• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Georg Neumann

  Przeczytaj także...
  Płyta gramofonowa – zwykle okrągła płyta o średnicy do 30 cm z zapisanym spiralnie w postaci rowka analogowym nagraniem dźwiękowym.II wojna światowa – największy konflikt zbrojny w historii świata, trwający od 1 września 1939 do 2 września 1945 roku (w Europie do 8 maja 1945), obejmujący zasięgiem działań wojennych prawie całą Europę, wschodnią i południowo-wschodnią Azję, północną Afrykę, część Bliskiego Wschodu i wszystkie oceany. Niektóre epizody wojny rozgrywały się nawet w Arktyce i Ameryce Północnej. Poza większością państw europejskich i ich koloniami, brały w niej udział państwa Ameryki Północnej i Ameryki Południowej oraz Azji. Głównymi stronami konfliktu były państwa Osi i państwa koalicji antyhitlerowskiej (alianci). W wojnie uczestniczyło 1,7 mld ludzi, w tym 110 mln z bronią. Według różnych szacunków zginęło w niej od 50 do 78 milionów ludzi.
  Wedemark - gmina samodzielna (niem. Einheitsgemeinde) w Niemczech, w kraju związkowym Dolna Saksonia, w związku komunalnym Region Hanower.
  Georg Neumann U87 – jeden z najbardziej znanych mikrofonów

  Georg Neumann GmbH (Neumann) – niemiecka firma zajmująca się produkcją mikrofonów studyjnych, założona w 1928 roku przez niemieckiego wynalazcę i pioniera fonograficznego – Georga Neumanna. Od 1991 roku Neumann jest częścią grupy Sennheiser.

  Hanower (niem. Hannover) – miasto w Niemczech, stolica kraju związkowego Dolna Saksonia (niem. Niedersachsen) oraz związku komunalnego Region Hanower. Leży nad rzeką Leine. Rozwinięty przemysł środków transportu (samochody, lokomotywy, wagony), elektrotechniczny (zakłady Telefunken), chemiczny, włókienniczy, gumowy Continental AG i spożywczy (czekolada). Siedziba Stowarzyszenia Krajowego (Landesverbände) Technisches Hilfswerk obejmującego swym zasięgiem landy Dolna Saksonia oraz Brema.Mikrofon – przetwornik elektroakustyczny służący do przetwarzania fal dźwiękowych na przemienny prąd elektryczny.

  Najbardziej znanymi produktami firmy są mikrofony pojemnościowe do zastosowań studyjnych i scenicznych. Przez kilkadziesiąt lat był liderem w produkcji obrabiarek do cięcia płyt gramofonowych. Georg Neumann to także stoły mikserskie.

  Historia[ | edytuj kod]

  Początkowo przedsiębiorstwo zajmowało się produkcją modelu CMV 3, który stał się pierwszym dostępnym w handlu na świecie mikrofonem. Ze względu na swój kształt przezwano go butelką Neumanna. Bardzo często spotyka się go na fotografiach z okresu II wojny światowej z wystąpień publicznych.

  Nagrody Grammy (ang. Grammy Award) − przyznawane corocznie przez amerykańską Narodową Akademię Sztuki i Techniki Rejestracji, honorują wyróżniające się osiągnięcia w muzyce. Ceremonie rozdania nagród uświetniają występy cenionych artystów, zaś sama Grammy uważana jest poniekąd za muzycznego Oscara.Sennheiser electronic GmbH & Co. KG – niemiecka, czyt. Zenhaizer. Prywatna firma rodzinna założona w 1945 roku przez rodzinę Sennheiserów, wytwarzająca mikrofony, słuchawki, akcesoria telefoniczne oraz zestawy słuchawkowe dla lotnictwa. W swojej ofercie firma posiada produkty do zastosowań profesjonalnych, biznesowych jak i produkty na rynek konsumencki.

  Fabryka Neumanna w Berlinie została zbombardowana przez aliantów w listopadzie 1943 roku, co doprowadziło do przeniesienia fabryki do Gefell. W 1949 roku rozpoczęto produkcję nowego modelu U 47 na podstawie wcześniejszego modelu 7 M. Był to jeden z pierwszych mikrofonów pojemnościowych. W latach 1953–1956 firma wprowadziła szereg małych mikrofonów pojemnościowych (KM 53, 54, 56), które stosowały stacje telewizyjne. Wprowadziła ona także jako pierwsza mikrofon stereofoniczny.

  Berlin – stolica, siedziba rządu Republiki Federalnej Niemiec. Największe miasto Niemiec, na prawach kraju związkowego. Zajmuje powierzchnię 890 km², zamieszkuje je blisko 3,5 mln osób. Jest największym po Londynie i Paryżu miastem w Unii Europejskiej.

  W 1965 roku firma rozpoczęła produkcję mikrofonów studyjnych. W 1995 roku wprowadzono szereg lampowych mikrofonów z transformatorowym układem wyjścia, a w 2003 roku mikrofon analogowo-cyfrowy. W 2005 roku powstał pierwszy mikrofon dynamiczny firmy przystosowany dla branży filmowej.

  W 1991 roku Neumanna przejął Sennheiser. Przejęcie przez Sennhaisera Neumanna spowodowało przeniesienie produkcji Neumanna do nowo wybudowanej fabryki w Wedemark niedaleko Hanoweru. Jednak firma swoją siedzibę nadal utrzymuje w Berlinie.

  Produkty[ | edytuj kod]

 • mikrofony
 • obrabiarki do cięcia płyt gramofonowych
 • miksery
 • studyjne monitory odsłuchowe
 • Nagrody[ | edytuj kod]

 • 1999 – techniczna nagroda Grammy za jeden z mikrofonów marki
 • Reklama

  Czas generowania strony: 0.619 sek.