• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Gerard Juszczak

  Przeczytaj także...
  Zagłębie Sosnowiec – polski wielosekcyjny klub sportowy z Sosnowca. Klub ma sekcje sportowe: piłka nożna, koszykówka i hokej na lodzie.Puchar Polski w futsalu (także Halowy Puchar Polski, oficjalny skrót HPP) – cykliczne rozgrywki futsalowe, organizowane co roku przez Polski Związek Piłki Nożnej dla polskich drużyn klubowych (zarówno amatorskich, jak i profesjonalnych). Zwycięzcy ćwierćfinałów awansują do turnieju finałowego - Final Four, z którego dwie najlepsze drużyny awansują do finału.
  Futsal (dawniej używana w Polsce oficjalna nazwa piłka nożna halowa pięcioosobowa lub potocznie halówka) – zespołowa gra sportowa, odmiana piłki nożnej rozgrywana w hali. Jej nazwa pochodzi od portugalskiego futebol de salão i hiszpańskiego fútbol sala lub fútbol de salón, co można przetłumaczyć jako halowa piłka nożna.
  .mw-parser-output .infobox td>.kariera td{padding:2px}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(1){min-width:61px}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(2){width:100%}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(3){text-align:right}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(4){text-align:right}

  Gerard Juszczak (ur. 1 października 1970 w Krakowie) – polski trener futsalowy i piłkarski pracujący obecnie na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski do lat 21. Jest absolwentem krakowskiego AWF-u, ukończył także studia podyplomowe na Uniwersytecie Jagiellońskim na kierunku menadżer sportu. Jest trenerem I klasy i posiada licencję UEFA PRO. Funkcję selekcjonera reprezentacji Polski U-21 łączy ze stanowiskiem selekcjonera kadry U-19. W latach 2009-2014 był trenerem Pogoni 04 Szczecin, z którą w sezonie 2013/2014 zdobył wicemistrzostwo Polski, a rok wcześniej doszedł do finału Pucharu Polski. Wcześniej prowadził m.in. Jango Katowice, z którym w sezonie 2006/2007 zajął trzecie miejsce w ekstraklasie i zdobył Puchar Polski. W 2009 roku zdobył z Pogonią 04 Mistrzostwo Polski U-20. Pełni także funkcję drugiego trenera Akademickiej Reprezentacji Polski, z którą zajął czwarte miejsce na Akademickich Mistrzostwach Świata. W 2009 roku zaliczył także krótki epizod na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski. W przeszłości był także trenerem piłkarskich zespołów: Kmita Zabierzów oraz Zagłębie Sosnowiec czy trawiastych drużyn w Akademii Wisły Kraków oraz Garbarni Kraków.

  Uniwersytet Jagielloński (historyczne nazwy: Akademia Krakowska, Szkoła Główna Koronna, Szkoła Główna Krakowska, Uniwersytet Krakowski; łac. Universitas Jagellonica Cracoviensis) – najstarsza polska szkoła wyższa, jeden z najstarszych uniwersytetów na świecie, mieszczący się w Krakowie.Kraków (łac. Cracovia, niem. Krakau) – miasto na prawach powiatu w południowej Polsce, siedziba władz województwa małopolskiego, drugie w kraju pod względem liczby mieszkańców i pod względem powierzchni.

  W sezonie 2014/15 objął funkcję trenera w pierwszoligowym AZS-ie Uniwersytet Warszawski.

  Ekstraklasa w futsalu (do roku 2008 oficjalnie I liga polska) jest najwyższą w hierarchii klasą ligowych rozgrywek w futsalu w Polsce, będąc jednocześnie najwyższym szczeblem centralnym (I poziom ligowy). Jej triumfator zostaje Mistrzem Polski, zaś najsłabsze drużyny są relegowane do I ligi polskiej. Obecnie zarządzana przez spółkę Futsal Ekstraklasa.Kmita Zabierzów - polski klub sportowy powstały w 1936 roku w Zabierzowie. Prowadzi sekcje piłki nożnej, łucznictwa, oraz pływacką.

  Sukcesy[ | edytuj kod]

  Pogoń 04 Szczecin[ | edytuj kod]

 • Ekstraklasa
 • 2. miejsce (1): 2014
 • Puchar Polski
 • Finał (1): 2013

  Jango Katowice[ | edytuj kod]

 • Ekstraklasa
 • 3. miejsce (1): 2007
 • Puchar Polski
 • Zdobywca (1): 2007

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Gerard Juszczak trenerem futsalistów AZS UW. www.kuazsuw.pl. [dostęp 2014-08-12].

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Gerard Juszczak na oficjalnej stronie Polskiego Związku Piłki Nożnej (pol.)
 • Jango Katowice, od sezonu 2009/10 FC Nova Katowice (po fuzji z P.A. Nova Gliwice) − polski klub futsalowy, powstały w listopadzie 1997 roku. Zespół gra obecnie w Ekstraklasie.Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
  Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie – uczelnia publiczna utworzona w Krakowie w 1950 roku.
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Reprezentacja Polski U-21 w futsalu – zespół, reprezentujący Rzeczpospolitą Polską, jest jednym z dwóch młodzieżowych futsalowych zespołów narodowych w kraju, powoływanym przez selekcjonera, w którym występować mogą wyłącznie zawodnicy posiadający obywatelstwo polskie i którzy rocznikowo nie przekroczyli 21 roku życia. Powstała w 2003 roku. Za jej funkcjonowanie odpowiedzialny jest Polski Związek Piłki Nożnej (PZPN). Obecnie jej trenerem jest Gerard Juszczak.
  AZS Uniwersytet Warszawski (AZS UW Warszawa) – męski klub futsalu z siedzibą w Warszawie należący do AZS Uniwersytetu Warszawskiego i będący jego sekcją. W sezonie 2011/2012 uczestniczy w rozgrywkach I ligi futsalu.
  Piłka nożna (ang. football, amer. soccer) – gra zespołowa. Fani piłki nożnej twierdzą, że jest najpopularniejszą dyscypliną sportową na świecie.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.02 sek.