• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Geoff Tate

  Przeczytaj także...
  Hit Parader (w początkach istnienia Hit Parade) - amerykańskie czasopismo muzyczne wydawane przez spółkę Magna Publishing Group; obszary, na których szczególnie skupia się miesięcznik oscylują wokół hard rocka i heavy metalu.International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.

  Geoff Tate, właśc. Geoffrey Wayne Tate (ur. 14 stycznia 1959 w Stuttgarcie) – amerykański muzyk i piosenkarz. Popularność zdobył w latach 80., występując w progresywno-metalowym zespole Queensrÿche.

  Kariera[ | edytuj kod]

  Krótko po tym, jak się urodził, jego rodzina przeniosła się do Tacomy w stanie Waszyngton. Karierę muzyczną rozpoczął w progresywnym zespole Myth, w którym śpiewał i grał na keyboardzie. Do Queensrÿche (wówczas działającego pod nazwą The Mob) dołączył w 1981. Zespół już miał przygotowane pełne demo piosenek, ale jedna pozostała ciągle bez tekstu – The Lady Wore Black była pierwszą piosenką śpiewaną przez niego z Queensrÿche. W 1983 zespół wydał debiutancką płytę Queensrÿche. W 2002 Tate wydał solowy album w Sanctuary Records.

  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.

  Geoff Tate ma bardzo mocny 4-oktawowy głos, dzięki któremu kwalifikuje się do czołówki najlepszych wokalistów heavymetalowych. W 2006 piosenkarz został sklasyfikowany na 14. miejscu listy 100 najlepszych wokalistów wszech czasów wg „Hit Parader”.

  Życie prywatne[ | edytuj kod]

  Geoff Tate ma cztery córki o imionach: Miranda, Sabra, Bella i Emily.

  Tacoma - miasto w USA, w stanie Waszyngton. 196 957 mieszkańców (2005), powierzchnia 162,2 km². Jest częścią obszaru metropolitalnego miasta Seattle.Stuttgart – miasto na prawach powiatu w Niemczech, stolica i największe miasto kraju związkowego Badenia-Wirtembergia, siedziba rejencji Stuttgart oraz regionu Stuttgart.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Encyclopaedia Metallum - Geoff Tate (ang.). www.metal-archives.com. [dostęp 2016-07-13].
  2. Hit Parader’s Top 100 Metal Vocalists of All Time (ang.). hearya.com. [dostęp 2010-06-16].
  Queensrÿche – minialbum amerykańskiego progresywno-metalowego zespołu Queensrÿche wydany w 1983. Początkowo płyta została wydana przez niezależną wytwórnię 206 Records. Po sukcesie EP zespół podpisał kontrakt z wytwórnią EMI.Heavy metal (często nazywany po prostu metalem) jest podgatunkiem muzyki rockowej powstałym na przełomie lat 60. i 70. XX wieku, głównie w Wielkiej Brytanii i USA. Grupy, które odpowiedzialne są za powstanie gatunku wprowadziły ciężkie, ostre brzmienia, z długimi, mocno przesterowanymi solówkami gitarowymi i ostrą perkusją.
  Warto wiedzieć że... beta

  Hiszpańska Biblioteka Narodowa (Biblioteca Nacional de España) – największa biblioteka w Hiszpanii i jedną z największych na świecie. Znajduje się w Madrycie, a dokładnie przy Paseo de Recoletos.
  Queensrÿche – amerykańska grupa muzyczna wykonująca metal progresywny, założona w 1981 roku w Seattle w stanie Waszyngton. Grupa nieprzerwanie do 1997 roku występowała w oryginalnym składzie, kiedy to z zespołu odszedł gitarzysta Chris DeGarmo (ten powrócił ponownie w 2001 oraz zrezygnował z udziału w grupie w 2003 roku).
  Gemeinsame Normdatei (GND) – kartoteka wzorcowa, stanowiąca element centralnego katalogu Niemieckiej Biblioteki Narodowej (DNB), utrzymywanego wspólnie przez niemieckie i austriackie sieci biblioteczne.
  Metal progresywny – podgatunek heavy metalu, który ma wiele cech rocka progresywnego, w tym złożone struktury kompozycyjne, niestandardowe i zmienne metrum, zawiłe partie instrumentalne. Wysoki poziom artystyczny kompozycji często łączony jest z obszernymi tekstami w formie opowieści epickich, co w rezultacie daje długie utwory (nawet 15-20 minut) i albumy koncepcyjne.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.014 sek.