• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Ghyvelde

  Przeczytaj także...
  Nord [nɔːʀ] – departament we Francji w regionie Hauts-de-France. Jest podzielony na prefekturę Lille i podprefektury: Avesnes-sur-Helpe, Cambrai, Douai, Dunkierka i Valenciennes. Departament został utworzony 4 marca 1790 roku. Les Moëres – miejscowość i gmina we Francji, w regionie Hauts-de-France, w departamencie Nord. W 2013 roku jej populacja wynosiła 956 mieszkańców. Jest najniżej położonym punktem we Francji (2 m p.p.m.). Nazwa miejscowości pochodzi z języki flamandzkiego i oznacza „bagno”.
  Hauts-de-France (dosłownie: wzgórza Francji, do 29 września 2016: Nord-Pas-de-Calais-Picardie – Nord-Pas-de-Calais-Pikardia) – region administracyjny Francji. Został utworzony na mocy ustawy z dnia 27 stycznia 2014 roku, która weszła w życie 1 stycznia 2016 roku. Powstał z połączenia dwóch wcześniej istniejących regionów – Nord-Pas-de-Calais i Pikardii. Stolicą nowo powstałego regionu jest Lille.

  Ghyvelde – miejscowość i gmina we Francji, w regionie Hauts-de-France, w departamencie Nord. W 2013 roku populacja gminy wynosiła 3264 mieszkańców.

  Francja (fr. France, IPA: /fʁɑ̃s/), Republika Francuska (fr. République française /ʁe.py.blik fʁɑ̃.sɛz/) – państwo, którego część metropolitalna znajduje się w Europie Zachodniej, posiadające także zamorskie terytoria na innych kontynentach. Francja metropolitalna rozciąga się od Morza Śródziemnego na południu do kanału La Manche i Morza Północnego na północy, oraz od Renu na wschodzie do Zatoki Biskajskiej na zachodzie. Francuzi często nazywają swój kraj l’Hexagone (sześciokąt) – pochodzi to od kształtu Francji metropolitalnej.

  1 stycznia 2016 roku połączono dwie wcześniejsze gminy: Ghyvelde oraz Les Moëres. Siedzibą gminy została miejscowość Ghyvelde, a nowa gmina przyjęła jej nazwę.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Populations légales 2013 (fr.). INSEE. [dostęp 19 grudnia 2016].
  2. Recueil des Actes Administratif (fr.). nord.gouv.fr. [dostęp 19 grudnia 2016].
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.709 sek.