• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Gerrards Cross

  Przeczytaj także...
  Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.Wieś (łac. pagus, rus) – jednostka osadnicza o zwartej, skupionej lub rozproszonej zabudowie i istniejących funkcjach rolniczych lub związanych z nimi usługowych lub turystycznych, nieposiadająca praw miejskich lub statusu miasta (art. 2 ustawy z 29 sierpnia 2003 o urzędowych nazwach miejscowości i obiektów fizjograficznych).
  Dystrykt (od łac. districtus) to nazwa jednostki administracyjnej, a także okręgu sądowego, wyborczego lub innego, stosowana współcześnie lub dawniej w wielu państwach. Dystrykty mogą być zarówno jednostkami administracyjnymi najwyższego rzędu (np. w Izraelu, Luksemburgu, czy na Cyprze), jak i niższych rzędów (np. w RPA, czy Indii).

  Gerrards Crosswieś w Anglii, w hrabstwie Buckinghamshire, w dystrykcie South Bucks. Leży 31 km na zachód od centrum Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 7342 mieszkańców.

  Buckinghamshire – hrabstwo ceremonialne i niemetropolitalne w środkowej Anglii, w regionie South East England, położone w pobliżu Londynu.Anglia (ang. England, język staroangielski Englaland) – w przeszłości samodzielne królestwo, obecnie największa i najludniejsza część składowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Anglię zamieszkuje 83% całkowitej populacji państwa. Region zajmuje dwie trzecie wyspy Wielkiej Brytanii i posiada granice lądowe z Walią na zachodzie i Szkocją na północy. Wyspa oblewana jest przez Morze Północne, Morze Irlandzkie, Ocean Atlantycki i kanał La Manche. Stolicą Anglii jest Londyn.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Neighbourhood Statistics 2001 Census
  2. Gerrards Cross na mapie. getamap.ordnancesurvey.co.uk. [dostęp 2010-10-01].
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.948 sek.