1958 w Bay City) – amerykańska artystka, przede wszystkim piosenkarka (głównie popowa i taneczna), ale także autorka i producentka muzyki, tancerka, osobowość filmowa (aktorka, reżyserka, scenarzystka, producentka), pisarka, projektantka ubrań, przedsiębiorca i filantrop. Pod koniec lat 70. przeniosła się z rodzinnego miasta do Nowego Jorku w celu rozpoczęcia kariery tancerki nowoczesnej, jednak tam ukierunkowała się na muzykę. Początkowo grała w zespołach, a potem rozpoczęła karierę solową, w 1983 roku wydając debiutancki album Madonna. Kolejne jej płyty spotykały się z olbrzymim sukcesem komercyjnym i wysokimi wynikami sprzedaży, a single stawały się przebojami. Artystka wpłynęła nie tylko na rozwój muzyki popowej, ale i mody oraz pojęć koncertu i teledysku, stając się ikoną popkultury; zasłynęła ze skandali na tle seksualnym i religijnym. Upowszechniła model piosenkarki łączącej muzykę z wizerunkiem scenicznym oraz gwiazdy-businesswoman. Jej kariera i sukcesy trwają nieprzerwanie do dziś, a sama Madonna nazywana jest „królową popu”.

  W 1992 roku pojawiły się jego pierwsze produkcje muzyczne. Remiksy utworów Wendy Garcia Sexo Sexo oraz Rave Tirolers Uipy, wydane zostały pod pseudonimem Noisemaker, który towarzyszy mu do dzisiaj. W 1993 roku powstał projekt Voyager, założony wspólnie z Sergio Datta i Maurizio De Stefani, który w tym samym roku wydał utwór Hypnotribe oraz Baseball Furies, a w 1994 City Of Light. Projekt ten istniał do 1996 roku, ale już bez wsparcia D’Agostino.

  Włochy (Republika Włoska, wł. Italia, Repubblica Italiana) – państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim, będące członkiem wielu organizacji, m.in.: UE, NATO, należące do ośmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państw świata – G8.Didżej lub DJ, dyskdżokej (ang. Disc Jockey – Dee Jay) – osoba zajmująca się dobieraniem oraz odtwarzaniem i miksowaniem muzyki na żywo w celu rozbawienia publiczności. DJ najczęściej stara się stworzyć płynność muzyczną w swoim występie, łącząc ze sobą różne utwory muzyczne, a nawet dodając efekty dźwiękowe, sample, utwory typu acapella. DJ-e turntabliści posługują się także skreczem.

  W 1994 D’Agostino wydał swój pierwszy singiel winylowy The Mind’s Journey i rozpoczął współpracę z Danielą Gas. Wynikiem tej współpracy były płyty Experiments Vol.1, Creative Nature Vol.1, Creative Nature Vol.1 (remix), Creative Nature Vol.2.

  W tym samym roku Gigi D’Agostino wydał remix utworu Harmonya „No War”, natomiast pod koniec roku 1996 został wydany jego pierwszy album A Journey Into Space.

  W 1995 roku D’Agostino stał się członkiem zespołu Gianfranco Bortolottiego, głównego twórcy Media Records, w którym jest do dzisiaj. w wytwórni BXR wydał EP Melody Voyager, a następnie w 1995 i 1996 roku wydał Giallone Remix, Fly, Sweetly, New Year’s Day, Gigi’s Violin (które doszło do czwartego miejsca najlepiej sprzedających się singli we Włoszech), Elektro Message i Angel’s Symphony (utworzony we współpracy z Mauro Picotto).

  „Another Way” – singel włoskiego producenta muzycznego Gigiego D’Agostino wydany w 1999 roku. Został wydany na albumie o tym samym tytule. Kopenhaga (duń. København [kʰøb̥m̩ˈhɑʊ̯ˀn], łac. Hafnia) – stolica i największe miasto Królestwa Danii. W 2014 r. odbył się tu 59 Festiwal Muzyki Europejskiej Eurowizja.

  W 1996 roku wydał kompilację Le Voyage '96, która sprzedała się w liczbie 80 tys. sztuk, a następnie jej kolejną część Le Voyage Estate. W tym samym roku wydał kolejny album pod tytułem Gigi D’Agostino, który zawierał 19 utworów i sprzedał się w liczbie ponad 60 tys. sztuk. Jeszcze przed 1997 rokiem D’Agostino wydał swoje Greatest Hits.

  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji. Turyn (wł. Torino) – miasto w północno-zachodnich Włoszech, przy ujściu rzeki Dora Riparia do rzeki Pad, na przedgórzu Alp Zachodnich. Jest stolicą prowincji Piemont. Patronem miasta jest św. Jan Chrzciciel (święto obchodzone 24 czerwca).

  W międzyczasie muzyka D’Agostino zaczęła ewoluować i zmieniać się. Wydane zostało EP o nazwie Gin Lemon oraz singel Music (an echo deep inside me), w którym D’Agostino po raz pierwszy wykorzystał wokal w swoim utworze.

  Rok 1997 był pod znakiem wielu remiksów. Wydane zostały remiksy utworów Sharada House Gang – Gipsy Boy, Niccolò Fabi – Il giardiniere, Raf by Picotto – In 2 My Life e Divine Works – Ancient Person Of My Heart.

  Rok później rozpoczęła się współpraca z Paolo Sandrini przy utworach wydawanych jako Gigi D’Agostino. W efekcie tej współpracy w 1998 roku wyszedł Elisir, nowy singel Cuba Libre, oraz The Way i Movimento. Pierwszy z nich został umieszczony na albumie L’amour toujours, a drugi na EP Tanzen.

  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców. WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.

  W 1999 roku została wydana kompilacja Eurodance Compilation, zmiksowana przez D’Agostino, która zawierała kilka jego nieznanych wcześniej utworów, D’Agostino otrzymał platynowa płytę i został nagrodzony jako Najlepszy producent roku podczas Italian Dance Awards. W tymże roku wydano także Bla Bla Bla, jeden z największych hitów D’Agostino. Na singlu „Bla Bla Bla” znajduje się utwór „Voyage”, pierwszy przykład stylu, jakiemu obecnie poświęca się D’Agostino, czyli Lento Violento. W tym samym roku wyszła również EP Tanzen, która zawiera między innymi utwory „Another Way”, „The Riddle” i „La passion”.

  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie. Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.

  Pod koniec 1999 roku został wydany dwupłytowy album pod tytułem L’amour toujours, który zawierał 23 utwory. Album ten osiągnął 10 miejsce wśród najlepiej sprzedających się płyt we Włoszech i w ten sposób D’Agostino zdobył kolejną platynową płytę. D’Agostino otrzymał wtedy również nagrodę dla Najlepszego Dj – producenta roku, Artysta reprezentujący Włochy na świecie, oraz został nagrodzony także na Austrian Music Award. W Polsce nagrania uzyskały status złotej płyty.

  Lento Violento …e altre storie – dwupłytowy album Gigiego D’Agostino, wydany 27 kwietnia 2007 roku przez Noise Maker. Biblioteka Narodowa Republiki Czeskiej (cz. Národní knihovna České republiky) – biblioteka narodowa Czech z siedzibą w Pradze. Biblioteka znajduje się w gmachu Clementinum. Jedna z najstarszych bibliotek na terenie Czech, której zbiory obejmują ponad 6,5 miliona woluminów.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Albertino, właśc. Gilberto Trindade (ur. 9 października 1931 w Aracaju) – brazylijski piłkarz, występujący podczas kariery piłkarskiej na pozycji bramkarza.
  Gemeinsame Normdatei (GND) – kartoteka wzorcowa, stanowiąca element centralnego katalogu Niemieckiej Biblioteki Narodowej (DNB), utrzymywanego wspólnie przez niemieckie i austriackie sieci biblioteczne.
  „L’amour toujours” lub „I’ll Fly with You (L’amour toujours)” – singel włoskiego producenta muzycznego Gigiego d’Agostino wydany w 2000 roku. Został wydany na albumie o tym samym tytule.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.908 sek.