• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Genie in a Bottle  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5] [6] [7]
  Przeczytaj także...
  Teledysk (wideoklip) – forma sztuki filmowej towarzysząca utworowi muzycznemu, inspirowana filmem reklamowym. Z reguły fabuła teledysku nawiązuje do tematu utworu. Rozpowszechniony od początku lat 80., m.in. za sprawą amerykańskiej telewizji muzycznej MTV.Bionic (styliz. jako {Bi~ΟΠ~iC}) – czwarty anglojęzyczny album studyjny amerykańskiej piosenkarki Christiny Aguilery, szóste studyjne wydawnictwo w jej karierze. Światowa premiera płyty odbyła się 4 czerwca 2010 nakładem wytwórni RCA Records, na półkach polskich sklepów muzycznych album pojawił się 7 czerwca tego roku. Na albumie zawarte zostały w sumie dwadzieścia cztery utwory, z których osiemnaście umieszczono na wersji standardowej, a resztę na deluxe edition płyty. Album jest efektem współpracy Aguilery z zastępem autorów i producentów muzycznych, w szczególności z Trickym Stewartem, Polow da Donem i Samuelem Dixonem. Stylistycznie muzyka na płycie stanowi połączenie różnych gatunków, między innymi rhythm and bluesa, popu, elektroniki i synthpopu. Aguilera chciała, by jej szósta płyta znacznie odróżniała się od poprzedniego wydawnictwa studyjnego, Back to Basics (2006), które zawierało nagrania z pogranicza jazzu, soulu i bluesa.

  Genie in a Bottle – piosenka popowa stworzona na pierwszy album studyjny amerykańskiej piosenkarki Christiny Aguilery zatytułowany, po prostu, Christina Aguilera (1999). Wyprodukowany przez Davida Franka i Steve’a Kipnera, utwór wydany został jako inauguracyjny singel promujący krążek 22 czerwca 1999 roku. W 2000 kompozycja została nominowana do nagrody Grammy w kategorii najlepszy żeński występ pop.

  EP (skrót od ang. Extended Play; pot. epka) – minialbum; symbolem tym oznacza się album muzyczny, który jest zbyt długi by nazwać go zwykłym singlem czy też – ze względu na zawarty na nim materiał – nie kwalifikujący się jako maxi singel i który jest jednocześnie zbyt krótki by uznać go za pełnoprawny album długogrający.Młodociany – w prawie karnym osoba, która w chwili popełnienia czynu zabronionego nie osiągnęła 21 roku życia i w chwili orzekania przed sądem pierwszej instancji nie osiągnęła 24 roku życia (Art. 115 § 10 k.k.). Natomiast w Kodeksie karnym wykonawczym nie występuje pojęcie "młodocianego", a jedynie definicja zakładu karnego dla młodocianych, w świetle której w zakładzie karnym dla młodocianych odbywają karę skazani, którzy nie ukończyli 21 roku życia; w uzasadnionych wypadkach skazany może odbywać karę w tym zakładzie po ukończeniu 21 roku życia (art. 84 k.k.w.). Nie jest to więc materialna definicja "młodocianego" przyjęta na potrzeby postępowania wykonawczego, albowiem definicję taką oraz zasady procedowania organów wymiaru sprawiedliwości w stosunku do młodocianych, regulują przepisy Kodeksu karnego. Przepis art. 84 k.k.w. wskazuje bowiem jedynie, na podstawie jakich kryteriów należy kierować skazanych na karę pozbawienia wolności do zakładów karnych tego rodzaju.

  Wydany jako pierwszy singel z debiutanckiego albumu Aguilery, „Genie in a Bottle” opublikowany został jako zaledwie drugi po „Reflection” singel solowy w karierze wokalistki. Szybko zyskał sławę na terenie Stanów Zjednoczonych, osiągnął pozycję #1 prestiżowego notowania Billboard Hot 100 oraz utrzymywał się na niej przez kolejnych pięć tygodni. Z podobnym sukcesem wydawnictwo spotkało się w Wielkiej Brytanii, gdzie osiągnęło szczyt listy UK Singles Chart. We wszystkich krajach, w których wydano singel, objął on pozycje w Top 10 oficjalnych zestawień przebojów singlowych (wyjątkiem były Japonia, gdzie Aguilera sukcesy zaczęła odnosić w ciągu kolejnych lat swej działalności artystycznej, Islandia – miejsce 16. – oraz Polska). Utwór był numerem jeden między innymi w Austrii, Belgii, Danii, Hiszpanii, Kanadzie, Norwegii i we Włoszech, a także trzecim pod względem sprzedaży singlem roku 1999. Zyskał również sukces artystyczny.

  Jess i chłopaki (New Girl, 2011-) – amerykański serial telewizyjny nadawany przez stację Fox od 20 września 2011 roku. W Polsce nadawany jest na kanale Fox Polska od 13 sierpnia 2012 roku. Od 17 czerwca jest pokazyany w Fox Life.23 listopada jest 327. (w latach przestępnych 328.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 38 dni.

  Hiszpańskojęzyczna wersja utworu, zatytułowana „Genio atrapado”. znalazła się na albumie Mi Reflejo (2000). Wideoklipy do obydwu singli „Genie in a Bottle” i „Genio atrapado” wyreżyserowała Diane Martel.

  Informacje o utworze[ | edytuj kod]

  „Genie in a Bottle” stał się najbardziej znanym utworem Aguilery, jednym z częściej wykonywanych przez wokalistkę podczas koncertów. Zdjęcie przedstawia artystkę w trakcie światowego tournée, Stripped World Tour.

  Po podpisaniu kontraktu z wytwórnią RCA Records, Aguilera rozpoczęła prace nad swoim debiutanckim albumem zatytułowanym, po prostu, Christina Aguilera. Utwór „Genie in a Bottle”. wytypowany na pierwszy singel promujący płytę, został skomponowany przez Davida Franka, Steve’a Kipnera oraz Pamelę Sheyne w 1998 roku, a nagrany w lutym 1999. Sheyne, która jako pierwsza nagrała demo piosenki, wyjawiła, że o prawa do „Genie in a Bottle” ubiegało się trzech artystów, wśród nich Aguilera. Pozostali to Paula Abdul i Innosense. Początkowo wykonawczyni nie była przekonana, czy kompozycja powinna zostać wydany jako główny singel z jej pierwszego albumu, uważając, że nie podkreśla w pełni jej talentu wokalnego. Pomiędzy Aguilerą a producentami muzycznymi doszło do konfliktu – nastoletnia piosenkarka chciała, by debiutancki singel prezentował jej możliwości, podczas gdy członkowie RCA uparcie nalegali na wydanie „Genie in a Bottle” w charakterze singla głównego, wierząc w jego przebojowość. Piosenka stanowi połączenie gatunków popu, dance- i teen popu, czerpie też z R&B, bubblegum pop i europopu. W dźwięk autor melodii David Frank wplótł instrumenty charakterystyczne dla hip-hopu i elektroniki, a także fortepian, perkusję i syntezatory. Piosenkę oparto na względnie wolnych ruchach 84 uderzeń na minutę. Jej początkowy tytuł brzmiał „If You Want to be with Me”.

  Mickey Mouse Club (Klub Myszki Miki) – popularny program muzyczny dla dzieci. Emitowany był w latach 1955-1959, później w nowej formule był wyświetlany w latach 1989-1994.Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.

  Alternatywna, hiszpańskojęzyczna wersja utworu „Genie in a Bottle”. „Genio atrapado”. opublikowana została w 2000 na albumie Mi Reflejo i posłużyła za pierwszy singel promujący płytę. W 2008 na swej pierwszej składance z największymi przebojami, Keeps Gettin’ Better – A Decade of Hits, Aguilera zawarła utwór „Genie 2.0”. który stanowi remiks oryginału z 1999 (patrz niżej). Jest to utwór zrealizowany w konwencji muzyki elektronicznej. Dodatkowo fragmenty „Genie in a Bottle” użyte zostały w utworze „Thank You (Dedication to Fans...)” z albumu wokalistki Back to Basics (2006), zrealizowanym w podzięce dla fanów piosenkarki za lata wsparcia. Kolejną wersję przeboju, znaną pod nieoficjalną nazwą „Genie 3.0”. Aguilera zaprezentowała pod koniec marca 2014, gdy wystąpiła przed malezyjską publicznością.

  Nowa Zelandia (ang. New Zealand, język maoryski Aotearoa – Kraj Długiej Białej Chmury) – państwo wyspiarskie, położone na południowo-zachodnim Pacyfiku i składające się z dwóch głównych wysp (Północnej i Południowej) oraz szeregu mniejszych wysp, w tym Wyspy Stewart i Wysp Chatham. Archipelag Nowej Zelandii jest najdalej na południe wysuniętą częścią Oceanii, na południowy wschód od Australii. W skład Nowej Zelandii (a dokładnie w skład Commonwealth realm Nowej Zelandii, czyli są to terytoria stowarzyszone lub zależne Nowej Zelandii, ale wchodzące wraz z nią w skład wspólnej domeny królewskiej tudzież królestwa stowarzyszeniowego, połączonego unią personalną ze Zjednoczonym Królestwem i innymi Commonwealth realms) wchodzą również Wyspy Cooka i Niue, które są samorządne, oraz Tokelau i Dependencja Rossa.Płyta gramofonowa – zwykle okrągła płyta o średnicy do 30 cm z zapisanym spiralnie w postaci rowka analogowym nagraniem dźwiękowym.

  Tekst utworu[ | edytuj kod]

  Piosenka wykorzystuje legendę dżinna jako seksualną metaforę, konkludując, że dziewczyna (bohaterka) będzie reagować podnieceniem tylko na odpowiedni dotyk. Podmiot liryczny to seksualnie stłumiona nastolatka. Na początku utworu stwierdza ona, że czuje się „szczelnie zamknięta w dobie samotnych nocy” (ang. „locked up tight for a century of lonely nights”) oraz wyczekuje seksualnego uwolnienia. Bohaterka poznaje następnie chłopaka, który zaczyna pobudzać jej zmysły oraz powoduje, że ma ochotę oddać mu się w akcie miłosnym („my body’s saying let’s go”), mimo własnej wstrzemięźliwości („my heart is saying no”). Niemniej jednak, refren wyraźnie daje do zrozumienia, że bohaterka oferuje swoje ciało chłopakowi: „Jeśli chcesz być ze mną, kochanie, nie masz nic do zapłacenia; jestem duszkiem w butelce, musisz potrzeć mnie tak, jak trzeba” („if you wanna be with me, baby there’s a price to pay; I’m a genie in a bottle, you gotta rub me the right way”). Magazyn Blender podsumował „Genie in a Bottle” jako „hymn o rodzącej się, młodzieńczej seksualności”.

  Hrvatska radiotelevizija, w skrócie jako HRT – publiczny nadawca radiowo-telewizyjny Republiki Chorwackiej z siedzibą w Zagrzebiu. HRT jest producentem 4 kanałów telewizyjnych i 5 stacji radiowych (w tym 1 rozgłośni regionalnej). Od 1 stycznia 1993 HRT jest członkiem Europejskiej Unii Nadawców.Netflix NASDAQ: NFLX - największa wypożyczalnia filmów DVD na świecie, oferująca za stałą opłatą wypożyczanie filmów poprzez media strumieniowe oraz za pośrednictwem poczty na terenie Stanów Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii i Irlandii.

  Treść utworu wzbudziła z początku drobne kontrowersje, istniało bowiem przekonanie, że Aguilera jest zbyt młoda, by w tak wymowny sposób śpiewać o sprawach seksualnych, szczególnie z racji wykonywanego gatunku muzycznego (teen pop), znajdującego swoich słuchaczy zwłaszcza wśród młodych dziewcząt. W niektórych regionach świata piosenka została poddana cenzurze, podobnie postąpiły rynki nakierunkowane na młodzieżowych odbiorców (między innymi Radio Disney). W ocenzurowanej wersji utworu Aguilera śpiewa: „musisz traktować mnie we właściwy sposób” („you gotta treat me the right way”) zamiast „musisz potrzeć mnie tak, jak trzeba” („you gotta rub me the right way”). Aguilera obroniła tekst „Genie in a Bottle” w wywiadzie z autorami książki 1000 UK #1 Hits, Jonem Kutnerem i Spencerem Leigh:

  Śpiew – czynność polegająca na wytwarzaniu dźwięków o charakterze muzycznym za pomocą głosu. Każda osoba potrafiąca mówić potrafi też śpiewać, ponieważ śpiew pod wieloma względami jest jedynie formą przedłużonej mowy.Hot 100 Airplay – jedna z wielu list przebojów opracowywanych regularnie przez amerykański magazyn muzyczny Billboard. Mierzy częstotliwość nadawania poszczególnych piosenek na antenach stacji radiowych i wraz z Hot 100 Singles Sales i Hot Digital Songs stanowi trzy siostrzane notowania, które kształtują zestawienia Billboard Hot 100. Notowanie jest jednym z niewielu, które nie jest oficjalnie archiwizowane przez Billboard. Jednocześnie Hot 100 Airplay jest ważne dla artystów, ponieważ przewiduje ono możliowość odniesienia komercyjnego sukcesu piosenki jeszcze przed wydaniem singla. Lista nabrała nowego znaczenia, gdy 5 grudnia 1998 roku stała się jednym z komponentów Billboard Hot 100.
  .mw-parser-output div.cytat{display:table;padding:0}.mw-parser-output div.cytat.box{margin-top:0.5em;margin-bottom:0.8em;border:1px solid #aaa;background:#f9f9f9}.mw-parser-output div.cytat>blockquote{margin:0;padding:0.5em 1.5em}.mw-parser-output div.cytat-zrodlo{text-align:right;padding:0 1em 0.5em 1.5em}.mw-parser-output div.cytat-zrodlo::before{content:"— "}.mw-parser-output div.cytat.cudzysłów>blockquote{display:table}.mw-parser-output div.cytat.klasyczny::before{float:left;content:"";background-image:url("//upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/b9/Quote-alpha.png/20px-Quote-alpha.png");background-repeat:no-repeat;background-position:top right;width:2em;height:2em;margin:0.5em 0.5em 0.5em 0.5em}.mw-parser-output div.cytat.klasyczny>blockquote{border:1px solid #ccc;background:white;color:#333;padding-left:3em}.mw-parser-output div.cytat.cudzysłów>blockquote::before{display:table-cell;color:rgb(178,183,242);font:bold 40px"Times New Roman",serif;vertical-align:bottom;content:"„";padding-right:0.1em}.mw-parser-output div.cytat.cudzysłów>blockquote::after{display:table-cell;color:rgb(178,183,242);font:bold 40px"Times New Roman",serif;vertical-align:top;content:"”";padding-left:0.1em}.mw-parser-output div.cytat.środek{margin:0 auto}.mw-parser-output div.cytat.prawy{float:right;clear:right;margin-left:1.4em}.mw-parser-output div.cytat.lewy{float:left;clear:left;margin-right:1.4em}.mw-parser-output div.cytat.prawy:not([style]),.mw-parser-output div.cytat.lewy:not([style]){max-width:25em}

  Jest nieco dwuznaczny, ale w pozytywny sposób. Traktuje o dziewczynie, która jest pełna tupetu i lubi grać trudną do zdobycia, lecz zarazem wymaga szczerości w związku. Wers „Moje ciało mówi ‘chodź’, a serce mówi 'nie'” podkreśla istotę rzeczy.

  Pop punk – styl muzyczny, wywodzący się z punk rocka. Charakteryzuje się tym, że jest pozbawiony punkowej agresji, jest o wiele bardziej melodyjny, ułagodzony, pozbawiony tekstów godzących w politykę rządu i subkultury.Wiz Khalifa, właściwie Cameron Jibril Thomaz (ur. 8 września 1987 w Minot w Dakocie Północnej) – amerykański raper.

  Obecność w kulturze masowej[ | edytuj kod]

  Singel stał się światowym przebojem oraz jedną z najbardziej znanych (obok między innymi „Beautiful”) piosenek Christiny Aguilery. Fenomenalnie, dzięki „Genie in a Bottle” Aguilera na stałe zapewniła sobie miejsce w popkulturze, jako wykonawczyni utworu, który już w miesiąc po swojej premierze uzyskał status platynowego singla. Piosenka stała się podmiotem licznych coverów (patrz niżej) i parodii (najbardziej znanymi zostały utwory „Weenie in a Bottle” w wykonaniu Hawaiian Ryana oraz „Warm Bottle”. zrealizowany jako pastisz dla strony internetowej madblast.com). Była wykonywana przez uczestników programów typu talent shows, wykorzystano ją w serialu dokumentalnym Bring It On (2001) oraz w grach wideo Karaoke Revolution Volume 2 (2004) i Dance Dance Revolution Extreme 2 (2005). W 2007 amerykańska stacja telewizyjna VH1 zorganizowała ranking „100 najlepszych utworów muzycznych lat 90.”. w którym piosence „Genie in a Bottle” przypisano pozycję trzydziestą ósmą. Przebój sprzedał się w nakładzie blisko siedmiu milionów egzemplarzy i znajduje się na liście najlepiej sprzedających się singli świata.

  Death metal - gatunek muzyki heavymetalowej, będący pochodną thrash metalu, powstały na początku lat 80. XX wieku. Nazwa "death metal" w dosłownym znaczeniu oznacza "metal śmierci". Za twórcę terminu death metal powszechnie uznawany jest Jeff Becerra, autor utworu o tym samym tytule z albumu Seven Churches grupy Possessed z 1985 roku.Zooey Claire Deschanel (ur. 17 stycznia 1980 w Los Angeles) – amerykańska piosenkarka i aktorka. Trzykrotnie nominowana do Złotego Globu za rolę w serialu Jess i chłopaki.

  W 2001 roku utwór wykonany został przez Nicole Scherzinger i Taryn Manning w programie typu talent show Popstars USA. Nagranie emitowane było w trakcie turnieju wielkoszlemowego US Open 2014, za każdym razem, gdy na korcie pojawiała się kanadyjska tenisistka Eugenie Bouchard. Na cześć piosenki Bouchard nadano pseudonim „Genie”. Jesienią 2016 roku cover utworu został wykorzystany w serialu komediowym firmy Netflix Spadajcie, hejterzy! (Haters Back Off), w odcinku piątym pt. Staring in a Musicall. Coveru dokonała Colleen Ballinger, odtwórczyni roli głównej. Utwór wykorzystano też w sitcomie Jess i chłopaki (New Girl, 2016), gdzie wykonała go Zooey Deschanel. Sampel z piosenki „Genie in a Bottle” pojawia się w refrenie debiutanckiego solowego singla Camili Cabello, „Crying in the Club” (2017).

  „Moves Like Jagger” – piosenka dance-popowa pochodząca z reedycji trzeciego studyjnego albumu amerykańskiego zespołu pop-rockowego Maroon 5 pt. Hands All Over (2011). Wyprodukowany przez Shellbacka i Benny’ego Blanco oraz nagrany z gościnnym udziałem wokalistki pop Christiny Aguilery, utwór wydany został jako singel 21 czerwca 2011 roku. W 2012 kompozycja została nominowana do nagrody Grammy w kategorii najlepszy występ pop duetu lub grupy.Refren - w pieśni lub piosence jest to powtarzająca się melodia i związany z nią tekst, występujący zwykle po zakończeniu zwrotki. W jazzie i w rocku często ma zadanie oddzielenia poszczególnych części solowych i grany jest przez cały zespół.
  W 2018 roku Darren Criss wykonał piosenkę podczas koncertu w Benedum Center, w Pittsburghu.

  W styczniu 2018 roku wyemitowany został odcinek programu Lip Sync Battle, honorujący katalog muzyczny Aguilery. W ramach odcinka piosenkarka i gwiazda telewizji, Erika Jayne, wystąpiła z utworami „Genie in a Bottle” i „Fighter”; całemu show przyglądała się obecna w studio nagraniowym Aguilera. Piosenka została wykorzystana w off-broadwayowskiej adaptacji filmu Szkoła uwodzenia (Cruel Intentions) i była wykonywana przez aktorkę Katie Stevens. Drag queen Farrah Moan występowała z utworem podczas drag shows. W czerwcu 2018 aktor i wokalista Darren Criss zaśpiewał cover „Genie in a Bottle” w trakcie koncertu w Pittsburghu.

  16 września jest 259. (w latach przestępnych 260.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 106 dni.Christina María Aguilera (ur. 18 grudnia 1980 w Nowym Jorku) – amerykańska piosenkarka, autorka tekstów, aktorka, osobowość telewizyjna i producentka telewizyjna.

  Do nagrania nawiązuje Lauren Alaina w swoim utworze „Ladies in the '90s” (2018), hołdującym muzyce lat dziewięćdziesiątych. Ewelina Lisowska wystąpiła z piosenką w programie Twoja twarz brzmi znajomo (2019). Jason Derulo użył samplingu z „Genie in a Bottle” w swoim nagraniu „Talk with Your Body” (2019). Cover utworu znalazł się na ścieżce dźwiękowej z filmu Yes, God, Yes (2019). Latem 2020 roku serwis The Pudding przeprowadził badanie, które miało wyłonić najbardziej ikoniczne piosenki lat dziewięćdziesiątych i utwory najlepiej znane przez przedstawicieli Pokolenia Z oraz milenialsów. „Genie in a Bottle” był dwudziestym w kolejności nagraniem z najwyższym współczynnikiem rozpoznawalności.

  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Petronas Twin Towers – bliźniacze wieże w Kuala Lumpur, stolicy Malezji. Wysokość 452 m. Są to jedne z najwyższych budowli (wież) świata. Wieżowce z Malezji zachowały tytuł najwyższych bliźniaczych wież świata i budowli zbudowanych przed końcem XX wieku. Wieże Petronas Towers były najwyższymi budynkami świata (nie licząc iglicy) od roku 1998 do 2004. Dwa drapacze chmur są połączone mostem o długości 58 m na poziomie 41. i 42. piętra.

  Wydanie singla[ | edytuj kod]

  Logo singla

  Światowa premiera singla przypadła na lato 1999, 22 czerwca tego roku; wówczas „Genie in a Bottle” opublikowano na terenie Stanów Zjednoczonych. W USA utwór wydano na płytach kompaktowych, wspólnie z balladą Aguilery „Blessed” na „stronie B”, a także na promocyjnych płytach CD, których wydanie poprzedzało oficjalną premierę singla. W sklepach muzycznych w formie EP wydanych zostało sześć remiksów piosenki. 9 sierpnia 1999 singel został wydany w Niemczech, dwa i pół tygodnia później, 26 sierpnia – we Francji. Niemiecki singel CD zawierał utwór „We’re a Miracle” na „stronie B”. Pomimo popularności formatu 12” Winyl pod koniec lat dziewięćdziesiątych, singel nie był publikowany w tej formie.

  Tom DeLonge, właśc. Thomas Matthew DeLonge Jr (ur. 13 grudnia 1975 w Poway) – amerykański muzyk, założyciel, gitarzysta i wokalista zespołów Blink-182 i Angels & Airwaves. Wychowywany przez matkę Connie i ojca Toma Sr.Pokolenie Z (ang. Generation Z), in. generacja Z, Post-Millennials, pokolenie internetowe, Pokolenie C – pokolenie ludzi urodzonych w Polsce po 2000 roku, dopiero wkraczających na rynek pracy. Według innych źródeł, to pokolenie urodzone po 1990 roku, w latach 1990–1997, po 1995 roku lub po 1996 roku. Nazywane jest również „generacją multitasking”, „cichym pokoleniem”, „generacją @”, „Generation V”, „Generation C”. Są to ludzie najmłodszego pokolenia, dla których technologia to główne narzędzie do poszerzania wiedzy.

  W związku z bogatą promocją airplayową i wysoką sprzedażą singli CD w Stanach Zjednoczonych, „Genie in a Bottle” wspiął się na pozycję #1 w notowaniu Billboard Hot 100. Sukcesy odnosił na innych listach prestiżowego magazynu Billboard, w tym Top 40 Mainstream, Hot 100 Airplay i Rhythmic Top 40, ponadto zajął miejsce siódme w zestawieniu podsumowującym przeboje notowania Billboard Hot 100 w roku 1999. Na przełomie lipca i sierpnia 1999 „Genie in a Bottle” spędził w sumie pięć tygodni z rzędu na szczycie listy Hot 100, co z miejsca uczyniło z niego singel roku, który osiągnął największy sukces obok „Livin’ la Vida Loca” w wykonaniu Ricky’ego Martina oraz „If You Had My LoveJennifer Lopez. Pod koniec roku rekord ustanowiony przez Aguilerę, Martina i Lopez przebił utwór „Smooth” Santany i Roba Thomasa, który pierwszą pozycję notowania okupywał łącznie przez dziesięć kolejnych tygodni. Zdaniem dziennikarza muzycznego Jasona Lipshutza, żaden z późniejszych przebojów Aguilery (jak „Come on Over Baby (All I Want Is You)” czy „Moves Like Jagger”) nie definiował ścieżek jej kariery tak, jak „Genie in a Bottle”.

  Cameo, rola gościnna – krótki udział znanej osobistości w filmie, serialu lub w grze komputerowej. Często osoba taka nie jest uwzględniona w czołówce lub napisach końcowych.Stripped World Tour jest to światowa trasa koncertowa Christiny Aguilery. Tournée promuje drugi studyjny album wokalistki Stripped.

  Singel zajął pozycje #1 na ponad piętnastu listach przebojów singlowych dookoła świata. Został numerem jeden między innymi w Argentynie, Austrii, Belgii, Danii, Hiszpanii, Kanadzie, Meksyku, Norwegii, Wielkiej Brytanii i we Włoszech. W sumie był notowany w Top 5 lub Top 10 większości list, na których się pojawił, a szczególną popularność zyskał w Ameryce Północnej, Europie oraz Australii i Oceanii. W drugiej połowie września 1999 obwołany został jako nagranie najczęściej emitowane przez europejskie stacje radiowe. Zajął miejsce drugie w notowaniu przebojów singlowych Australii, drugie w Nowej Zelandii, Niemczech, Irlandii, Holandii, Szwajcarii i Republice Południowej Afryki, trzecie we Francji, czwarte w Brazylii i Grecji oraz piąte w Szwecji. „Genie in a Bottle” był pierwszym z singli Aguilery, który uplasował się na szczycie zestawienia ogólnoświatowych przebojów United World Chart. W Polsce uwzględniony został w trzech listach. Zajął miejsce dwunaste zestawienia przebojów radiowych, skompilowanego przez Music & Media, a na liście przebojów Programu Trzeciego dotarł do pozycji dwudziestej dziewiątej. W notowaniu 30 ton – lista, lista przebojów (stanowiącym nieoficjalną polską listę singlowych przebojów do roku 2006) objął miejsce #11. Przez lata „Genie in a Bottle” pozostawał największym przebojem Aguilery w polskich radiofoniach, a także jednym z najlepiej sprzedających się singli wokalistki w Wielkiej Brytanii. W Anglii w latach 1999–2013 singel kupiło niemal siedemset tysięcy Brytyjczyków. Witryna chartsaroundtheworld.com podaje, że „Genie in a Bottle” to jedna z najpopularniejszych piosenek 1999 roku.

  Orgazm, szczytowanie – moment najsilniejszego podniecenia płciowego i towarzyszącego mu równie silnego uczucia rozkoszy, będący najczęściej celem lub zakończeniem stosunku płciowego, aktu masturbacji bądź innej formy zachowania seksualnego. Orgazmowi towarzyszy szereg charakterystycznych dla tego momentu reakcji fizjologicznych organizmu jak skurcze pochwy i dna macicy u kobiety czy wytrysk nasienia i skurcz moszny u mężczyzny. Bezpośrednim efektem orgazmu jest zaspokojenie seksualne objawiające się odprężeniem ciała, ustąpieniem przekrwienia organów płciowych i psychicznym uczuciem błogostanu oraz spełnienia emocjonalnego. U mężczyzn orgazm nie jest równoznaczny z wytryskiem nasienia, przy którym wcale nie musi dojść do orgazmu.Miksowanie muzyki - mieszanie, połączenie w jeden strumień kilku sygnałów dzwiękowych, z których każdy jest nośnikiem informacji muzycznej.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5] [6] [7]
  Warto wiedzieć że... beta

  Bęben – instrument muzyczny z grupy membranofonów. Składa się z walcowatego korpusu rezonansowego i 1 lub 2 membran. Dźwięk wydobywa się uderzając w membranę bębna pałkami, specjalnymi szczoteczkami, dłonią lub palcami, a także w wyniku jej pocierania. Bęben pochodzi z epoki neolitycznej i należy do najstarszych instrumentów świata.
  Japonia (jap. 日本, trb. Nihon lub Nippon) – państwo wyspiarskie usytuowane na wąskim łańcuchu wysp na zachodnim Pacyfiku, u wschodnich wybrzeży Azji, o długości 3,3 tys. km. Archipelag rozciąga się niemal południkowo (Japończycy utrzymują, że ich kraj ma kształt „trzydniowego Księżyca”) pomiędzy 45°33′ a 20°25′ stopniem szerokości północnej, od Morza Ochockiego na północy do Morza Wschodniochińskiego i Tajwanu na południu. Stolica Tokio jest usytuowana prawie dokładnie na tej samej szerokości geograficznej co Ateny, Pekin, Teheran i Waszyngton.
  Genio atrapado – piosenka latin-popowa stworzona przez Davida Franka, Pamelę Sheyne, Rudy’ego Péreza i Steve’a Kipnera na hiszpańskojęzyczny album studyjny amerykańskiej wokalistki Christiny Aguilery pt. Mi Reflejo (2000). Wyprodukowany przez Péreza, Kipnera i Franka, utwór wydany został jako inauguracyjny singel promujący krążek 21 sierpnia 2000 roku. Jeszcze w 2000 kompozycja została nominowana do nagrody Latin Grammy w kategorii najlepszy żeński występ pop.
  Marilyn Manson – amerykański zespół rockowy założony przez Briana Warnera i Scotta Putesky’ego w Fort Lauderdale, w stanie Floryda. Propagator nonkonformizmu i ikonoklazmu, słynny z kontrowersyjnego wyglądu i tekstów. Trudno sklasyfikować grupę, gdyż każdy dotychczasowy album, miał mieć różne i indywidualne brzmienie. Zespół i jego lider starali się wymyślić unikatowy i wyrafinowany wizerunek dla każdej kolejnej ery. Grupa muzyczna została utworzona w 1989 jako „Marilyn Manson & the Spooky Kids”. Wyjątkowe wystąpienia spowodowały utworzenie się lokalnego kultu, który później rozrósł się na skalę światową. Program zespołu prawie zawsze zmienia się pomiędzy wydaniami kolejnych albumów.
  Rolling Stone Magazine – czasopismo założone w 1967 r. w San Francisco przez Janna Wennera i Ralpha J. Gleasona, jako organ ideowy kultury, a przede wszystkim muzyki hippisowskiej.
  Szkolna skala ocen – oceny liczbowe w edukacji służą do pomiaru stopnia przyswojenia przez ucznia i studenta wiedzy.
  American Broadcasting Company (krócej ABC lub ABC Network) − jedna z trzech głównych amerykańskich sieci telewizyjnych w USA, powstała w 1932 jako radio NBC Blue Network. Obecnie należy ona do The Walt Disney Company.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.155 sek.