• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • George prosto z drzewa 2

  Przeczytaj także...
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.
  Christopher Showerman (ur. 24 czerwca 1971 roku w Jackson, w stanie Michigan) – amerykański aktor teatralny, filmowy i telewizyjny.

  George prosto z drzewa 2 (ang. George of the Jungle 2) – amerykańska komedia zrealizowana w live action. Jest to sequel filmu pt. George prosto z drzewa z 1997 roku.

  Live action – pochodzący z języka angielskiego termin odnoszący się do pracy wykonywanej przez żywych aktorów przed kamerą, w przeciwieństwie do animacji. Live action jest normą w kinematografii, więc używanie tego terminu jest zazwyczaj zbyteczne. Jest jednak konieczne w sytuacji, gdzie ważne jest rozróżnienie, czy chodzi o animację, czy praca jest adaptacją kreskówki, jak na przykład Flintstonowie, 101 dalmatyńczyków (odnoszące się do kreskówki i filmu aktorskiego).Tarzan (ur. jako John Clayton) – postać literacka wymyślona przez Edgara Rice’a Burroughsa. Pierwsza z serii książek pt. Tarzan wśród małp (Tarzan of the Apes) była publikowana odcinkami w gazecie w 1912, a jako książka ukazała się w 1914. Potem napisał jeszcze dwadzieścia trzy dalsze części. Tarzan był synem Brytyjczyków o szlacheckim pochodzeniu, których buntownicy wysadzili na bezludnej afrykańskiej wyspie. Rodzice Tarzana zmarli, kiedy ten był jeszcze niemowlęciem. Osieroconym ludzkim dzieckiem zaopiekowały się małpy. Tarzan wyrósł na potężnego mężczyznę i niejednokrotnie wykazywał się ponadprzeciętną siłą fizyczną. Kolejne książki ukazywały coraz to nowe przygody, w wyniku których bohater m.in. poznał swoją miłość Jane i odnalazł rodzinę w Anglii. Pojawiali się też liczni naśladowcy opisujący przygody Tarzana, z którymi prowadzono spory sądowe o prawa autorskie. Nakręcono wiele adaptacji filmowych. Najsłynniejszą z nich był klasyczny cykl z Johnnym Weissmullerem.

  Fabuła[ | edytuj kod]

  Film przedstawia dalsze przygody George’a, wychowanego przez małpy, tak jak Tarzan. Teściowa George’a – Beatrice Stanhope nie może pozwolić swojej córce – Urszuli i wnukowi na życie w dżungli. Dogaduje się z byłym narzeczonym dziewczyny – Lylem i razem poddają dziewczynę w hipnozie, nakłaniając ją, aby porzuciła George’a oraz zniszczyć dżunglę. George wraz z zwierzętami wyruszają na ratunek Urszuli i muszą uratować dżunglę przed spustoszeniem.

  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).Thomas Haden Church, właściwie Thomas Richard McMillen Quesada (ur. 17 czerwca 1960 w El Paso, w stanie Teksas) - amerykański aktor, znany głównie z sitcomu NBC Skrzydła.

  Obsada[ | edytuj kod]

 • Christopher ShowermanGeorge, Król Dżungli
 • Julie BenzUrsula Stanhope
 • Christina Pickles – Beatrice Stanhope
 • Thomas Haden ChurchLyle Van de Groot
 • Angus T. JonesGeorge Jr., Książę Dżungli
 • John CleeseMałpa
 • Kevin GreutertTookie
 • Keith Scott – Narrator
 • Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • George prosto z drzewa 2 w bazie IMDb (ang.)
 • George prosto z drzewa 2 w bazie Filmweb
 • George prosto z drzewa (tyt. oryg. George of the Jungle) – amerykańska komedia z 1997 roku, zrealizowana w live action. Adaptacja serialu telewizyjnego pod tym samym tytułem. W 2003 roku powstał sequel filmu – George prosto z drzewa 2. Kevin Greutert (ur. 31 marca 1965 w Pasadenie, USA) – amerykański montażysta, scenarzysta i reżyser filmowy, okazjonalnie aktor. Najlepiej znany z montażu pięciu części filmu Piła. Zmontował także filmy Nieznajomi (2008), Room 6 (2006) i Podróż do końca nocy (2006). Jego debiutem reżyserskim jest film Piła VI.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  John Marwood Cleese (ur. 27 października 1939 w Weston-super-Mare) – angielski aktor komediowy, członek grupy Monty Python.
  Julie M. Benz (ur. 1 maja 1972 w Pittsburgh w stanie Pensylwania, USA) – amerykańska aktorka. Znana głównie z filmu Piła V i serialu telewizyjnego Dexter, a także roli Robin Gallagher w szóstym sezonie serialu Gotowe na wszystko. Jest rozpoznawalna również z roli Darli w serialach Anioł ciemności i Buffy: Postrach wampirów.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.797 sek.