• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • George Lazenby  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Interia.pl – portal internetowy, założony w 1999, przy czym oficjalna premiera podstawowej usługi - portalu internetowego - odbyła się 11 lutego 2000 r. Od 18 października 1999 do 11 lutego następnego roku serwis umożliwiał jedynie korzystanie z bezpłatnych kont poczty elektronicznej ("poczta.fm"). Portal jest prowadzony przez Grupę INTERIA.PL Sp. z o.o. Sp. k., która od stycznia 2008 niemal w całości (96.6.% akcji i 99% głosów na walnym zgromadzeniu) należy do niemieckiego przedsiębiorstwa Grupa Bauer Media Polska.Marlboro – jedna z najbardziej znanych na świecie marek papierosów, produkowana przez firmę Philip Morris International, należącą niegdyś do holdingu Altria Group Inc. Widoczne na paczce słowa Veni, vidi, vici są nawiązaniem do znanej wypowiedzi Juliusza Cezara.

  George Robert Lazenby (ur. 5 września 1939 w Queanbeyan) – australijski aktor i model, znany głównie z roli Jamesa Bonda w filmie W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Wczesne lata[ | edytuj kod]

  Urodził się w Queanbeyan w Australii jako syn Sheili Joan (z domu Bodel) i George’a Edwarda Lazenby, mechanika, pracownika kolejowego. Po ukończeniu szkoły Goulburn High School, podjął pracę jako sprzedawca samochodów w Morris Motor Company w Canberze i jako instruktor narciarski. Kilka razy zajął pierwsze miejsce w zawodach narciarskich. Grał na gitarze basowej w zespole o nazwie The Corvettes. Służył w siłach specjalnych armii australijskiej; zdobył stopień wojskowy sierżanta i był instruktorem samoobrony.

  Peter Bogdanovich (ur. 30 lipca 1939 w Kingston w stanie Nowy Jork) - amerykański reżyser, aktor, scenarzysta i producent filmowy.Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.

  Kariera[ | edytuj kod]

  W 1964 przeniósł się do Londynu, gdzie dorabiał jako model i aktor występujący w reklamach telewizyjnych, m.in. Marlboro.

  Był najlepiej płatnym modelem, zanim w 1968 został odkryty przez producentów filmowych, którzy po rezygnacji z roli Jamesa Bonda przez Seana Connery’ego zdecydowali się na zatrudnienie go do głównej roli w szóstym filmie z cyklu przygód agenta 007 W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości (On Her Majesty's Secret Service, 1969), za którą zdobył nominację do nagrody Złotego Globu.

  Nowotwory ośrodkowego układu nerwowego są grupą nowotworów rozwijających się w tkankach mózgowia i rdzenia kręgowego. Mogą to być nowotwory pierwotne i przerzutowe, nowotwory pierwotne dzielą się na łagodne i złośliwe. Inaczej niż w innych lokalizacjach, nowotwory łagodne ośrodkowego układu nerwowego również nierzadko wiążą się z poważnym rokowaniem, ponieważ mogą wywierać objawy uciskowe.Nowa seria Alfred Hitchcock przedstawia (ang. The New Alfred Hitchcock Presents) – amerykański serial, będący antologią, na którą składały się wyreżyserowane przez różnych reżyserów krótkie filmiki kryminalne.

  Lazenby miał zagrać w dramacie kryminalnym Gra śmierci (Game of Death, 1978) u boku Bruce’a Lee, jednak śmierć Lee pokrzyżowała te plany. Wystąpił jednak w trzech z czterech obrazów, na które podpisał kontrakt w Hongkongu, m.in. Człowiek z Hongkongu (The Man from Hong Kong, 1975) z Ursulą Andress i Jeanem-Paulem Belmondo, oraz amerykańskich produkcjach telewizyjnych, w tym NBC Cover Girls (1977) z udziałem Dona Johnsona czy kinowych, m.in. w dramacie Petera Bogdanovicha Święty Jacek (Saint Jack, 1979) u boku Bena Gazzary. W latach 90. oglądać mogliśmy go w szeregu filmów z erotycznej serii Emmanuelle, gdzie grał postać biznesmena wysłuchującego pikantnych zwierzeń granej przez Sylvię Kristel tytułowej bohaterki.

  Queanbeyan – miasto w Australii, w stanie Nowa Południowa Walia. Miasto zostało założone w 1838 roku. W 2004 miasto zamieszkiwało 34 084 mieszkańców. Urodził się tu Mark Webber. Ośrodek administracyjny hrabstwa o takiej samej nazwie.Hotel – obiekt wchodzący w skład infrastruktury turystycznej, w którym świadczone są odpłatnie usługi noclegowe (przede wszystkim krótkookresowe).


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.
  Biagio Anthony "Benny" Gazzara (ur. 28 sierpnia 1930 w Nowym Jorku, zm. 3 lutego 2012 tamże) − amerykański aktor filmowy, teatralny i telewizyjny, reżyser i scenarzysta.
  Pam Shriver, po mężu Lazenby (ur. 4 lipca 1962 w Baltimore) – amerykańska tenisistka, wielokrotna zwyciężczyni turniejów wielkoszlemowych w grze podwójnej.
  Don Johnson, właściwie Donald Wayne Johnson (ur. 15 grudnia 1949 we Flat Creek, Missouri) - amerykański aktor filmowy i piosenkarz.
  Bruce Lee, właściwie Lee Hsiao Lung (李小龍 pinyin Lǐ Xiăolóng), urodz. Lee Jun-fan (李振藩 pinyin Lǐ Zhènfān); (ur. 27 listopada 1940 w San Francisco, zm. 20 lipca 1973 w Hongkongu) – amerykański aktor i mistrz sztuk walk pochodzenia chińskiego. Ikona kina akcji oraz znana postać najnowszej kultury. Był synem Lee Hoi-chuena, aktora opery chińskiej i śpiewaczki Grace.
  Daily Express - brytyjski, konserwatywny dziennik-tabloid wydawany przez Express Newspapers. Nakład ok. 1 mln egzemplarzy.
  Team Knight RiderTKR (Piątka nieustraszonych) – kontynuacja telewizyjnej serii z lat 80-tych XX wieku Knight Rider (Nieustraszony). Twórcami serialu byli David A. Goodman oraz Rick Copp. Serial był nadawany w latach 1997-1998, miał tylko jeden sezon (22 odcinki), po czym zaprzestano produkcji, głównie ze względu na krytyczne recenzje.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.888 sek.