• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • George Young - misjonarz  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Manitoulin (ang. Manitoulin Island, fr. Île Manitoulin) - kanadyjska wyspa, w prowincji Ontario, położona w północnej części jeziora Huron. Zajmuje powierzchnię 2766 km² i jest największą na świecie wyspą położoną na jeziorze. Nazwa wyspy w tubylczych językach z rodziny algonkin oznacza "władzę duchów Manitou".Strażnica – Towarzystwo Biblijne i Traktatowe (pop. Towarzystwo Strażnica) – korporacje prawne reprezentujące przed władzami świeckimi Chrześcijański Zbór Świadków Jehowy.
  function mfTempOpenSection(id){var block=document.getElementById("mf-section-"+id);block.className+=" open-block";block.previousSibling.className+=" open-block";}

  George Young (ur. 8 września 1886 w Kolumbii Brytyjskiej; zm. 1 maja 1939) – misjonarz największej grupy Badaczy Pisma Świętego, która w 1931 roku przyjęła nazwę Świadkowie Jehowy. Usługiwał jako pielgrzym w latach 1917–1921, później pełnił służbę misjonarską na wyspach Morza Karaibskiego, w krajach Ameryki Południowej, Hiszpanii, Portugalii i w Związku Radzieckim. W znacznej mierze przyczynił się do rozwoju działalności Świadków Jehowy na tych terenach.

  Zbór – określenie stosowane m.in. w Polsce, Czechach (czes. sbor) i na Białorusi (biał. збор) w odniesieniu do lokalnej wspólnoty wiernych kościołów protestanckich (gmina, zgromadzenie, kongregacja) oraz niektórych ugrupowań nieprotestanckich, historycznie wywodzących się z protestantyzmu oraz przez np. Świadków Jehowy.Świadkowie Jehowy w Boliwii – wspólnota 22 703 aktywnych Świadków Jehowy (głosicieli) w Boliwii, należących do 266 zborów. W 2012 roku na dorocznej uroczystości Wieczerzy Pańskiej (Pamiątce) zebrało się 73 688 osób. Działalność miejscowych wyznawców koordynuje Biuro Oddziału w Santa Cruz.

  Spis treści

 • 1 Życiorys
 • 1.1 Dzieciństwo i praca zawodowa
 • 1.2 Działalność w Kanadzie
 • 1.3 Wyjazd na tereny zagraniczne
 • 1.4 Hiszpania i Portugalia
 • 1.5 Związek Radziecki
 • 1.6 Powrót do Ameryki
 • 1.7 Życie rodzinne i śmierć
 • 2 Przypisy
 • 3 Bibliografia


 • Podstrony: 1 [2] [3]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Prezbiterianizm lub Kościół Prezbiteriański – część protestanckich kościołów reformowanych. Władze w kościołach sprawują wybierani przez wiernych starsi. Kościoły Prezbiteriańskie zaczęły rozprzestrzeniać się w XVI wieku, impulsem do tego była reformacja zapoczątkowana przez Marcina Lutra w 1517 roku. Głównym propagatorem był John Knox, który był Szkotem, studiował on z Janem Kalwinem w Genewie.
  Świadkowie Jehowy na Saint Kitts i Nevis – wspólnota 267 Świadków Jehowy (głosicieli) na Saint Kitts i Nevis. (Saint Kitts – 210 głosicieli i 57 na Nevis), należących do 5 zborów (4 na Saint Kitts i 1 na Nevis). W 2012 roku na dorocznej uroczystości Wieczerzy Pańskiej (Pamiątce) zebrało się 968 osób (792 na Saint Kitts i 176 na Nevis).
  Madryt (hiszp. Madrid) – stolica i największe miasto Hiszpanii, położony w środkowej części kraju u podnóża Sierra de Guadarrama (Wyżyna Kastylijska) nad rzeką Manzanares.
  Ewangelizacja (gr. euaggelizein – głosić dobrą nowinę) – propagowanie głównych kanonów wiary chrześcijańskiej, a przede wszystkim nauki o Jezusie.
  Świadkowie Jehowy w Surinamie – wspólnota 2620 aktywnych Świadków Jehowy (głosicieli) w Surinamie, należących do 51 zborów. W 2012 roku na dorocznej uroczystości Wieczerzy Pańskiej (Pamiątce) zebrało się 8121 osób. Działalność miejscowych wyznawców koordynuje Biuro Oddziału w Paramaribo.
  Fotodrama stworzenia (ang. tytuł oryginalny Photo-Drama of Creation) – amerykański film religijny, przygotowywany w latach 1912-1914 przez Towarzystwo Strażnica.
  Strażnica Zwiastująca Królestwo Jehowy (ang. The Watchtower Announcing Jehovah’s Kingdom) – czasopismo religijne wydawane od lipca 1879 roku przez Towarzystwo Strażnica, oficynę wydawniczą Świadków Jehowy. Jest wydawane jednocześnie w 254 językach. Rocznik „Strażnicy” zawiera 18 numerów w dwóch wydaniach: wydanie dwumiesięczne „do rozpowszechniania” (osiąga przeciętny nakład około 59 000 000 egzemplarzy co czyni je czasopismem o najwyższym nakładzie na świecie) i „Strażnica” (wydanie do studium), która ukazuje się jako miesięcznik o przeciętnym nakładzie około 15 252 000 egzemplarzy. „Strażnica Zwiastująca Królestwo Jehowy” jest jedynym, regularnie wydawanym w około 50 językach periodykiem.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.044 sek.