• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • George LeMieux

  Przeczytaj także...
  Partia Republikańska (ang. Republican Party) – amerykańska konserwatywna partia polityczna założona w 1854. Jedna z dwóch głównych sił politycznych w USA, obok Partii Demokratycznej. Potocznie nazywana „Grand Old Party” (GOP).Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  Charles Joseph Crist, znany jako Charlie Crist (ur. 24 lipca 1956) – amerykański polityk, działacz Partii Republikańskiej. Gubernator Florydy w latach 2007-2010.

  George S. LeMieux (ur. 21 maja 1969) – amerykański prawnik i polityk, działacz Partii Republikańskiej. W latach 2009-2011 Senator Stanów Zjednoczonych z Florydy.

  Wieloletni funkcjonariusz republikańskiego aparatu politycznego i adwokat, LeMieux był najbliższym współpracowników gubernatora Florydy Charliego Crista, którego był szefem sztabu do stycznia 2008, kiedy powrócił do praktyki adwokackiej.

  Gdy senator Mel Martinez ogłosił, iż nie będzie ubiegał się o ponowny wybór, postanowił jednocześnie wcześniej zrezygnować a mandatu. Gubernator Crist jego następcą wyznaczył LeMieux.

  Senat Stanów Zjednoczonych (ang. United States Senate) – ciało ustawodawcze, izba wyższa amerykańskiego Kongresu – dwuizbowego parlamentu federalnego. Senatorowie wybierani są na 6-letnią kadencję. Wybory do Senatu odbywają się co 2 lata, w każdych Amerykanie głosują na 1/3 składu izby. Ponieważ każdy stan ma dwa miejsca w Senacie, zwykle 2/3 stanów bierze udział w wyborach do Senatu w każdym dwuletnim cyklu. Ponadto stosunkowo często odbywają się wybory uzupełniające w poszczególnych stanach, gdy urzędujący senator odejdzie z izby podczas swojej kadencji.Melquiades Rafael "Mel" Martinez (ur. 23 października 1946 w Sagua La Grande na Kubie) – polityk amerykański, były senator ze stanu Floryda (wybrany w 2004, zrezygnował w 2009), członek Partii Republikańskiej, były sekretarz urbanizacji.

  Linki zewnętrzne[]

 • Biografia w Biographical Directory of the United States Congress (ang.) • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Polityk – osoba działająca w sferze polityki, którą w klasycznym rozumieniu pojmujemy jako sztukę zdobywania władzy i rządzenia państwem, przy czym celem jest tu dobro wspólne, a przyporządkowanie działania temu celowi ostateczne. Polityk dąży więc do udziału we władzy lub do wywierania wpływu na podział władzy.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.016 sek.