• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • George O’Malley

  Przeczytaj także...
  American Broadcasting Company (krócej ABC lub ABC Network) − jedna z trzech głównych amerykańskich sieci telewizyjnych w USA, powstała w 1932 jako radio NBC Blue Network. Obecnie należy ona do The Walt Disney Company.Katolicyzm – doktryna Kościoła chrześcijańskiego – jedna z dwóch grup Kościołów, obok Kościoła prawosławnego, powstałych w wyniku rozłamu w Kościele chrześcijańskim w 1054 (tzw. schizmy wschodniej). Jedna z największych grup wyznań chrześcijańskich, obok prawosławia i protestantyzmu oraz ogół zasad wiary i życia religijnego do których odwołuje się Kościół Kościół katolicki wraz z Kościołami wschodnimi pozostającymi z nim w pełnej jedności, wspólnoty tradycjonalistyczne, starokatolickie oraz część anglikańskich, liberalnych i niezależnych.
  Cristina Yang – fikcyjna postać, jedna z głównych bohaterów serialu Chirurdzy stacji ABC. Odgrywana jest przez Sandrę Oh, a została stworzona przez Shondę Rhimes. Pracuje w Seattle Grace Hospital w pierwszym, drugim i trzecim sezonie jako stażystka, od sezonu czwartego jako rezydentka. Jest ambitna i bardzo chłodna.

  George O’Malley – fikcyjna postać serialu Chirurdzy (ang. „Grey's Anatomy”) amerykańskiej stacji ABC. George w serialu grany jest przez T.R. Knighta. Ma około 30 lat. Jest rezydentem na chirurgii w szpitalu Seattle Grace.

  George wychował się w katolickiej rodzinie.

  Historia postaci[]

  George jest stażystą na oddziale chirurgii szpitala Seattle Grace. W pierwszym odcinku, Alex Karev nadał mu ksywę 007, ponieważ zapomniał, co ma zrobić podczas swojej pierwszej operacji. Jedną z jego kolejnych ksyw jest 'Irlandczyk' (został tak nazwany, ponieważ jedna z pacjentek stwierdziła, że ma irlandzki chód i akcent) oraz Bambi (ksywka nadana przez Cristinę Yang) Jego pierwszą dziewczyną była pielęgniarka Olivia, od której zaraził się syfilisem. Przez długi czas zakochany w Meredith Grey, od ich pierwszego spotkania. Po ich wspólnej nocy ucierpiała ich przyjaźń. Wtedy zaczął spotykać się z dr Callie Torres, chirurgiem ortopedycznym, ale jego skłonność do przedkładania swoich przyjaciół ponad związek, spowodowała przerwanie związku. W czasie rozstania, Callie przespała się z Markiem Sloanem. Podczas wypadu do lasu, George zauważył drżenie rąk doktora Burke. Poinformował o swoich podejrzeniach Cristinę, po zdiagnozowaniu u jego ojca raka przełyku oraz uszkodzenia zastawki sercowej, które wymagały operacyjnego leczenia. Zaniepokojony obecnymi chirurgicznymi możliwościami Prestona, skontaktował się z doktor Ericą Hahn, by to ona przeprowadziła operacje wymiany zastawek u jego ojca. Jego związek z Callie został dodatkowo nadszarpnięty, gdy dowiedział się o jej zdradzie ze Sloanem, ale wraz z pogarszającym się stanem jego ojca, powoli pozwalał Callie wstępować w swoje życie. Decyzja o odłączeniu ojca od urządzeń podtrzymujących jego życie, spowodowana ciężkim i nieodwracalnym stanem po operacjach, była wyjątkowo bolesna i niszcząca dla George’a. By uśmierzyć ból po stracie ojca, George stał się „seks maszyną” powodując u Callie spore zakłopotanie. Później powiedział jej, że będzie szczęśliwy żyjąc z nią i że ją kocha. Oświadczył się jej, a następnie poślubił w Las Vegas. Po jednej z kłótni z Callie, zdradził ją z Izzie. Nie pamiętał jednak wydarzeń z nocy, ze względu na zbyt dużą ilość wypitego alkoholu. Dopiero podczas rozmowy z ojcem Callie, przypomina sobie wydarzenia z Izzie. Postanawia nie mówić o tym Callie. Za pierwszym razem nie zdał egzaminu końcowego i ponownie odbywał staż, jednak po kilku tygodniach szef chirurgii pozwolił mu ponownie zdawać test, w efekcie George zdał test i został rezydentem. W 5. sezonie ginie, ratując kobietę spod nadjeżdżającego autobusu, samemu się pod niego rzucając. Przez obrażenia jakie poniósł, nie można go było rozpoznać. Dopiero, gdy napisał „007" palcem, na ręce Meredith, okazuje się, że to rzeczywiście on. Przed tym zdarzeniem, zamierzał wstąpić do armii, jako chirurg urazowy.

  Calliope Iphegenia Torres (znana jako Callie) – fikcyjna postać, jedna z bohaterek serialu Chirurdzy stacji ABC. Odgrywana jest przez Sarę Ramírez, a została stworzona przez Shondę Rhimes. Pracuje w Seattle Grace Hospital od drugiego sezonu jako rezydentka ortopedii. Dorastała w Południowej Florydzie. Ma młodszą siostrę Arię.Meredith Grey – fikcyjna postać, główna bohaterka serialu Chirurdzy stacji ABC. Odgrywana jest przez Ellen Pompeo, a została stworzona przez Shondę Rhimes.

  Często jeden z najbardziej emocjonalnych stażystów, czasami sprzecza się z innymi mimo bardzo pozytywnej osobowości. Mimo braku pewności siebie, dowiódł swojego talentu chirurgicznego. George skończył Oregon Health and Sciences University.

  Bibliografia[]

 • Dr George O’Malley (ang.). IMDb. [dostęp 2012-04-18]. • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Kiła (łac. lues, syphilis, stgr. syphlos, brudny) – choroba przenoszona głównie drogą płciową, wywoływana przez krętka bladego (łac. Treponema pallidum ssp. pallidum). Do zakażenia może również dojść drogą przezłożyskową.
  Las Vegas (wymowa:/lɑːs ˈveɪɡəs/) – najbardziej zaludnione miasto w amerykańskim stanie Nevada, w hrabstwie Clark. Na arenie międzynarodowej kojarzone jest przede wszystkim z grami hazardowymi, zakupami oraz wyszukanymi restauracjami. Las Vegas, które samo siebie określa mianem Światowej Stolicy Rozrywki, słynie z ogromnych kasyn i powiązanych z nimi atrakcji. Tolerancja dla różnych form rozrywki dla pełnoletnich przypisała Las Vegas tytuł Miasta Grzechu.
  James Bond (pseudonim Agent 007) – postać fikcyjna agenta Jej królewskiej Mości, w służbie brytyjskiego wywiadu wojskowego – MI6, stworzona przez pisarza Iana Fleminga. Bond jest protagonistą w wielu powieściach i opowiadaniach Fleminga, po śmierci autora dalsze przygody Bonda opisywali Kingsley Amis, John Gardner, Christopher Wood, Raymond Benson, Sebastian Faulks i Jeffery Deaver.
  Preston Xavier Burke – fikcyjny bohater serialu Chirurdzy, stacji ABC, grany przez Isaiah Washingtona, a stworzony przez Shondę Rhimes.
  Ortopedia (gr. orthos – prosty, prawidłowy oraz paideía – wychowanie, wykształcenie) – dział medycyny zajmujący się diagnostyką i leczeniem chorób i urazów narządu ruchu: szkieletu (z wyjątkiem kości czaszki), układu więzadłowo-stawowego oraz uszkodzeń mięśni, nerwów i naczyń. W Polsce specjalizacja lekarska z ortopedii i traumatologii może być rozpoczęta po odbyciu podyplomowego stażu lekarskiego.
  Rak przełyku (łac. carcinoma oesophagi) – nowotwór złośliwy przełyku, wywodzący się z nabłonka płaskiego – rak płaskonabłonkowy (carcinoma planoepitheliale), lub gruczołowego – rak gruczołowy (adenocarcinoma). Jego najczęstszym objawem jest dysfagia. Rozpoznanie stawia się na podstawie badania wycinków pobranych podczas endoskopii. Leczenie opiera się głównie na chirurgii (w przypadku zaawansowanych nowotworów również chemioterapii i radioterapii). Rokowanie jest złe.
  Isobel Katherine Stevens (znana jako Izzie) to fikcyjna postać, jedna z głównych bohaterek serialu Chirurdzy stacji ABC. Odgrywana jest przez Katherine Heigl, a została stworzona przez Shondę Rhimes.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.043 sek.