• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Get Together


  UWAGA: TA PODSTRONA MOŻE ZAWIERAĆ TREŚCI PRZEZNACZONE TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH  Przeczytaj także...
  Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.Madonna, właśc. Madonna Louise Veronica Ciccone (ur. 16 sierpnia 1958 w Bay City) – amerykańska artystka, przede wszystkim piosenkarka (głównie popowa i taneczna), ale także autorka i producentka muzyki, tancerka, osobowość filmowa (aktorka, reżyserka, scenarzystka, producentka), pisarka, projektantka ubrań, przedsiębiorca i filantrop. Pod koniec lat 70. przeniosła się z rodzinnego miasta do Nowego Jorku w celu rozpoczęcia kariery tancerki nowoczesnej, jednak tam ukierunkowała się na muzykę. Początkowo grała w zespołach, a potem rozpoczęła karierę solową, w 1983 roku wydając debiutancki album Madonna. Kolejne jej płyty spotykały się z olbrzymim sukcesem komercyjnym i wysokimi wynikami sprzedaży, a single stawały się przebojami. Artystka wpłynęła nie tylko na rozwój muzyki popowej, ale i mody oraz pojęć koncertu i teledysku, stając się ikoną popkultury; zasłynęła ze skandali na tle seksualnym i religijnym. Upowszechniła model piosenkarki łączącej muzykę z wizerunkiem scenicznym oraz gwiazdy-businesswoman. Jej kariera i sukcesy trwają nieprzerwanie do dziś, a sama Madonna nazywana jest „królową popu”.
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

  Get Together – trzeci singel pochodzący z wydanej w 2005 roku płyty Madonny Confessions on a Dance Floor. Autorami piosenki są: Madonna, Stuart Price oraz Anders Bagge i Peer Åström, znani też jako Bagge & Peer.

  Lista utworów i formaty singla[ | edytuj kod]

  2-ścieżkowy Promo CD-Singel

  1. Get Together (Radio Edit) - 3:57
  2. Get Together (Album Version) - 5:14

  UK 2-ścieżkowy CD-Singel

  Confessions on a Dance Floor - dziesiąty studyjny album Madonny. Krążek został bardzo dobrze przyjęty zarówno przez publiczność jak i przez krytykę - otrzymał między innymi nagrodę Grammy 2007 w kategorii Najlepszy Album Taneczny.Dinozaury (Dinosauria – z stgr. δεινός deinos – straszny, potężny + σαῦρος sauros – jaszczur) – grupa archozaurów (gadów naczelnych), które zdominowały ziemskie ekosystemy na ponad 160 mln lat, pojawiając się w środkowym triasie. Pod koniec okresu kredy, około 65,5 mln lat temu, katastrofalne wymieranie skończyło ich dominację na lądzie na wszystkich kontynentach. Jedna grupa dinozaurów przeżyła do dnia dzisiejszego: większość taksonomów uważa, że współczesne ptaki są dinozaurami z grupy teropodów. Dinosauria obejmuje dwa rzędy: Saurischia (gadziomiedniczne) oraz Ornithischia (ptasiomiedniczne).
  1. Get Together (Radio Edit) - 3:57
  2. Get Together (Jacques Lu Cont Vocal Edit) - 4:24

  Niemiecki 3-ścieżkowy CD-Singel

  1. Get Together (Radio Edit) - 3:55
  2. Get Together (Jacques Lu Cont Mix) - 6:15
  3. Get Together (Tiefschwarz Remix) - 7:35

  UK 5-ścieżkowy CD-Maxi Singel

  1. Get Together (Album Version) - 5:15
  2. Get Together (Jacques Lu Cont Mix) - 6:18
  3. Get Together (Danny Howells & Dick Trevor KinkyFunk Mix) - 9:13
  4. Get Together (Tiefschwarz Remix) - 7:35
  5. Get Together (James Holden Remix) - 8:00

  Amerykański i Niemiecki 6-ścieżkowy CD-Maxi Singel

  Milo Manara (właśc. Maurilio Manara, ur. 15 września 1945 w Luson, prowincja Bolzano, Włochy) – włoski scenarzysta i rysownik komiksowy.Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.
  1. Get Together (Album Version) - 5:15
  2. Get Together (Jacques Lu Cont Mix) - 6:18
  3. Get Together (Danny Howells & Dick Trevor KinkyFunk Mix) - 9:13
  4. Get Together (Tiefschwarz Remix) - 7:35
  5. Get Together (James Holden Remix) - 8:00
  6. I Love New York (Thin With Duke Mix) - 7:43

  Oficjalne wersje utworu[ | edytuj kod]

 • Album Version - 5:30
 • Unmixed Version - 5:16
 • Radio Edit - 3:57
 • Japanese Promotional Media Edit - 4:20
 • Danny Howells & Dick Trevor KinkyFunk Mix - 9:13
 • Danny Howells & Dick Trevor KinkyFunk Edit - 5:14
 • Danny Howells & Dick Trevor KinkyFunk Disco Mix - 9:19
 • Jacques Lu Cont Mix - 6:16
 • Jacques Lu Cont Vocal Edit - 4:24
 • James Holden Remix - 8:00
 • James Holden Edit - 5:04
 • Tiefschwarz Remix - 7:34
 • Tiefschwarz Edit - 4:55
 • Live - The Confessions Tour (tylko jako digital download)
 • Teledysk[ | edytuj kod]

  Teledysk został wyreżyserowany i zrealizowany przez grupę twórców ukrywających się pod pseudonimem Logan i zawiera przetworzone sceny z występu jaki Madonna dała w londyńskim KoKo Club połączone z animowanym tłem. Zmieniające się efekty animacyjne pokazują ewolucję świata: wybuchające wulkany, latające dinozaury, a na końcu panoramę miejską. Teledysk jest inspirowany pracami włoskiego rysownika komiksów erotycznych Milo Manary, a jego premiera nastąpiła 14 czerwca 2006 roku na stronie telewizji muzycznej VH1. Teledysk został zmontowany przy pomocy programu Final Cut Pro 2 firmy Apple. Fragment teledysku jest umieszczony w filmie promującym program.

  Apple Inc. (wcześniej Apple Computer Inc.) NASDAQ: AAPL – amerykańska korporacja zajmująca się projektowaniem i produkcją elektroniki użytkowej, oprogramowania i komputerów osobistych z siedzibą w Cupertino w Kalifornii. Założona przez Steve’a Wozniaka – projektanta, Steve’a Jobsa i Ronalda Wayne’a. Produkty spółki to m.in.: komputery Mac, iPod, iPhone i iPad. Oprogramowanie Apple obejmuje system operacyjny OS X, przeglądarkę multimediów iTunes, pakiet oprogramowania multimedialnego i kreatywności iLife, pakiet oprogramowania biurowego iWork, profesjonalny pakiet fotografii Aperture, pakiet profesjonalnych rozwiązań wideo Final Cut Studio oraz zestaw narzędzi audio Logic Studio. Od stycznia 2010 roku firma działa poprzez 284 własnych sklepów detalicznych w dziesięciu krajach, oraz za pośrednictwem sklepu internetowego sprzedającego zarówno sprzęt, jak i oprogramowanie.Singel (SP, singiel) – w muzyce krótkie wydawnictwo zawierające jeden lub więcej utworów zazwyczaj zapowiadające i promujące album, z którego pochodzi tytułowy utwór na singlu.

  Sprzedaż[ | edytuj kod]

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Madonna-Online Videography Retrieved July 2, 2006

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Okładka • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Promo (ang. promotional recording) – wydawnictwo muzyczne lub filmowe o charakterze promocyjnym, np. singel lub album promocyjny. Nagrania tego typu są często rozpowszechniane w specjalnych opakowaniach w celu obniżenia kosztów lub zredukowaną właściwą oprawą graficzną wydawnictwa.
  VH1 (VH-1: Video Hits One do 1994 roku) jest amerykańskim kanałem telewizji kablowej, utworzonym w styczniu 1985 roku, przez Warner-Amex Satellite Entertainment, oddział Warner Communications, właścicieli MTV. VH1 i MTV są obecnie częścią MTV Networks, oddziału Viacom.
  Wulkan (z łac. Vulcanus – imię rzymskiego boga ognia) – miejsce na powierzchni Ziemi, z którego wydobywa się lawa, gazy wulkaniczne (solfatary, mofety, fumarole) i materiał piroklastyczny. Terminu tego również używa się jako określenie form terenu powstałych wskutek działalności wulkanu, choć bardziej poprawne są takie terminy jak: góra wulkaniczna, stożek wulkaniczny, kopuła wulkaniczna czy wulkan tarczowy.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.01 sek.