• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • George prosto z drzewa - serial 2007  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Zbigniew Konopka (ur. 1964) – polski aktor teatralny i dubbingowy. W 1988 roku ukończył PWST w Warszawie. Gra w Teatrze Powszechnym.Puls 2 – polska stacja telewizyjna z koncesją na nadawanie w ramach naziemnej telewizji cyfrowej (na drugim multipleksie), należąca do Telewizji Puls.

  George prosto z drzewa (ang. George of the Jungle) – amerykańsko-kanadyjski serial animowany wykonany w technice komputerowej (Adobe Flash). Został on stworzony we współpracy ze Studio B Productions.

  Serial był emitowany w Polsce od 9 lutego 2008 w Cartoon Network. Od 12 października 2011 roku serial był nadawany na kanale Boomerang. Od 6 kwietnia 2013 serial pojawił się na antenie TV Puls 2 w bloku Junior TV oraz 22 września 2014 na Nickelodeon Polska.

  Fabuła[ | edytuj kod]

  Jest to serial, który opowiada o przygodach George’a z dżungli. Ta kreskówka to serial pokrewny do Tarzana. George wraz ze swoimi przyjaciółmi mieszka w dżungli. Tam spotykają go różne dziwne i śmieszne przygody. W latach 1967-1968 powstał także serial animowany z George’em w roli głównej o tym samym tytule. Oprócz tych kreskówek zostały nakręcone filmy pełnometrażowe:

  Janusz Zadura (ur. w 1968 w Puławach) – polski aktor dubbingowy i dziennikarz. Rzadko występuje w filmach i serialach przed kamerą.Łukasz Talik (ur. 15 października 1984 w Bielsku-Białej) – wokalista i aktor musicalowy i dubbingowy. Absolwent Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej przy Teatrze Muzycznym w Gdyni.
 • George prosto z drzewa – 1997,
 • George prosto z drzewa 2 – 2003.


 • Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Nickelodeon Polska (w skrócie Nick Polska) – uruchomiona 10 lipca 2008 r., o godz. 12:00, polskojęzyczna wersja amerykańskiej stacji telewizyjnej Nickelodeon, emitującej programy dla dzieci i młodzieży. Jego właścicielem jest MTV Networks Polska.
  Adam Bauman (ur. 10 czerwca 1957 w Warszawie) – polski lektor, aktor teatralny, filmowy i dubbingowy, także scenarzysta. Mąż Agaty Gawrońskiej.
  Film animowany – rodzaj filmu, w którym obrazy nie są uzyskiwane na drodze rejestrowania zjawisk (w sposób ciągły) przy pomocy kamery. Źródłem danych jest często ręcznie rysowana grafika przedstawiająca na pojedynczych klatkach filmu kolejne fazy ruchu (stąd też film animowany określany jest zazwyczaj mianem filmu rysunkowego lub kreskówki). Mogą być również wykorzystywane techniki animacji poklatkowej zdjęć poklatkowych. Obecnie coraz czesciej stosowana jest grafika i animacja wspomagana komputerowo.
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.
  Studio Genetix Film Factory – polskie filmowo-telewizyjne studio dźwiękowe, zajmujące się realizacją audio-wizualną dźwięku dla potrzeb polskich produkcji TV, filmowych i radiowych, gier komputerowych, reklam oraz prezentacji multimedialnych. Studio Genetix Film Factory dysponuje obecnie dwoma studiami nagraniowo-montażowymi. Firma działa od 1997 roku, swoją siedzibę ma w Warszawie, przy ulicy Dominikańskiej 9 i Forty Mokotów. Założycielem studia jest Jarosław Wójcik.
  Mirosław Wieprzewski, polski aktor teatralny i dubbingowy. Znany z ról Prosiaczka (Kubuś Puchatek), Gargamela (Smerfy) (w tej roli drugi po Wiesławie Drzewiczu), Kulfona (w programach telewizyjnych Ciuchcia, Kulfon, co z ciebie wyrośnie?), Monitora (Przybysze z Matplanety), Ratcheta (Ratchet & Clank: Załoga Q oraz Ratchet & Clank: 4 za jednego), Elfa Baliszka w spektaklu dla dzieci w Teatrze Groteska w Krakowie lub Meowtha (Pokémon).

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.019 sek.