• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Genesis - zespół muzyczny  Podstrony: [1] [2] 3 [4]
  Przeczytaj także...
  Follow You, Follow Me - singel zespołu Genesis, oryginalnie zamieszczony na płycie And Then There Were Three. Piosenka stała się pierwszym międzynarodowym hitem Genesis, była ich pierwszym utworem w top 40 amerykańskiej listy przebojów i top 10 brytyjskiej liczby przebojów. "Follow You, Follow Me" jest pierwszą oznaką odstępowania grupy od pierwotnego stylu - progresywnego rocka - i zwrócenia się ku bardziej popowej muzyce.Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.
  Przypisy
  1. Bruce Eder: Genesis Biography (ang.). www.allmusic.com. [dostęp 2016-08-20].
  2. Nowakowski M., Zagrajcie to jeszcze raz. Historia zespołu Genesis, MN, Wrocław 2007, s. 54 i 55.
  3. Hernik Ł., W krainie muzycznych olbrzymów, InRock, Poznań 2007, s. 209.
  4. Nowakowski M., Phil Collins. Człowiek orkiestra, GADRecords, Sosnowiec 2008, s. 65.
  5. Nowakowski M., Phil Collins. Człowiek orkiestra, GADRecords, Sosnowiec 2008, s. 66.
  6. Nowakowski M., Zagrajcie to jeszcze raz. Historia zespołu Genesis, MN, Wrocław 2007, s. 75.
  7. Genesis: inducted in 2010 (ang.). The Rock and Roll Hall of Fame and Museum, Inc.. [dostęp 2016-07-01].
  8. Genesis honoured at Progressive Music awards (ang.). BBC. [dostęp 2012-09-05].

  Bibliografia[]

 • Bowler D, Dray B, Genesis. 25 lat teatru rockowego, Wydawnictwo „Rock Serwis”, Kraków 1995.
 • Macan E., Progresywny u-rock, C&T, Toruń 1997.
 • Hernik Ł., Genesis. W krainie muzycznych olbrzymów, In Rock, Poznań 2007.
 • Snider C., The Strawberry Bricks Guide to Progressive Rock, Strawberry Bricks, Chicago 2008.
 • Linki zewnętrzne[]

 • Oficjalna strona zespołu (ang.)
 • W klatce – polski serwis poświęcony Genesis
 • Newcastle upon Tyne – miasto w Wielkiej Brytanii (Anglia) nad rzeką Tyne, w pobliżu jej ujścia do Morza Północnego w hrabstwie metropolitalnym Tyne and Wear.Weather Report – amerykańska, jazzowa grupa muzyczna, grająca muzykę w stylu fusion. Działała w latach 70. i 80. XX wieku.


  Podstrony: [1] [2] 3 [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Śpiew – czynność polegająca na wytwarzaniu dźwięków o charakterze muzycznym za pomocą głosu. Każda osoba potrafiąca mówić potrafi też śpiewać, ponieważ śpiew pod wieloma względami jest jedynie formą przedłużonej mowy.
  Instrument perkusyjny – instrument muzyczny, w którym źródłem dźwięku jest drganie całości lub części instrumentu, które jest wywoływane uderzeniem odpowiedniej części instrumentu pałką, szczotką lub dłonią lub też potrząsaniem całym instrumentem.
  Anthony Phillips (ur. 23 grudnia 1951) – brytyjski gitarzysta i pianista rockowy grający artystycznego rocka. Grał z progresywną grupą Genesis, którą opuścił po nagraniu dwóch albumów, by poświęcić się karierze solowej wydając szereg studyjnych albumów i komponując muzykę filmową. Najciekawszym w jego katalogu jest seria albumów prezentujących wczesna nagrania studyjne Genesis i własne etiudy gitarowe i inne utwory.
  Stadion Śląski – wielofunkcyjny stadion sportowy, położony na terenie Parku Śląskiego (dawne WPKiW) w Chorzowie (przy granicy z Katowicami) i administrowany przez jednostkę budżetową województwa śląskiego pod nazwą Wojewódzki Ośrodek Kultury i Sportu „Stadion Śląski” w Chorzowie.
  Seconds Out – koncertowy album grupy Genesis, wydany w roku 1977. Nagrania pochodzą z koncertów w Paryżu w 1976 (jedynie kompozycja Cinema Show) i w 1977 roku (cała reszta materiału).
  Steve Hackett (ur. 12 lutego 1950 w Londynie) – angielski gitarzysta rockowy i klasyczny, znany m.in. z występów z grupami Genesis i GTR oraz z kariery solowej. Jest starszym bratem flecisty Johna Hacketta.
  John Mayhew (ur. 27 marca 1947 w Ipswich, zm. 26 marca 2009 w Szkocji) – trzeci z kolei perkusista brytyjskiej grupy Genesis, do której dołączył w sierpniu 1969 roku po odejściu Johna Silvera. Brał udział w nagraniu płyty Trespass, na której oprócz gry na perkusji śpiewał również w chórkach. Był członkiem zespołu przez rok, w sierpniu 1970 r. został zastąpiony przez Phila Collinsa.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.04 sek.